×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
13. augusts, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Atentāts pret iepirkšanās kultūru (59)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Materiālisma pasaulē iepirkšanās centri tūkstošiem cilvēku kļuvuši par kulta celtnēm. Kā Akselam Muntem Sanmikela un svētceļotājam Aglona šopingotājam lielveikals nav vis lēta komerciestāde, bet rituāla pielūgsmes vieta, un gājiens uz to paģēr svinīgu sagatavošanos. Tas nav kā iebizot piparbodītē pēc skābulīša vai sviesta paciņas, “centrālītī” pēc citronu tīkliņa un nēģa gabaliņa. Uz “rimīšiem” dodas ar mājās izfunktierētu sarakstiņu, ar sazīmētu shēmu, kādā maršrutā pārvietoties pa veikala labirintiem. Tikai trakajās dienās, maksimālo atlaižu reizēs, bezmaksas izpārdošanās (pērc statīvu un saņem beigtu indiāni par brīvu) standartprakse vairs nedarbojas, vietā liekot citās ieražās veidoto kārtību – grāb, ko vari! Tad cilvēki kāpj iekšā pa skatlogiem, taranē noslēgtās ieejas un riskē tikt samalti virpuļdurvīs. Taču parastais, labu laiku iegājies patēriņa paradums ir ģimeniska pastaiga pa tirdzniecības megapoli svētdienīgā noskaņojumā. Ģeo­metriski pareizi būvētās ēkās klientus apli pēc apļa ved tuvāk kāroto dārgumu lādēm, visu artikulu precēm, kuru sortimenta pietiktu līdzņemšanai uz Noasa šķirsta, līdz rimtā, nesteidzīgā izvēles procesā cēlmetālus un čaukstošo apmaina pret fabriku darinājumiem.

Sievietes ir vadošās personas preču–naudas maiņas attiecībās. Ne tikai tāpēc, ka ir ģimenes maka turētājas, bet viņām tikpat stipri kā sekss iet pie sirds kā iepirkšanās process, tā rezultāts. Viņas no vitrīnas var uzrunāt balta blūzīte ar žabo. (Vīrieši ar apģērbu reti kad sarunājas.) Dāmām piemērīšanas kabīnē paiet ne viena vien domīga stunda, līdz dīkstāvē noliktais nastu nesējs pavadonis sāk uztraukties, vai laulene spogulijas šaurībā nav nodurta kā Ofēlija vai nezināma maskota ļaundara nožņaugta. Ne jau retai uzsmaida laime izstāvēt rindu un iegādāties īstas importa drēbes. Rokstāri, politiķi un vienkārši darītāji satiekas kulta objektā, gatavi kātot pa “laipni lūdzam” magazīnām, kamēr piekusuši gāžas no kājām un knapi pagūst tikt laukā līdz ar svētnīcas slēgšanu. Radītajā mājīgumā gādāts par iespēju iestiprināties burgerkingā, galerijas apaudzētas zaļumiem, ir supermārketi, kur jumtstāvā peldu baseins ar pludmali. Atšķirībā no brīvdabas pat parfīma nodaļā māmiņas aizmirstu un pūlī nomaldījušos mazuli atradīs minūtes laikā. Pircēju labsajūtai skan viegla estrādes muzička. Iepirkšanās centrs ir dārgu draugu tikšanās un ģimenisko saišu stiprināšanas vieta. Ja kāds aicina brīvdienā doties uz Velna alu, Ķūķu krācēm, mežā sēņot vai promenādē pa bulvāri, lai zina, ka kultivēt iepirkšanās sportu to arī nozīmē. Atrast, ko likt grozā, nokāpt Veln­alā, laisties elevatorā no stāva uz stāvu kā pa krācēm un veikt maratona garu pastaigu. Kas čīkst par garīgo vērtību nozīmi pār materiālajām – supermārketa grāmatnīcā ir daži īslaicīgi apmeklētāji.

