Latvijā
Politika

Strīķe uzskata, ka Jakrina atcelšana no amata ir pilnīgi reāla 3

Emīls Jakrins. Foto – LETA

Iespēja Rīgas domes opozīcijai panākt Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāja Emīla Jakrina atcelšanu no amata pašreiz notiekošo ielu remontdarbu dēļ ir pilnīgi reāla, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” pavēstīja domes opozīcijas deputāte Juta Strīķe (JKP).

“Protams, mēs redzam, ka tas ir reāli. Tāpēc arī pozīcija ir tik uztraukusies. Tāpēc arī [Rīgas domes priekšsēdētājs Nils] Ušakovs (S) nepārtraukti piedalās komiteju sēdēs, jo pretējā gadījumā var nebūt kvoruma un mēs varam pārbalsot. Mums ir ļoti stingra opozīcija, un mēs panākam to, ko ieceram,” pauda Strīķe.

Jautāta, vai opozīcija brīžiem nepārspīlē ar pārmetumiem, apzinoties, ka ielu remontdarbus nav iespējams veikt bez neērtību radīšanas satiksmes dalībniekiem, Strīķe atbildēja noraidoši. Viņa skaidroja, ka gan pati, gan vairāki viņas kolēģi domē ir juristi, kā arī viens opozīcijas deputāts ir būvnieks, tādēļ, kārtīgi izpētot Ministru kabineta noteikumus par to, kā veicami ielu remontdarbi, opozīcija savus argumentus balsta uz jurisprudenci un pieredzi, nevis emocijām.

Kā ziņots, pēc Rīgas domes opozīcijas deputātu aicinājuma vakar tika sasaukta pašvaldības Satiksmes un transporta lietu komitejas ārkārtas sēde par satiksmes dalībnieku drošību galvaspilsētas ielās notiekošo remontdarbu laikā, kā arī par ielu remontdarbu plānošanu un to ietekmi uz satiksmi, satiksmes organizāciju un sastrēgumiem.

Rīgas domes opozīcijas deputāts Juris Jurašs (JKP) pēc komitejas sēdes atzina, ka tajā netika saņemtas atbildes uz būtiskajiem jautājumiem. JKP izplatīja paziņojumu presei, norādot, ka opozīcijas pārstāvji nolēmuši Satiksmes departamentam dot divas nedēļas laika, lai uzlabotu satiksmes dalībnieku drošību uz ielām remontdarbu laikā, pretējā gadījumā tikšot vērtēta iespēja prasīt departamenta direktora pienākumu izpildītāja Jakrina atcelšanu no amata.

Tāpat JKP paziņojumā bija teikts, ka gadījumā, ja tuvāko divu nedēļu laikā situācija drošības jomā nebūs acīmredzami uzlabojusies, JKP varētu prasīt arī Rīgas mēra Ušakova demisiju, ņemot vērā, ka viņš ir tieši atbildīgs par Jakrina iecelšanu šajā amatā.

LA.lv