Mobilā versija
Brīdinājums -8.9°C
Tenis, Dravis
Trešdiena, 17. janvāris, 2018
9. decembris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Tautai kalpot gatavi! (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Mēs, šīs zemes īpašnieki, Latvijas valsts pilsoņi, labprāt piedalītos valdības sastādīšanā, Straujumas vārdiem sakot, restartā. (Fui, kā solīds cilvēks gados nesmuki, nelatviski runā.) Noticis parasts incidents – premjeres atkāpšanās. Periodiska varas maiņa iederas vietējā politiskā kultūrā. Ar valdības gāšanu politiķi izkrāso ziemas novakares pelēcību, pie mandarīniem, piparkūkām, karstvīna glāzes dalot portfeļus, un kāpēc tauta nedrīkst piedalīties? Nedzīvojam monarhijā, kur karalis lemj par pēcteci, un nav ticams, ka varasvīri savā nekļūdīgumā katru reizi peldētu pret sabiedrisko domu. Vai ne?

Tulznainās rokas klēpī salikusi, Laimdota vēlēja nākt jaunām idejām un cilvēkiem. Kas tie pie horizonta, vēlamie troņmantnieki? Ahā, Rihards Kozlovskis nominēts par tehniski izveicīgu vīru! Iekšlietu ministrs pazīstams kā vizionārs un Monro doktrīnas piekritējs, nav vis nulle ļūļāks. Mazāk zināms, cik šis lokomobilis ar saprašanu izglītībā, veselības aizsardzībā, taču zinām, ka Rihards kļuva zils no dusmām, kad vēstīja par Maidana fotoizstādes demolētājiem gaišā dienā MK ēkas durpriekšā. Pretvalstiskos elementus sagrāba drebuļi, vandaļi tā pārbijās no saniknotā ministra, ka pēc tam uz posta darbiem lavījās nakts tumsiņā. Zatlerietis amatā neaizvietojams. Uzticot papildu premjera pienākumu, tas radītu bīstamu pārslodzi. Lai Kozlovskis pa kilometram ceļ vien tālāk žogu uz robežas ar caurumiem.

Tie, kas noticēja jaunām vēsmām, sejām, pusbalsī čukst Jāni Rozenbergu, Robertu Zīli, Danu Reiznieci kā iespējamus premjerus ar vilkmi. Bet jāiet pa marķētu maršrutu. Cilvēki ar vāji attīstītu ego nav piemēroti valdības galvas kandidāti. Eiropā pieņemts, ka pretendē tikai partiju līderi ar aknām. Līdz ar to, lai kritiķi krata mapītes ar krātiem sliktiem darbiem, atbilstīgā ir “Vienotības” pirmais numurs Solvita. Viņai ir politiskais apvārsnis, viņa nesvārstīsies spēka pielietošanā un intrigantu apgrauzto reitingu pratīs konvertēt lietojamā valūtā. Lai Straujuma atstāj valsti labā stāvoklī, tomēr ar problēmām nokrautu galdu. Premjeram būs ko rauties.

Tagad par amatu sadales tīklu. Katrā restartā atklājas, ka mums ir verificētas partijas, kas spēj sadzīvot harmonijā, un politiķi ar augstu morāli un reputāciju, bet līdz šim sabiedrībai tos slēpa.

Bez šaubām, jārēķinās ar Zemnieksavienību, kam aprit 100 gadi, un ar Nacionālo apvienību – mūžīgu, cik latvieši pastāv. Šīs partijas ir latvju kultūrvērtības un laižamas paministrēt īpaši tamdēļ, ka nacionālisti Latvija vairs nav tik reti sastopami kā melnie stārķi.

Tā, tautai kalpot gatavie būtu. Apakšas grib dot valdībai uzdevumus. Ražīgākie politiķi jau sauc septiņas astoņas prioritātes. Pietiktu, kā dziesmā dzied, ar trim lietām, kas zāļu skapītī stāv. Bet deklarējamie plāni amatu kārumniekiem jāizskata sevišķi rūpīgi. Vēlētāju uzticība valdošajām partijām karājas ne pārāk resna diega galā. Tāpēc lejiet kausā svaigu karbonizētu ūdeni, nevis atšālējušos. Pacienājiet vēlētāju ar saldu biškopības produktu, dodiet sulīgākas ogas par skābām jāņogām, sausām korintēm. Izstarojiet gaismu, ka valdības nams nebūs kungu māja. Lievenī uzklausīs lūdzējus, sasāpējušus jautājumus risinās. Apnikušos politiķus bez žēlastības nozāģējiet un aizvāciet kā aizlūzušus kokus.

Atcerieties, daudziem dota pēdējā reize reabilitēties. Prezidents apstiprinās vairākumu, kādu sastiķēs un atnesīs, bet, ja sekos vilšanās, Vējonim rezervē ir par jokeri stiprāka kārts. Saeimas atlaišana. Un tauta iemīlēs madonieti vēl vairāk.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Neredzu diegu!

  2. Ja nu kāds Iekšlietu ministrs pasaulē ir pelnījis nokļūt lielajā Ginesa grāmatā,tad tas ir Mūsu Kozlovskis.pilnīgi pietiktu,ja minētu netraucēto barbaru plosīšanos pie valdības namdurvīm foto izstādes laikā un 16.martā pie Brīvības pieminekļa.Nevar saprast,smieties vai raudāt par tādu darbuļošanos.Laikam jāraud,jo ekspremjere gribētu šo cilvēku redzēt premjera krēslā.Jeb tomēr jāsmejas?

  3. Vējonis, ja būtu puscik normāls, Straujumai pateiktu: viss, nepļāpā; ķeries pie darba.

  4. kaud kads murgs sarakstits

  5. “vienotība” pierādīja, ka nav vienotība, bet baskāju partija, kura mīcās uz vietas savas augstprātības un godkāres dēļ. Nevar paciest, ka kāds ir augstāk, pie tam no malas pieaicinātais solot atbalstu un visādus labumus. Video ierakstos redzam, kā “lapsiņa” apkamusi bučo pievielināto upuri, bet patiesība’ik pēc brīža paziņo par premjerēšanu, ka viņa to varētu. Vai tā nav nodevība, no lielās bučotājas, īsts “jūdass”brunčos.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mani pārkvalificēja par biznesa eņģeli… 

Saeima pagājšnedēļ nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā, kas paredz paplašināt atbalsta saņēmēju loku.

Likumprojektā tiek lietots arī jēdziens “biznesa eņģeļi”, kā mēdz saukt privātos investorus, kuri gatavi ieguldīt savu kapitālu, pieredzi vai zināšanas jaunuzņēmumā, nepretendējot uz kompensāciju neveiksmes gadījumā. Par šādu profesionālā žargona ievazāšanu likumos bija sašutis deputāts Ivars Brīvers. “Es, protams, zinu, kas ar šo jēdzienu tiek apzīmēts un ka tas tiek lietots sarunvalodā. Tomēr tas nav arguments, lai to rakstītu likumā,” teica deputāts, kurš prasīšot komisijai, lai tā likumā definētu jēdzienu “eņģelis”.

Kuram no uzskatiem diskusijā par seksuālu uzmākšanos vairāk piekrītat?
Draugiem Facebook Twitter Google+