Un tagad par svarīgāko. Dīvaini subjekti liek priekšā svētdienās aizvērt tirdzniecības tempļu durvis. Ko? “Spice” un “Alfa” ciet? Pat Megucītis un pie Gerkena slēgts? Tā ir skaidra sīkbodnieku sazvērestība uteņu, jarmarku un Marijas ielas ebreju veikaliņu interesēs, atentāts pret gadiem iesakņojušos latviešu ģimeņu kultūru. Par laimi, arī ministri iepērkas. Tādu mežonību jau novērtējuši, kā vēlmi likt kāju priekšā mūsu ekonomikas tāllēcienam ar 5% izaugsmi gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (59)

 1. Būtu interesanti redzēt, kāds izskatās dabā tas apsaukātājs par komunistiem, zinātājs kurā slimnīcā jāatrodas, kurš pats ir pierakstīts kādā maksimā vai rimi…
  Laikam jau šim naudas vesels čemodāns…
  Būs kāda priHvatizētāja atvase ?

  • tēmu komentēt nespējīgajam andrisam, bēbijam Atbildēt

   aosaukājies tu, bēbij, bet viņš konstatē faktus. kā atvase esi tu, bēbij?

 2. vari apturēt savu kakāšanu ?

 3. jā, jā, slēgsim svētdienās, slēgsim ciet visu! Atbildēt

  Pareizi! Taču jāiet vēl tālāk, pie šī neapstāsimies! Perspektīvā būtu jāaizliedz strādāt svētkos un svētdienās ari mediķiem, policistiem, ugunsdzēsējiem, vilcienu mašīnistiem, šoferiem, pilotiem, stjuartēm, pavāriem, bārmeņiem, visiem, visiem! Jo ari viņi atpūtušies strādās daudz daudz razīgāk!

 4. jā, jā, slēgsim svētdienās, slēgsim visu! Atbildēt

  Pareizi! Taču jāiet vēl tālāk, pie šī neapstāsimies! Perspektīvā būtu jāaizliedz strādāt svētkos un svētdienās ari mediķiem, policistiem, ugunsdzēsējiem, vilcienu mašīnistiem, šoferiem, pilotiem, stjuartēm, pavāriem, bārmeņiem, visiem, visiem! Jo ari viņi atpūtušies strādās daudz daudz razīgāk!

 5. vēstures mācība Atbildēt

  ir tāda, ka no vēstures neko nemācās. Pirms trīsdesmit gadiem tādi egili līcīši grūtījās pārpildītos tramvajos, stāvēja rindās pie pustukšiem plauktiem un par visizcilāko sasniegumu uzskatīja iepirkties pie spekulanta par pilnīgi bezdievīgām cenām. Nebija labi. Tagad pērc ko gribi katrā laikā, bet nē, atkal slikti!

  • maxibodniece Minna Atbildēt

   Līcīšam, lai ietu uz bodi darbdienas vidū, ir vajadzīga naudiņa – gluži kā tam, kas iepērkas svētdienas pievakarē. Cits to nopelna, stāvēdams pie darbgalda vai mēzdams ielu; Līcīts, rau, kompja pogas bakstīdams. Ka tik maksā …

 6. tenhofobija kā diagnoze Atbildēt

  Vajadzētu tomēr drusku vairāk iecietības pret murgojošajiem komunistēniem. Ja jau pat tāds Rakstnieks kā Rejs Bredberijs reizēm iekrita tehnofobijas grēkā, tad nevar prasīt, lai mūsdienu komunistēni būtu imūni pret šo slimību.

 7. P.S. ja nav ko teikt, nemurgo Atbildēt

  Drīksti ierakstīt mani jebkurā tevis izfantazētā ļaundaru grupējumā vai visos grupējumos uzreiz. Starp citu, ja jau eksistē totāla informācijas vākšanas sistēma, ko tu tik bravūrīgi palaid muti? Ja nu pēc tevis jau nosūtīta Jaunās Pasaules Kārtības likvidarotu brigāde melnos helikopteros, bet es viņus koordinēju? 😀

 8. Normāli cilvēki zina, kas ir Aksels Munte. Nelielies ar savu vatņika līmeni, tas Latvijā neskaitās normāls.

 9. Vai LA zurnalists nevar normala un cilveciski saprotama valoda kaut ko pateikt? Ka parasti ir iesakts ar kaut kadu tur Akselu Munti, kuru es vispar nepazistu un neko par vinu zinat negribu. Liela gudriba parversas par lielu mulkibu. Ja velies kaut ko cilvekiem normala valoda pateikt, tad normali ari jaraksta, nevis laikraksts ir japarvers par cirku. Nekadas gudras un labi izteiktas domas, ka tadus zurnalistus vel nav izmetusi no darba, nezinu.

