Mobilā versija
+5.9°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
6. augusts, 2015
Drukāt

Sovetskas mērs aicina Viļņā demontētās skultpūras uzstādīt uz Lietuvas-Krievijas robežas

Foto: LETA/ELTAFoto: LETA/ELTA

Sovetskas pilsētas mērs Nikolajs Voiščevs aicina uzstādīt no Viļņas Zaļā tilta demontētās skulptūras uz Nemunas tilta, kas atrodas uz Krievijas un Lietuvas robežas, raksta portāls Gazeta.ru.

“Līdzās Sovetskai tiek celts jauns caurlaides punkts Dubki – Rambina, līdzās top jauns tilts. Kāpēc gan neuzstādīt šīs skulptūras tieši uz jaunā tilta, kas savienos Krieviju un Lietuvu?” – viņš sacījis aģentūrai TASS.

Ir notikušas vairākas telefonsarunas ar Viļnas varas pārstāvjiem, un no tām skaidrs vienīgi, ka skulptūru demontāža izmaksājusi 40 000 eiro, bet to tālāko likteni lems pēc septembra vietējie deputāti, pieaicinot Lietuvas Kultūras ministrijas ekspertu. Es ļoti ceru, ka skulptūras tomēr tiks nodotas Sovetskai,” viņš sacīja.

Jau rakstījām, ka uz Zaļā tilta Viļņā padomju laika skulptūras tika nomainītas pret ziedu traukiem.

Viļņas mērs Remigijs Šimašis izteicās, ka labprāt apmainītu skulptūras pret kādu Lietuvas kultūrvēstures vērtību, kas atrodas Krievijas teritorijā.

Pievienot komentāru

Objektu Dobelē saista ar 11. septembri; dome aicina nedramatizēt (5)Sociālajos tīklos izraisījusies diskusija par Dobeles pilsētas domes fasādeis piestiprināto lidaparāta astes daļas mulāžu, kas daļai vērotāju likusi atcerēties 11. septembra notikumus ASV. Domes pārstāve Dzintra Matisone aicina šo instalāciju skatīties kontekstā ar ikgadējo Lielo sniegavīru saietu un nesaistīt ar traģēdijām.
Draugiem Facebook Twitter Google+