×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. aprīlis, 2016
Drukāt

Tiesībsargs Juris Jansons mošeju celtniecību Latvijā neatbalstītu (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Tiesībsargs Juris Jansons mošeju celtniecību Latvijā neatbalstītu, jo tās ir piederīgas citai kultūras telpai un vērtību sistēmai.

Intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” Jansons, paužot savu personīgo viedokli, norādīja, ka būtu pret mošeju celtniecību Latvijā. “Tā ir pilnīgi cita kultūru telpa un cita vērtību sistēma. Tas ir pat no citas civilizācijas,” teica Jansons. Vienlaikus viņš uzsvēra – kā tiesībsargs šobrīd viņš nevar pateikt vai mošeju celtniecība ir atļaujama vai aizliedzama. “Ir vairāki normatīvie akti, kas ikvienam ļauj baudīt reliģiju brīvību, tiktāl, kamēr tas nepārklājas [ar citu brīvībām],” sacīja tiesībsargs.

Pirmdien tiesībsarga birojs pirmdien rīkos diskusiju “Netradicionālo reliģiju iekļaušana Latvijas kultūrtelpā”, kuras mērķis ir spriest par reliģijas vietu un lomu Latvijas sabiedrībā. Diskusijas mērķis ir spriest par reliģijas vietu un lomu Latvijas sabiedrībā un meklēt atbildes uz jautājumiem par reliģijas brīvības garantēšanu sabiedrībā, īpaši mazāk zināmajām un izprotamajām reliģijām.

Pasākumā tiks apspriestas tādas tēmas, kā reliģijas loma mūsdienu Latvijas sabiedrībā, mazākuma reliģiju līdzāspastāvēšanas izaicinājumi Latvijas kultūrtelpā, netradicionālo reliģiju pārstāvju integrācija sabiedrībā un valsts tiesību apmērs regulēt personu reliģijas izpausmes.

Tiesībsarga birojs skaidro, ka Latvijas iedzīvotāju tiesības uz reliģijas brīvību ietver tiesības brīvi noteikt savu attieksmi pret reliģiju, individuāli vai kopā ar citiem pievērsties kādai reliģijai vai nepievērsties nevienai no tām, brīvi mainīt savu reliģisko vai citu pārliecību, veikt reliģisko darbību, kā arī paust savu reliģisko pārliecību.

Diskusijā piedalīsies juristi, zinātnieki un pētnieki, tostarp Laima Geikina, Agita Misāne, Olga Petrova, Laura Lapiņa, Ringolds Balodis, Jekaterina Macuka.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nupat ne-islamticīgie paši apglabās sevi 🙁

  2. Tukš teikums , jo neviens likums un normatīvs neaizliedz mošeju būvniecību. Nevienam viedoklis nav vajadzīgs un vispār kā teica viens viedais : все религии и культы, имеют одну основу в виде легенд и все это – имена одной энергии. Подчеркиваю – придуманные людьми, через ИХ ПРИЗМУ ВОСПРИЯТИЯ. Которая оооой как искажает.

    • Dzimtene-svēta zeme-tur arī būvē un pie tam te nav allaha zeme-viņš te nenāks-ko tad pielūgsiet- lieka naudas tērēšana. Knifis jau tur,ka te ir kristiešu baznīcas un katram jādzīvo sava vidē- Dieva noteiktā.Lai viens otram netraucē un neceļas kašķīs- kuram te vairāk dzimtene. Tieši baznīcas to nosaka un Dieva klātbūtne.

    • A kas ir ņevernijie? Te jau viss pateikts un lieki runāt.

  3. Saprotu un pievienojos,jo savās svētnīcās islāmticīgie tāpat kā mēs rod spēkus.Viņi arī spēku un pārliecību cīnīties ar “neticīgajiem”.

Draugiem Facebook Twitter Google+