  • Šādi welkamisti, kuri nepazīst un negrib pazīt Akselu Munti jau nu nediktēs, kā, kam un ko rakstīt. Ja tev pietiek ar Allahu akbar, tad penterē to no rīta līdz vakaram, bet neizsaki pretenzijas citiem cilvēkiem.
   Pie mums – Latvijā – nav pieņemts lepoties ar stulbumu.

 10. čipi ir tikai dzīvniekiem un ari tikai tāpēc, ka dzīvnieks nenēsā žaketi, kuras kabatā varētu ielikt dokumentu.

  • to vēl nākotne rādīs Atbildēt

   priekš kam un kam vajadzīgi čipi.

   • slima tehnofoba murgi Atbildēt

    Tātad neesi spējīgs paskaidrot, kāpēc nāqktnē būtu vajadzīgi čipi = tikko noskaidrojām, ka te aprakstītais murgu scenārijs ir neiespējams = bet neesi spējīgs atzīt, ka zaudēji strīdu, tāpēc pārej uz tukšu kvekšķēšanu?

 11. Miervaldis Gotiņš Atbildēt

  Brīvā laika trūkumu atrisina vienkārši, pieņemot tik daudz cilvēku, lai būtu kas strādā arī brīvdienās. Un vēl, komunistēni. Kāpēc pārdevēji brīvienās nedrīkst strādāt, bet dežūrārsteim, ugunsdzēsējiem, policistiem, glābējiem ir jāstrādā? Kāpēc ir jāiet sabiedriskajam transportam? Kāpēc ir jābūt kino, teātriem, koncertiem? Kāpēc brīvdienās jāstrādā elektrostacijām? Iededziniet skalu un mazgājiet veļu ar rokām 😀 Mūsdienu sabiedrība nav veco laiku zemnieku sēta, kur vienu dienu neko nedarīt ir laimes kalngals. Kaut gan arī zemnieki svētdienās KAUT KO tomēr darīja, lopiņš taču prasa ēst arī svētkos! Lidz pusnaktij nolīgoji, pusnaktī gulēt un četros augšā, pie darba!

 12. Miervaldis Gotiņš Atbildēt

  Pastāv vajadzība arī pēc materiālām vērtībām. Cik klātesošo komunistisko saukļu sludinātāju dzīvo zem koka un pārtiek no zila gaisa?

 13. nekas jau nemainīsies.
  Iepirksies gan tie, kuriem ir vajadzība, gan “iepirkšanās sportisti”…
  Galu galā visu noteiks komersanti.

 14. demagogam komunistam Atbildēt

  Acīmredzot tu, komunistu pārpalikum, nesaproti, ka atškirībā no tevis es domāju ar galvu un pats varu izlemt, kas man vajadzīgs, bet kas nē, un novērtēt preces kvalitāti. Es pats arī lemšu, kad ko pirkt. Visiem komunistēniem, kas uzskata preču esamību veikalā par verdzību, iesaku pārcelties uz Ziemeļkoreju. Tur ir laimes zeme, jo tur nekā nav. Drīkstat sākt ar to, ka pārtraucat drukāt komunismu slavinošus komentārus un ziedojat datorus labdarībai. Par atbrīvošanos no preču verdzīōbas nevajag aģitēt citus, vajag atbrīvoties pašiem un nevis tukšos vārdos, bet darbos.

  • Neiespringsti, tevi neviens ar žagaru nedzen prom no veikala !
   Ja ar būs ciet, tad varēsi cik gribi šķaudīt pie aizslēgtām durvīm …

   • demagogam komunistam Atbildēt

    Pamēģini tikai izdzīt, dabūsi pretī un vēl būsi vainīgs pēc likuma, jo likumā ir tiesības uz pašaizsardzbu 😀 Arī visādu totalitāri absurdu ideju aizstāvēšana ir bīstama, vari saņemt iznīcinošu kritiku.

