Latvijā
Sabiedrība

Tiesu medicīnas centrs atzīst vainu līķu samainīšanā0

Foto – AFP/LETA

Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrs (VTMEC) atzinis vainu saistībā ar apbedīšanai paredzētu līķu nejaušu samainīšanu, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā.

Valsts policijā iepriekš tika sākts kriminālprocess par gadījumu, kad ģimene no Jūrmalas apbedījusi svešu vīrieti, domādama, ka zemes klēpī gulda savu pēkšņi mirušo tuvinieku. Latvijas Radio iepriekš vēstīja, ka marta beigās kāda sieviete no policistiem uzzinājusi, ka miris viņas tēvs. 65 gadus veco vīrieti ar pārsistu galvu atrada uz ielas. Lai noskaidrotu nāves cēloni, mirušais tika nogādāts VTMEC Rīgā. Nāves iemeslus skaidroja Tanatoloģijas nodaļā, kur mirušais pavadīja astoņas dienas. Tad ģimene rīkoja bēres, un radiniekiem apgalvots, ka zemes klēpī tiek guldīts viņu piederīgais, lai arī tā nebija.

Cietusī sieviete Latvijas Radio stāstījusi, ka viņai bijis grūti lūkoties uz mirušā seju. Tomēr, kad mācītājs lasījis lūgšanu, viņa to izdarījusi. Sieviete atzinusi, ka seja šķitusi svešāda, bet to norakstījusi uz tēva gūto galvas traumu un stresu. Arī citi bērinieki esot sacījuši, ka vīrietis ir izmainījies, bet nevienam pat prātā neesot ienācis, ka zārkā guļ svešinieks.

Saistītie raksti

Saistībā ar šo gadījumu Veselības ministrija lūdza skaidrojumu VTMEC. Tas ir sniedzis atbildi, kurā atzīst kļūdu saistībā ar neatbilstošas mirušās personas nodošanu apbedīšanas firmai. Atzīstot savu vainu, centrs ir uzņēmies izdevumu segšanu saistībā ar pārapbedīšanu, kā arī apmaksājis piederīgo izrakstīto rēķinu par apbedīšanas izmaksām.

“Šādi gadījumi ir absolūti nepieņemami. Centra vadībai ir jāizdara secinājumi par nepieciešamajiem uzlabojumiem darba organizācijā,” uzsvēra ministrijā.

LA.lv