×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. jūnijs, 2014
Drukāt

Straujuma apšauba KNAB darba kvalitāti (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) apšauba Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darba kvalitāti. To viņa šodien atzina intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma”.

Straujumas rīcībā esot aptaujas dati, kas liecinot par to, ka KNAB zaudē sabiedrības uzticību. Viņai esot bažas par klasificētas informācijas uzturēšanu šajā iestādē, darbinieku atbrīvošanu un atjaunošanu u.c.

Viņai šķiet nepieņemami, ka pēdējā laikā izskan informācija tikai par KNAB personālvadības jautājumiem, nevis par paveikto korupcijas apkarošanā.
Jau ziņots, ka Straujuma nolēmusi rosināt izveidot komisiju, kas izvērtēs KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka atbilstību ieņemamam amatam.
Straujuma žurnālistiem paziņoja, ka viņa piedāvās valdībai lemt par šādas komisijas izveidošanu. Pamats komisijas izveidošanai un Streļčenoka vērtēšanai esot vispārējie vadības principi – viņa atbilstība ieņemamam amatam.

“Ar to es gribu noņemt jebkādas politiskās spekulācijas, ka valdības vadītājs ietekmē KNAB,” iepriekš skaidroja Straujuma.

Viens no iemesliem, kāpēc Straujuma uzskata, ka būtu jāizvērtē Streļčenoka atbilstība amatam, ir tiesas lēmums atcelt Streļčenoka piemēroto disciplinārsodu – algas samazinājumu atlaistajai KNAB Juridiskās un personālvadības nodaļas darbiniecei Ilzei Draveniecei.

Viņasprāt, cilvēkiem, kuri nav saistīti ar politiku, ir jāizvērtē, vai Streļčenoks kā vadītājs rīkojas atbilstoši.

Komisiju varētu vadīt vai nu ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, vai kāds virsprokurors.

Jau ziņots, ka jau vairāk nekā gadu turpinās KNAB vadības konflikts. Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa 10.aprīlī atcēla Streļčenoka lēmumu par Strīķes atbrīvošanu no amata. Lai arī spriedums vēl bija pārsūdzams, Strīķe varēja jau nākamajā dienā atgriezties darbā. Tiesa arī lēma, ka KNAB Strīķei jāmaksā 5066 eiro vidējā izpeļņa par darba piespiedu kavējumu.

Kalnmeiers nesen atcēla SAB lēmumu, ar kuru KNAB biroja priekšnieka vietniecei Jutai Strīķei piešķirta pielaide valsts noslēpumam. Savukārt šonedēļ Ģenerālprokuratūra paziņoja, ka nesāks kriminālprocesu saistībā ar iespējamo kavēšanos izmaksāt Strīķei izpeļņu par darba piespiedu kavējumu. Iesniegumu par KNAB rīcību prokuratūrai bija nosūtījusi pati Strīķe.

Ziņots arī, ka Saeima jau savulaik atbrīvoja no amata Streļčenoka priekštečus – Normundu Vilnīti un Alekseju Loskutovu. 2011.gadā ģenerālprokurora Kalnmeiera vadītā komisija secināja, ka Vilnītis sistemātiski pieļāvis dažādus pārkāpumus un nav tos novērsis, tāpēc tā savā atzinumā ieteica izskatīt jautājumu par KNAB priekšnieka atbrīvošanu no amata.

Savukārt 2008.gada vasarā no KNAB priekšnieka amata atbrīvoja Loskutovu. Arī toreiz valdības izveidotā komisija secināja, ka Loskutovs pienācīgi nenovērtēja Valsts kontroles norādītās nepilnības un ar KNAB Slepenības nodrošināšanas nodaļu saistītos riskus, atkārtoti atliekot audita veikšanu šajā nodaļā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Sen jau bija vajadzīga šī komisija!!!!!!!!! STRELČENOKA vadības stils NEKAD nemainīsies!!!!!!!!! Cilvēks, kurš IENĪST savus padotos( TAGAD Jutu STRĪĶI!),tie viņa vadībā NEKAD NEVARĒS NORMĀLI STRĀDĀT!!! Visi viņa atbalstītāji lai paši kaut uz BRĪDI sevi iedomājas Strīķes vietā un gribētos redzēt, KĀDAS atskaites un par KĀDU darbu viņi uzrakstītu , JA NEVAR PAT PA DARBA VIETAS TELPĀM PĀRVIETOTIES NORMĀLI kā citi darba biedri?????????? Maizīša kungs ir SAVĀ vietā!!! Kuram KREMT, ja viņš Jutu Strīķi zina un jau KURO reizi atjauno viņai pieeju valsts noslēpumiem!????????? Ja visus 10 gadus šī pielaide viņai bijusi, tad ar tādu PIEREDZI KNAB darbā to NEVAR PĒKŠŅI ZAUDĒT – Strīķe NELIEN nevienam klāt kā “mīļa cūka” un GODĪGI DARA SAVU DARBU!!! Skaidrs gan ir fakts, ka KĀDAM ŠĪ IZMEKLĒTĀJA STĀV CEĻĀ NEGODĪGIEM DARBIEM!!!!!!!!!!! NEKAS NERODAS TĀPAT VIEN!!! Apsveicama ir premjeres nākšana pie sajēgas, ka Streļčenoks TIEŠĀM NEATBILST KNAB VADĪTĀJA statusam!!!!!!!!!!! Nevajag premjerei “piešūt” dažādas no pirksta izzīstas “draudzības” un mani nepieskaiti 98% tautai!!! Domāju, ka 98% tautas gribētu jau sen Streļčenoka nomaiņu ( VISI šo “darboni” viļā kā jēlu olu un rada kaunu VALSTIJ) un KNAB kā iestādes, kurai tik ĻOTI uzticējās, NEDEGRADĒŠANU… Ar korumpētību VISA sakarā esam kur esam un soļi gājuši TIKAI ATPAKAĻ – KORUMPANTI SMEJ BĀRDĀ…