    • Paskatīsimies, kā tev tās rokas ies pa gaisu par likumiem pēc 5 – 10 gadiem,
     kad tev būs iešauts čips un tiks piereģistrēts, cik un kurā laikā uz havaju gāji,
     ar kādu tramvaju un uz kurieni aizbrauci, kurā veikalā, ko un cik nopirki,
     cik tev naudas atlicis uz tā paša čipa… 🙂 🙂
     Vai tad arī apsaukāsi par komunistu un demagogu.

     • ja tu sāc murgot, tev pie ārsta

      Nekādu čipu nav, nebūs un nav vajadzīgi. Cilvēku var ļoti veiksmīgi pazīt pēc fotogrāfijas pasē un pirkstu nospiedumiem, bet nauda atrodas bankas kontā, kas nav saistīts ar identifikācijas karti. Savukārt informācija, cikos es kur eju un ar ko braucu, nevienu neinteresētu pat tad, ja es pats mēģinātu to pārdot, Aprīkot pilnīgi visas durvis ar kontrolierīcēm un apstrādāt informāciju par simtiem miljonu cilvēku pārvietošanos ir pēc suņa dārgs pasākums, kas sagraus jebkuras superlielvalsts budžetu. iesaku pārtraukt murgaino antizinātniskās fantastikas filmu skatīšanos, kamēr neesi pavisam nojūdzies.

     • jukušajam komunistam, demagogam

      Es neapsaukājos, bet konstatēju faktu. Starp citu, komunists tu biji, tagad jau esi jucis komunists.

     • >> "ja tu sāc murgot, tev pie ārsta"

      Par čipiem mēs varētu pat saderēt !
      .
      Ja nezini, ko tu pats un ko citi par tevi uzkrāj jau šodien – tā ir tava problēma !
      Tavs pantiņš atspoguļo, kā minimums, 50 gadus vecu situāciju !

     • >> "ja tu sāc murgot, tev pie ārsta"

      P.S.
      Varbūt pats esi viens no totālās informācijas vācējiem ?
      .
      Līdz šim zināju, ka vāc caur mobīlajiem, kompi, pašvaldībām…

     • spītēšanās kā meļa pēdējais arguments

      Pieņemsim, es pats nezinu. Vari mani apgaismot vai tu arī nezini un pārgāji uz tukšvārdīgu satrīdēšanos, lai tikai nebūtu jāatzīst zaudējums?

     • komunistēnu izglītības līmenis ir neapmierinošs

      Mans komentārs, spītāgais komunist, atspoguļo šodienas situāciju. Ko nu, strīdu zaudējušais spītniek? Gribi nevis normāli zaudēt strīdu, bet zaudēt strīdu un vēl parādīt, ka esi spītīgs, stulbs un neeko nejēdz? Pierādīji. Ko tālāk, strīdu zaudējušais spītīgais un stiulbais komunistēn?

     • izskatās, ka pats esi viens no totālās informācijas vācējiem !!

 15. Piemēram, japāņiem arī tējas dzeršana ir kultūra. Tikai fanātiķiem viss nesaprotamais un citādais ir ienaidnieks, kas jāiznīcina.

  • davai, bez demagoģijas ! Atbildēt

   Tas ir mēģinājums izvilkt no “preču verdzības”.
   Ja gribi – turpini vien tādā garā !
   Tikai nebrīnies, ka jaunatne paliek arvien tupāka …

  • Acīmredzot, tev nav pielecis, ka tā ir pārvērtusies par aktuāli nevajadzīgu krāmu iesmērēšanu.

 16. Sajukuši līmeņi Atbildēt

  Kopš kura laika iepirkšanās ir kultūra ?

