Pasaulē
Vēsture

Sotbija izsolē pārdos neticami vērtīgu zilo dimantu0

Foto: Carters News/Scanpix/LETA

Sotbija izsoļu nams paziņojis, ka pirmo reizi 300 gadu laikā pēc tā atrašanas atklātā izsolē tiks pārdots ļoti retais, ārkārtīgi vērtīgais Farnēzes zilais dimants.

6,16 karātus lielais “tumši pelēkzilais” dārgakmens nāk no Indijas, tas atrasts Golkondas raktuvēs 18. gadsimtā, kad Indoķīnas pussalā norisa asiņainā britu kolonizācija.

Farnēzes zilais dimants tā nosaukts pirmās īpašnieces dēļ: tas tika uzdāvināts Itālijā dzimušajai Elizabetei Farnēzei, kad viņa precējās ar Spānijas karali Filipu V.

Saistītie raksti

Vēlāk dimants mainījis īpašniekus, arvien paliekot plašajās, savstarpēji saistītajās Eiropas karaļnamu dzimtās. Saskaņā ar Sotbija pārstāvjiem, lielāko daļu laika tas pavadījis apslēpts “karaliskajās mantnīcās”. “Izņemot tuvākos radiniekus un, protams, ģimenes juvelierus, neviens par to nezināja,” sacīts izsoļu nama paziņojumā.

Kā nereti gadās ar tik vērtīgiem dārgakmeņiem, Sotbijs neatklāj pašreizējā īpašnieka vārdu. Tiek lēsts, ka neparastā toņa akmens tiks pārdots par 3,69 līdz 5,27 miljoniem dolāru. Precīzo darījuma vērtību uzzināsim 15. maijā, taču ne pārdevēja, ne arī pircēja vārds, visticamāk, tā arī netiks atklāts.

LA.lv