Mobilā versija
+0.4°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
6. augusts, 2015
Drukāt

Sovetskas mērs aicina Viļņā demontētās skultpūras uzstādīt uz Lietuvas-Krievijas robežas

Foto: LETA/ELTAFoto: LETA/ELTA

Sovetskas pilsētas mērs Nikolajs Voiščevs aicina uzstādīt no Viļņas Zaļā tilta demontētās skulptūras uz Nemunas tilta, kas atrodas uz Krievijas un Lietuvas robežas, raksta portāls Gazeta.ru.

“Līdzās Sovetskai tiek celts jauns caurlaides punkts Dubki – Rambina, līdzās top jauns tilts. Kāpēc gan neuzstādīt šīs skulptūras tieši uz jaunā tilta, kas savienos Krieviju un Lietuvu?” – viņš sacījis aģentūrai TASS.

Ir notikušas vairākas telefonsarunas ar Viļnas varas pārstāvjiem, un no tām skaidrs vienīgi, ka skulptūru demontāža izmaksājusi 40 000 eiro, bet to tālāko likteni lems pēc septembra vietējie deputāti, pieaicinot Lietuvas Kultūras ministrijas ekspertu. Es ļoti ceru, ka skulptūras tomēr tiks nodotas Sovetskai,” viņš sacīja.

Jau rakstījām, ka uz Zaļā tilta Viļņā padomju laika skulptūras tika nomainītas pret ziedu traukiem.

Viļņas mērs Remigijs Šimašis izteicās, ka labprāt apmainītu skulptūras pret kādu Lietuvas kultūrvēstures vērtību, kas atrodas Krievijas teritorijā.

Pievienot komentāru

Diskusiju mutuļos dzims jaunas dejasSakarsušajā gaisotnē ap Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētku Deju lieluzveduma repertuāru un dejotāju ietērpu būtiski ir emociju un pretrunīgās argumentācijas jūrā nepazaudēt deju kuģa stūri – skaidru skatu uz nozares šodienu un perspektīvu.
Draugiem Facebook Twitter Google+