 17. Ja kaadam indiviidam vai pat veselaam gimeneem iepirksanaas ir kaut kaads kults..ko tad tur izdariisi..ar varu kaut ko aizliegsi? Bet ja bez “histeerijas”:) un reaali..darba dienaas gimenes pieaugushie straadaa un skolnieki maacaas..piektdienas vakaraa vai sestdienas riitaa braucam uz laukiem pie radinjiem:) tur paliidzam darbinjos..un veelaak kopiigas izklaides..pirts..makskereesana..seenjosana un ogosana sezonaa:) sleeposana citaa sezonaa..vakaraa ugunskurs ar kaadu dziesminju:) un kur nu veel ar “tradicionaalo”sasliku:)taa nu paiet taas briivdienas ..radu un draugu saimee:)Sveetdienaa protams celjs maajup:) Zinot, ka prieksaa atkal intensiiva darba nedeelja ..maajup braucot ir ljoti eerti iegriezties lielveikalaa ..sapirkt paartiku naakamajai darba nedeeljai..arii kaadu siiklietinju, bet varbuut pat kaadu kurpju paari vai apaksbiksi, nu kas nu kuram noneesaajies:) tikai neredzu tur neko nosodaamu? iepirksanaas kults? nu vai galiigi stulbi palikushi?bet needushi un plikiem dibeniem tacu arii nestaigaasim..esam gan pastraadaajishi, gan atpuutushies, gan iepirkushies..

 18. Mirvaldis Gotiņš Atbildēt

  Autor, jūs varbūt neesat dzīvojis PSRS kā pieaugušais, bet es esmu. Tā bija valsts, kur nepārtraukti taurēja par garīgo vērtību pārākumu. Tāpēc es tādus aicinājumus vienkārši nedzirdu. Cilvēks ir tāds sarežģīts radījums, kuram vajadzīgas gan garīgās, gan materiālās vērtības un, ja garīgo vērtību noliegšana ir taisnākais ceļš uz bandītismu, tad materiālo vērtību noliegšana ved uz komunistu tipa totalitārismu. Autor, jūs taču nesludināsiet kurpju pārākumu pār lietussargu vai otrādi? Tāpat ar garīgo un materiālo. Ir vajadzīgi abi. Starp citu, garāku pastaigu vai mazu ceļojumu arpus pilsētas var ļoti labi savienot ar ieskatīšanos veikalā. Fanātiķis mīl savu ideālu, apkarojot visu pārējo. Homo sapiens zina, ka dzīvē var savienot dažādas un pat it kā pretējas lietas. Būsim ho;o sapins, nevis fanātiķi.

  • neatšķiri mušas no kotletēm ?? Atbildēt

   PSRS sludināja garīgo vērtību pārākumu tāpēc, ka materiālo vvienkārši fiziski trūka. 🙂
   Te iet runa par iedzimtu vajadzību pēc garīgām vērtībām !!!

   • Miervaldis Gotiņš Atbildēt

    PSRS trūka meteriālo vērtību tāpēc, ka pašā augstākajā līmenī bija nolemts = padomju pilsonim tādas nav vajadzīgas! Ja valstij ir vislielākā tanku armija pasaulē un pirmais mākslīgais Zemes pavadonis, tad attaisnoties ar atpalicību vai resursu trūkumu laikam nevar. Tāpat nevar attaisnoties ar līkkajaino fošizdu iebrukumu, jo jau 1941. gadā padomju rūpniecība aizmigrēja uz rajoniem, kur pat vācu bumbvedejs nevarēja aizlidot, bet 1943. gadā izgrieza pogas vācu mašīnbūvei. Ja valstij ir viss kārtībā ar tankiem un raķetēm, tad valsts nav nabadzīga un tauta nav stulba! Tātad vaina ir citur. Kur? Totalitārajā komunistu ideoloģijā, kas uzskatīja, ka labi dzīvot ir noziegums. Tas ir, vienkāršam pilsonim labi dzvot ir noziegums. Komunistu partijas funkcionāriem bija specprivilēģijas, specpkalpošana un specapgāde.

    • Tas privilēģiju komunisms gan piederēja boļševikiem.
     Utopiskie komunisti sapņoja, ka visi godīgi centīgi
     strādās un dalīs “pēc vajadzības”.
     Varbūt tas “pēc vajadzības” arī ļāva dažiem iedomāties, ka
     viņiem tā vajadzība ir lielāka.
     Kuri tie bija, domāju, ar pirkstu nav jānorāda.

