×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
12. novembris, 2016
Drukāt

Vai spēlējas ar 38 bērnu tiesībām uz izglītību? (2)

Foto - LETAFoto - LETA

E. Krivcova ir arī viena no redzamākajām kustības "Nepilsoņu kongress" pārstāvēm.

Privātā vidusskola “Innova”, kurai Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) liedzis gan akreditāciju, gan licenci pamatizglītības programmas īstenošanai, skolēnus apmācot interešu izglītības, nevis pamatizglītības programmā, “Latvijas Avīzei” apgalvoja skolas pārstāve Elizabete Krivcova.

IKVD draud šo skolu izslēgt no Izglītības iestāžu reģistra, jo saskaņā ar IKVD rīcībā esošajiem datiem, neraugoties uz licences un akreditācijas trūkumu, joprojām no 2. līdz 9. klasei mācās 38 skolēni.

E. Krivcova toties skaidro, ka skolēni nav atskaitīti no “Innovas” tāpēc, ka Ministru kabineta noteikumi par skolēnu atskaitīšanu neļauj bērnus no saviem reģistriem izslēgt: “Saskaņā ar šiem noteikumiem skola ir tiesīga atskaitīt skolēnu no skolas tikai tad, kad skolēns ir uzņemts citā izglītības iestādē, ir izbraucis no valsts, saņēmis apliecību par pamatizglītību, kā pilngadīga persona nevēlās mācīties vai kā pilngadīga persona neievēro izglītojamā pienākumus. Attiecībā uz tiem skolēniem, kas neizpildīja minētus nosacījumus, skolai nav tiesību viņus atskaitīt.”

Taču pamatizglītības programmu bērni vienalga “Innovā” neapgūstot. Viņi skolā ierodoties uz interešu izglītības nodarbībām. No E. Krivcovas skaidrojumiem jāsecina, ka bijušie “Innovas” skolēni šobrīd nemācās nekur.

Tikmēr IKVD pārstāve Jana Veinberga teic, ka dienesta pārstāvji pagājušajā nedēļā tikušies ar privātskolas pārstāvjiem un arī viņu vecākiem. IKVD nācies secināt, ka joprojām pamatizglītības apguve skolā notiek.

Toties pašai privātskolai, saskaņā ar E. Krivcovas pausto, ir pretenzijas pret IKVD, kas nodevis presei ziņas par skolas iespējamo izslēgšanu no reģistra, pirms pati “Innova” informēta par šādu iespējamību.

Jau rakstīju, ka akreditācija un licence skolai liegta vairāku pārkāpumu dēļ, cita starpā tāpēc, ka mācībās skolā izmantoti Krievijā izdoti mācību materiāli un izglītības programma, kā arī tāpēc, ka trešdaļa pedagogu nepietiekami pārvalda valsts valodu.

Skolu “Innovu” dibinājis pedagoģiskais centrs “Eksperiments”, kura veidotājs un zinātniskais vadītājs Broņislavs Zeļcermans zināms kā viens no krievu skolu aizstāvjiem 2004. gada izglītības reformā. Privātskolu līdz šā gada augustam vadīja viņa dēls Aleksandrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Rašizm neproidjot.

  2. interešu izglītība pēc pamatizglītības programmas !!!
    Melo gudrāk !
    Jeb pūķinam pietiek ar meliem vien ?

Draugiem Facebook Twitter Google+