×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
27. jūnijs, 2014
Drukāt

“Splendid Palace” rādīs filmas par un ar Gidonu Krēmeru (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīga 2014 projekta “Dzimuši Rīgā” ietvaros trešdien, 2. jūlijā, plkst. 20 kinoteātrī “Splendid Palace” notiks kinovakars “Rīgas Gidons”, pavēstīja Rīga 2014 komunikāciju speciālists Mārtiņš Drēģeris.

Tiks demonstrētas gan dokumentālās filmas par Gidonu Krēmeru un “Kremerata Baltica”, gan fragmenti no mākslas filmām ar Gidonu Krēmeru Paganīni u.c. lomās.

Foto, kino, video arhīvu apkopojumu sagatavojusi kinorežisore Laima Žurgina. No bagātā Rīgas kinostudijas arhīvu, Latvijas Televīzijas un neatkarīgo studiju arhīvu klāsta režisore izvēlējusies tikai nelielu daļu, kas raksturo Gidona Krēmera Rīgas sajūtu. Tieši šī netveramā Rīgas kā māju sajūta starp mīļām, bet tomēr tālām metropolēm ir atslēga šim projektam, kam devīze “Dzimuši Rīgā”.

Savukārt pirms kinovakara notiks Gidona Krēmera grāmatas “Vēstules jaunajai pianistei” atvēršana. “Vēstules jaunajai pianistei” ir jau ceturtā Gidona Krēmera grāmata, kas iznāk latviešu valodā. Kā parasti, pirmizdevums ir Krēmera ģimenes valodā – vācu, kam seko tulkojumi dažādās pasaules tautu valodās.

Šajā grāmatā izcilais mūziķis dalās pārdomās, kas viņu ir nodarbinājušas visu mūžu – kāds ir ceļš uz panākumiem, kāda mēdz būt maksa par to un vai panākumi var būt mākslinieka mērķis. Grāmatas atvēršana paredzēta pirms kinoseansa, un tiem, kuri atnāks agrāk, būs iespēja saņemt mākslinieka autogrāfu.

Koncertu un pasākumu cikls “Dzimuši Rīgā” akcentē Rīgu kā saistošu – šobrīd izcilas pasaules mūzikas zvaigznes vienojošo vietu. Vietu, kurā šie izcilie mākslinieki ir uzsākuši savas muzikālās gaitas, un vietu, kas devusi Eiropai un visai pasaulei tik daudz lielisku mūziķu.

Koncertcikla “Dzimuši Rīgā” kulminācija būs 6. jūlija koncerts skvērā pie Latvijas Nacionālās operas, kad uz īpaši veidotas brīvdabas skatuves satiksies Rīgā dzimušās pasaules mūzikas zvaigznes.

Biļete uz Gidonam Krēmeram veltīto kinovakaru maksā 3 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Latviaja un latvieši nezina, neciena un negidina savus varoņus. Gidons Kremers ir visā pasaulē slavena personība. Pasaulē zināmākais Latvijas pārstāvis. Divas pasaules tālrādes TV5MOND un MEZZO vairākus gadus raidīja ikmēneša seriālus par Gidonu Kremeru. Es nezinu kāds korķis vai spunde ie iebāzta LTV mutē vai objeltīva ka viņi tā noklusējuši pasaule slavemāko Latvijas pārstāvi, kam zināšanai kabtā ir Latvijas pase un labi tunā latvisiki. Pasaules zināmākā komanda ir Kremerata Baltica un nevsi kautkādi parazīti no marģinālā ledus hokeja, koa latvijiešu pļēguri un izšķērdētaji tā reklamē gandrži uz katras “mazxās mājiņas”. .

Draugiem Facebook Twitter Google+