×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
4. jūnijs, 2014
Drukāt

Talibi publicē video ar Bergdāla atdošanu amerikāņiem (Video)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Talibu kaujinieki vairākiem starptautiskajiem medijiem nosūtījuši 17 minūšu garu video materiālu, kurā redzams, kā amerikāņu karavīriem netālu no Afganistānas un Pakistānas robežas tiek atdots ASV bruņoto spēku seržants Bovs Bergdāls.

Piecus gadus talibu gūstā pavadījušais Bergdāls tika atbrīvots pagājušās nedēļas nogalē apmaiņā pret pieciem Gvantanamo ieslodzītajiem.

Interneta vietnē “YouTube.com” ievietotajā nelielajā fragmentā no talibu piesūtītā videomateriālā redzams, kā vairāki bruņoti karavīri un Bergdāls sagaida ASV armijas helikopteru “Blackhawk”. Video sižetā kāds talibu kaujinieks skaidro, ka viņi brīdinājuši amerikāņus, ka Bergdāla nodošanu uzraudzīs 18 bruņoti kaujinieki. “Viņi teica, ka tas nekas. Viss kārtībā,” stāsta talibu kaujinieks.

28 gadus vecais Bergdāls šobrīd atrodas militārajā slimnīcā Vācijā, kur viņam tiek veiktas fiziskās un garīgās pārbaudes. Tiesa, prieku par Bergdāla atbrīvošanu aizēnojuši vairāku ASV amatpersonu aizrādījumi, ka ASV prezidents Baraks Obama, iespējams, pārkāpis likumu, bez brīdinājuma veicot ieslodzīto apmaiņu. Turklāt aizokeāna medijiem vairāki Bergdāla biedri sacījuši, ka viņš 2009. gadā no armijas dezertējis un tagad, iespējams, ir pievērsies islāmam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+