×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
26. jūlijs, 2013
Drukāt

Sprukts: Labprāt atkal spēlētu Rīgas “Dinamo”

LETALETA

Viens no Latvijas hokeja izlases balstiem Jānis Sprukts šobrīd ir bez kluba. Viņš labprāt atgrieztos Rīgas „Dinamo”, kur savulaik jau pavadīja trīs sezonas, taču kluba vadība lielu interesi par 31 gadu veco centra uzbrucēju neizrādot.

Kā trenējies un gatavojies sezonai?

Ļoti uzcītīgi. Sāku kustēties jau jūnija sākumā. Ir gan sausie treniņi, gan ar grupiņu savācamies uz ledus – nāk arī Edgars Masaļskis, Armands Bērziņš un vēl pāris izlases spēlētāji, kas ir bez kluba vai arī grasās drīz kaut kur braukt. Garlaicīgi nav. Trenējos, lai būtu labā kondīcijā.

Tuvākajā laikā tu arī kaut kur varētu braukt?

Esmu kluba meklējumos. Nekā konkrēta pagaidām nav, gaidu tiešu piedāvājumu. Šobrīd ir tikai tādas pārrunas ar vairākiem klubiem bez konkrētības, atalgojuma.

Piedāvā KHL klubi?

Jā, daži no KHL, bet arī citās līgās – Šveicē, Zviedrijā.

Bija jau runas, ka tu gribētu spēlēt Šveicē.

Būtu interesanti paskatīties, kāda tur ir hokeja kvalitāte. Pasaules čempionāts parādīja, ka viņu līmenis aug un domāju, ka tas pārnesīsies arī uz klubiem. Sakārtota valsts. Bet, protams, patīkamāk ir tuvāk mājām.

Pieļauj variantu, ka varētu atgriezties Rīgas „Dinamo”?

Pieļaut es pieļauju, bet tas vairāk ir jautājums Normundam Sējējam (kluba ģenerālmenedžerim). Aģents ar viņu ir runājis, bet teica, ka „Dinamo” kaut ko gaida. Ko gaida – es nezinu. Es labprāt atkal spēlētu Rīgā.

Kas tev ir svarīgākie faktori – māju tuvums, sakārtota valsts un labs hokejs, nauda?

Vienu grūti izcelt, viss svarīgi. Jāskatās, kas un ko piedāvā. Dzīve karjeras laikā ir jānodrošina un par mazu naudu es negribu spēlēt, tai pat laikā – pašlaik nav manās interesēs braukt pēc naudas uz Habarovsku. Cik saprotu, KHL klubi un arī zviedri gaida, kas notiks NHL – ja kādam tur kaut kas neizdodas, tad viņi paņem.

Nav bail, ka tāpat kā pērn Mārtiņam Cipulim nāksies gaidīt līdz decembrim?

Tāda ir hokejista dzīve, katru gadu gaidam. Bet bail man nav. Domāju, ka līdz sezonas sākumam viss būs kārtībā.

Tev vēl uz nākamo sezonu bija spēkā līgums ar Maskavas „CSKA”, taču tas tika lauzts. Kāpēc tā?

Klubs gribēja pārtraukt līgumu un mēs arī par to vienojāmies. Kāpēc viņi pieņēma šādu lēmumu, es nezinu. Klubs šo situāciju risināja korekti un nekāda zoba man nav. Man patika, kā tur viss sakārtots, ģenerālmenedžeris Sergejs Fjodorovs visu vadīja augstākajā līmenī un, ja viņam dos laiku, klubs varētu pacelties tādā līmenī kā agrākais Maskavas „CSKA”.

Karjeras turpinājumu vismaz nākamsezon redzi Eiropā un par atgriešanos Ziemeļamerikā domu nav?

Par Ziemeļameriku pagaidām nav domāts un es arī apšaubu, ka kāds tur izrādītu dižu interesi. Tā kā – protams, Eiropa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+