×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. jūlijs, 2013
Drukāt

“The Daily Mail”: Rīga kļuvusi par populārāko britu vecpuišu ballīšu vietu

LETA/AFPLETA/AFP

Briti atzinuši Rīgu par populārāko vietu vecpuišu ballīšu organizēšanai, un pozitīvās emocijas, kas gūstamas Latvijas galvaspilsētā, nespēj aizēnot pat krāpšana un nepatīkamie starpgadījumi, par kuru upuriem nereti kļūst jautrie britu puiši stirpā alkohola reibumā, trešdien pirmajā lapā vēsta laikraksta “The Daily Mail” portāls “MailOnline”.

Laikraksts norāda, ka cīņai ar noziedzību, kas pavadījusi tūristu skaita pieaugumu, Rīgā izveidota speciāla tūrisma policija – pirmā šāda vienība Eiropā.

“The Daily Mail” rakstu par britu vecpuišiem Rīgā sācis ar stāstu par četriem britiem, kuri, būdami alkohola reibumā, nav varējuši atturēties no kārdinājuma kailiem “pajāt” uz koka zirga, kas atrodas pie viena no Vecrīgas dāvanu veikaliņiem. Tomēr jautrība ātri beigusies, jo pēc aptuveni 30 sekundēm ieradusies tūrisma policija un likusi vecpuišiem apģērbties, iesēdinājusi viņus policijas automašīnā un nogādājusi viņus atpakaļ viesnīcā, kur tie bija apmetušies.

Tūristiem piemērota arī soda nauda par huligānismu.

“The Daily Mail” žurnālists intervējis Rīgas Pašvaldības policijas Tūrisma policijas nodaļas priekšnieku Andreju Aronovu, kurš norādījis, ka lētie lidojumi uz Austrumeiropas valstīm, tostarp Latviju, ir padarījuši šīs valstis par ļoti populārām vecpuišu ballīšu vietām.

“Mēs atzinīgi vērtējam šos tūristus, bet mums arī jāsargā mūsu senā pilsēta. Mēs esam pieredzējuši dažu labu pretīgu uzvedību no vīriešiem vecpuišu ballītēs,” norādījis Aronovs, piebilstot, ka Rīgā vecpuišu ballīšu tūristi sākuši ierasties pirms deviņiem gadiem, kad sākās tiešie reisi no Lielbritānijas uz Rīgu.

Tūristi tikuši pieķerti ālējamies pie slaveniem objektiem un mēģinot nokārtoties vai atkailināties pie Brīvības pieminekļa, tādēļ arī tika izveidota speciālā Tūrisma policijas nodaļa.

“Mēs esam likuši pārkāpējus kamerās uz pāris stundām, bet lielākoties izmantojam dzelzs dūri samta cimdā,” sacījis Aronovs.

“The Daily Mail” norādījis, ka tas nav mazs varoņdarbs, kontrolēt tūkstošiem tūristu pilsētā, kas nesen aptaujā atzīta par populārāko vietu britu vecpuišu ballīšu organizēšanai.

Rīga piesaista britus ar lētu alkoholu savos daudzveidīgajos bāros un pievilcīgām meitenēm. Netrūkst arī masāžas salonu un striptīza klubu, kur tūristiem gan nākas šķirties no lielākām naudas summām.

Kāds 28 gadus vecs brits – topošais līgavainis – “The Daily Mail” žurnālistam atzinis, ka šķīries no veselas bagātības par deju ar striptīza dejotāju piecos no rīta. Pēcāk viņš to nožēlojis, bet ne ļoti, atzīstot, ka tādas lietas piederas vecpuišu ballītei.

Tomēr tūristi mēdz iekulties arī nopietnākās nepatikšanās. ASV vēstniecība Rīgā brīdinājusi iebraucējus par bāriem un klubiem, kur tūristiem tiek piestādīti nesamērīgi augsti rēķini, notiek izspiešana, krāpšana un prostitūcija, un citiem biedējošiem gadījumiem.

“The Daily Mail” norāda, ka policija zina par šādiem noziegumiem, bet, neskatoties uz novērošanas kamerām ielās un speciālo Tūrisma policijas nodaļu, policisti nespēj būt visos bāros un novērot visas vecpuišu ballītes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+