Praktiski
Dārzs

Tas, kurš stāda dārzu – stāda laimi! 0

“Lai radītu savu sapņu dārzu, nav nepieciešama ne liela zemes platība, ne arī pārmērīgi daudz līdzekļu. Vissvarīgākā ir darba mīlestība, pacietība un iedvesma,” atzīst ainavu dizainere un daiļdārzniece, jaunākās tematiskās avīzes “Citāds košumdārzs” autore Agrita Kalnozola.

Tajā rodamas ierosmes un praktiski padomi, kā savas ieceres pārvērst realitātē, sākot ar košumdārza plānošanu, augu izvēli, stādījumu izkārtošanu, celiņu un nepieciešamo funkcionālo zonu izveidi. Gaume, priekšstati par skaistu dārzu, arī modes tendences un praktiskie apstākļi tā veidošanai mēdz atšķirties, bet galvenais ir iekopt tādu košumdārzu, kas priecē, ļauj labi justies un ērti dārzu izmantot ikdienā tā saimiekiem.

Kāds par sava sapņu dārza galveno dominanti izvēlēsies augus, kas visu gadu ļauj izbaudīt visdažādākās smaržas, dažs to veidos noteiktās, sev īpaši tīkamās krāsu gammās, vēl kāds darīs visu, lai dārzā allaž skanētu putnu balsis un lai līdzās visu sezonu krāšņi ziedošām puķēm tikpat gaumīgi izskatītos arī garšaugu, ārstniecisko augu, dārzeņu vai sakņu dobes.

Lai dārzu dizaina speciālistes profesionālie ieteikumi un izdevuma krāšņās ilustrācijas jūs rosina veidot vai pārveidot savu dārzu, dārziņu, puķudobi vai balkona dārziņu, jo – tas, kurš stāda dārzu – stāda laimi!

Saistītie raksti
LA.lv