 2. Ja lielaa lielaa kalnaa uznest lielu lielu akmeni un tad to akmeni iemest juuraa vo buus baigais plunkshkis.

 3. Korupcija Vienotībā - PERFEKTA Atbildēt

  Latvija būs patiesi nožēlojama un necienāma valsts ja krimināli sodāmais korupcijā un valsts nozagšanā vainojamais Dombrovskis aizbrauks uz Briseli tā vietā lai dotos velnītā atpūtā cietumā ko viņš godam nopelnījis kopā ar citiem vienotības korumpantiem..Āboltiņu un ………………………….. fakti šeit:
  “Dombrovsku valsts nozagšanas shēmu sāk apstiprināt oficiāli avoti – patiešām ticis izveidots īpašais “3.a portfelis””
  “Finanšu ministrija: jā, pērn patiešām paklusām tika izveidots un pārdots “3.a portfelis” “Finanšu ministrija: bija sešas paketes un vēl arī tāds portfelītis…”
  “Pēc ilgstošas klusēšanas un izlocīšanās Finanšu ministrija šodien jau publiski oficiāli atzina – pērn patiešām paklusām izveidots un atsevišķi pārdots Hipotēku bankas komercdaļas “3.a portfelis”. Šajā portfelī, kā zināms, atradās Valda Dombrovska ģimenes neveiksmīgā biznesa ņemtie kredīti.” “Dombrovskis samelojies par ģimenes uzņēmuma “Land Development” stāvokli”Bijušais Ministru prezidents, jaunievēlētais Eiroparlamenta deputāts Valdis Dombrovskis ir apjomīgi samelojies savā šīsnedēļas publiskajā paziņojumā, aprakstot viņa neveiksmīgā ģimenes uzņēmuma Land Development, – tā rāda Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas un Lursoft informācija. Rezultātā, pēc aptuvenām aplēsēm, valsts zaudējumi saistībā ar šo īpašo attieksmi pret Dombrovsku ģimenes biznesu varētu būt ap pusmiljonu eiro, Rietumu banka guvusi iespēju paklusām “piedot” ģimenei būtisku tās parādu daļu, par to nevienam neatskaitoties, savukārt Dombrovskis nonācis tiešā finansiālā atkarībā no tās saimnieku – Esterkinu ģimenes labvēlības.
  Dombrovskis ar prettiesiskām metodēm ieguvis ziņas par ģimenes biznesa kredītu iekļaušanu “3.a portfelī”, skaidri saredzams arī interešu konflikts “Bijušais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ar prettiesiskām metodēm ieguvis ziņas par viņa ģimenes neveiksmīgā biznesa kredītu iekļaušanu paslepus atsevišķi nodalītajā un Rietumu bankai pārdotajā valstiskās Hipotēku bankaskomercdaļas “3.a. portfelī”, – šādu secinājumu liek izdarīt ceturtdien Finanšu ministrijas izplatītais oficiālais paziņojums. Savukārt Ministru kabineta sēžu protokoli skaidri atklāj: Dombrovskis iepriekš ir aktīvi piedalījies lemšanā par Hipotēku bankas likteni, tostarp arī par komercdaļas – arī viņa ģimenes biznesa kredītu – sadalīšanu paketēs un pārdošanu. Finanšu ministrija nejauši atzina, ka toreizējais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis informāciju par to, ka viņa ģimenes biznesa kredīti iekļauti šajā portfelī, ir ieguvis, domājams, ar prettiesiskām metodēm. Bijušais premjers Dombrovskis pats izmantojis dienesta stāvokli, lai šīs viņa ģimenes finansiālajam stāvoklim būtiskās ziņas iegūtu..Tas nozīmē, ka Dombrovskis ir prettiesiski – kā izriet no ceturtdienas Finanšu ministrijas paziņojuma – ticis informēts par viņa ģimenes biznesa kredītu atrašanos tieši šajā pārdodamajā portfelī.Dombrovskis ir piedalījies diskusijās valdības sēdes slēgtajā daļā 2011.gada 1.novembrī, kurā tika spriests tieši par bankas komercdaļas – tātad arī viņa ģimenes biznesa kredītu – sadalīšanu paketēs. Sēdes protokols liecina nevis par to, ka Dombrovskis būtu atstatījies, bet gan tieši pretēji – par to, ka viņš personiski piedalījies spriešanā par šo jautājumu ”
  Gada pārskati un jau pirms trim gadiem PIETIEK.com publicēta informācija demonstrē Dombrovska melus.

