Mobilā versija
+21.9°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
22. marts, 2014
Drukāt

Studentiem rīkos diskusiju par 25. marta notikumiem

Prom no majam

Otrdien, 25. martā pulksten 12.30 LU Sociālo zinātņu fakultātes Berlina auditorijā notiks 1949. gada 25. marta piemiņai un izpratnei veltīts pasākums, liecina informācija LU SZF mājaslapā.

Sarīkojumā studenti tiksies ar Latvijas Okupācijas muzeja Audiovizuālo materiālu krātuves vadītāju Andreju Edvīnu Feldmani un krājumu glabātāju Leldi Neimani, kā arī Sibīrijas izsūtījumu pārdzīvojušo Raineldu Pastari, lai kopīgi paustu un veidotu mūsdienu attieksmi pret pagātnes atmiņu un tās ētiku. Sarunu vadīs profesore Skaidrīte Lasmane un profesore Vita Zelče. Pasākums tiks translēts arī tiešraidē LU 2. kanālā.

Jau 65 gadi mūs šķir no tā 25. marta 1949. gadā, kad izsūtījumam uz Sibīriju tika varmācīgi pakļautas daudzas Latvijas ģimenes. Šī diena mainīja daudzu cilvēku dzīvi uz visiem laikiem.

Lai atminētos un izprastu vienu no totalitārā režīma noziegumiem, LU Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) Sociālās atmiņas pētniecības centrs kopā ar LU SZF Praktiskās ētikas centru organizē studentu tikšanos ar Latvijas Okupācijas muzeja Audiovizuālo materiālu krātuves vadītāju Andreju Edvīnu Feldmani un krājumu glabātāju Leldi Neimani, kuri dalīsies savā bagātajā intervētāju un pagātnes liecību vācēju pieredzē, kā arī ļaus ielūkoties vairākās videoliecībās. Īpašs viesis šajā pasākumā būs arī Sibīrijas izsūtījumu pārdzīvojusī Rainelda Pastare, kura šo notikumu ļaus skatīt arī caur personiskās pieredzes prizmu. Tādējādi jautājumos, diskusijā un komunikācijas nodaļas studentu viedokļos tiks pausta un veidota mūsdienu attieksme pret pagātnes atmiņu un tās ētiku.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (7)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varāDarba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+