Kultūra
Mūzika

The Beatles Baltā albuma piecdesmitgadi svinēs ar atkārtotu izdevumu0

Ekrānuzņēmums no Youtube.com

Novembrī, svinot pusgadsimtu kopš grupas “The Beatrles” leģendārā Baltā albuma iznākšanas, plānots to izlaist atkārtoti, iekļaujot dažādus papildus materiālus, ziņo “NME.com”.

Grupas devītais albums, kas visiem iesaistītajiem prasīja daudz spēka, izraisīja konfliktus (Ringo Stārs uz kādu laiku pat devās ārzemju ceļojumā, lai viņam nebūtu jākontaktējas ar pārējiem “The Beatles” dalībniekiem), taču kļuva arī par viņu spožāko un novatoriskāko sniegumu.

Albumā iekļautas tādas ikoniskas dziesmas kā “Back in the U.S.S.R.”, “Helter Skelter”, “While My Guitar Gently Weeps” un citas.

“The White Album” iznāca 1968. gada 22. novembrī. Atkārtotajā izdevumā līdzās 30 oriģinālajām dziesmām būs iekļauti arī 27 demo skaņdarbi un 50 ieraksti no sesijām – lielākā daļa no tiem nekad nav atskaņoti publiski.

Viens no grupas dalībniekiem, sers Pols Makārtnijs Balto albumu un tā nozīmi grupas vēsturē poētiski raksturojis šādi: “Mēs bijām pametuši seržanta Pepera grupu spēlēt saulainajos Elizejas laukos un devāmies jaunā virzienā bez kartes.”

Albums iznāks gan CD, gan vinila plates formātā.

LA.lv