  Finanšu ministrijas atzīšanās par “īpašo 3.a portfeli” padara mēmus gan Vilku un ministrus, gan Valsts kanceleju un Dombrovski: “Finanšu ministrijas atzīšanās, ka patiešām ir pastāvējis īpaši izdalītais “3.a portfelis”, kurā, pārdodot Hipotēku bankas komercdaļu, ir paslepus tikuši iekļauti bijušā Ministru prezidenta Valda Dombrovska neveiksmīgā ģimenes biznesa kredīti, otrdien padarīja mēmu gan finanšu ministru Andri Vilku un ministrus, kas pirms gada pieņēma lēmumu par šī portfeļa nodošanu Rietumu bankai, gan Valsts kanceleju un ministrijas konsultantus no SIA Superia, uz kuru priekšlikumu pamata esot īstenota šāda shēma, gan arī pašu Dombrovski. ”
  Dombrovsku kredītu lietā Privatizācijas aģentūra apliecina: iepriekšējās ziņas par vienotu īpašumu attīstītāju paketi – meli: “Kā zināms, Finanšu ministrija, Valsts kanceleja un arī pats Dombrovskis līdz šim bija rūpīgi slēpuši, ka pretēji oficiālajiem paziņojumiem patiesībā, pārdodot Hipotēku bankas komercdaļu, ir ticis izveidots īpašs “3.a portfelis”, kurā ietilpuši neveiksmīgajam Dombrovska ģimenes biznesam izsniegti un vēl daži citi kredīti, kas par slēptu cenu, ar slēptiem noteikumiem un ar slēptu atlaidi pārdots Rietumu bankai.”
  Finanšu ministrijas izveidotajā Hipotēku grupas komercdaļas pārveides augsta līmeņa darba grupā, kuras darbības rezultātā bijušā Ministru prezidenta Valda Dombrovska ģimenes neveiksmīgā biznesa kredīti tika slepeni iedalīti atsevišķā “3.a portfelī” un ar slēptiem nosacījumiem pārdoti Rietumu bankai, ilgstoši ir darbojušās Dombrovska “acis un ausis” – viņa ārštata padomnieks Gints Freimanis (attēlā). Pagaidām neviena no iesaistītajām personām nespēj vai nevēlas atklāt, kas un ar kādu pamatojumu norīkojis Freimani šajā darba grupā.Visos trīs darba grupu sastāvos Freimanis ir vienīgais, kurš ir bijis bez pastāvīgas darba vietas un oficiāliem ienākumiem valsts dienestā un oficiāli apstiprināta ierēdņa darba apraksta. Visos trīs dokumentos viņa amats ir norādīts identiski – kā tieši premjera padomnieks, kas saskaņā ar normatīvajiem aktiem ietilpst premjera biroja sastāvā.”Vilka parakstītajā rīkojumā ir skaidri rakstīts, ka Freimanis šajā darba grupā ir tieši kā Ministru prezidenta padomnieks. Nevis kā neatkarīgs eksperts, nevis kā speciālists, nevis kā tautas pārstāvis, nē, tieši Ministru prezidenta ārštata padomnieks. Respektīvi viņš pārstāv grupā Ministru prezidenta biroju,” – šādi šo situāciju Pietiek izskaidroja kāda Valsts kancelejas pārstāve.

 4. vai mums vajag cirku ? Atbildēt

  Streļčēnoks apšauba Straujumu, bet Straujuma apšauba Streļčēnoku.
  Vienotība (as savu Maizīti) apšauba Brokas un Naudiņa uzticamību, bet pilnīgi uzticas Klemenķevam un Agēšinam.
  Kur vēl ir tik laba polītiska izrāde kā Rīgā? Te varētu biļetes pārdot !

 5. visa tauta apšauba Vienotības premjeres darba kvalitāti:draudzība ar SAB ”maizi”,draudzība ar knab Jutu, draudzība ar īpašiem ,savējiem , medijiem, kuri cenšas atmazgāt baltu apkakājušos lāčuku,utt,ujp….diemžēl ,labo Vienotības premjeres darbā tauta nevar saskatīt pat ar lupu

 6. Lielākā kļūda ka Maizīti ielika par SAB priekšnieku.Cik atceros tas bija Vienotības nopelns.Es domāju ,ka pārējais jau visiem saprotams.

Draugiem Facebook Twitter Google+