     • komunisms kā sliņķu un zagļu ideoloģija

      Amerikāņu uzņēmēja Frederika Teilora rūpnīcā bija kāds strādnieks Šmidts. Viņam bija vajadzība = sava māja. Tāpēc Šmidts pa dienu rūpnīcā rāvās par četriem, bet vakarā pēc darba cēla pats sev māju un no rīta ieradās tikpat noguris, cik vakarā aizgāja. Šis Šmidts pilnībā realizēja principu ”Es strādāju tik, cik varu, lai saņemtu to, ko vēlos.” Laikam tāpēc, ka amerikāniem bija tādi Šmidti, viņi 100 gados nogāja ceļu no bijušas kolonijas pasaules malā līdz reģionālai lielvalstij, bet nākamajos 100 gados līdz superlielvalstij. Komunisti, ieguvuši reģionālu lielvalsti, 74 gados nolaida to līdz trešās pasaules līmenim un sabrukumam.

 19. Miervaldis Gotiņš Atbildēt

  Nevis dīvaini subjekti, bet totalitāri domājoši fanātiķi. Demokrātija ir visbriesmīgākā iekārta, jo pietiekami skaļi un uzstājīgi kliedzoša fanātiķu grupa var pieprasīt aizliegt jebko. Veikalus svētdienās, cirku, to vai citu ēdienu, visu. Jā, divdesmitajā gadsimtā bija totalitārisms un naida ideoloģijas, kari un blokādes, konfiskācijas un mākslīgi organizēts bads, deficīts un talonu sistēma. Bet vismaz man nav zināmi gadījumi, kad pat vissliktākajā divdesmitā gadsimta diktatūrā kādam, kurš nebija apcietints un kura pilsētu nebija bloķējis pretinieks, būtu aizliegts apmeklēt veikalu! Tātad, fanātiķi, rokas nost no manas personiskās dzīves! Tā nav jūsu darīšana, kad un cik bieži es eju uz veikalu. Nekomandējiet mani tāpat, kā es nekomandēju jūs!

  • Laikam tajā 20.gs maz dzīvoji, ka neatceries, cik lielas iespējas bija sestdien un svētdien iepirkties?
   Laukos visas bodes bija ciet, pilsētās davka(spaidīšanās) !

   • Miervaldis Gotiņš Atbildēt

    Laikam vairs neesi spējīgs komentēt tēmu un sāc argumentēt ar varenu balsi? Brīdinu, ka manējā ir varenāka. Tātad PSRS laikos bija iespējas apmeklēt veikalus tad, kad pašam labāk, un neviens nemēģināja aizliegt iepirkšanos kā šķiru. Pie tā arī paliksim!

    • Miervaldis Gotiņš Atbildēt

     Tāpēc man labāk patīk šodiens sabiedrība un nav ko pārņemt sliktāko Eiropas praksi. Varbūt vēl paaģitējiet par terorisma nepieciešamību! Eiropā taču ir! Kāpēc mums nav? Kad būs? Atpaliekam!

  • kāpēc apsaukāties, ja trūkst argumentu ? Atbildēt

   ja nedomā tāpat kā tu – uzreiz fanātiķis ?

   • tāpēc, fanātiķi, ka tu tāds esi Atbildēt

    un, ja tev trūkst argumentu, tad atzīsti zaudējumu, būsi strīdu zaudējis pieaugušais, nevis strīdu zaudējis niķīgs bērnelis. Par fanātiķi latviski sauc ideoloģijas apsēstu cilvēku, kas uzspiež citiem savas iracionālās idejas, kā tu to dari. Ja vēl strīdēsies pretī, iespējas zaudēt bez kauna jau vairs nebūs.

    • lietas būtība jau nemainīsies, ja es, vai kāds cits zaudēs neauglīgā diskusijā
     ar “neko nedzirdošu” oponentu !

     • spītēšanās šovs kā melu šova turpinājums

      Ja neesi spējīgs neko pateikt, tad ir pilnīgi bezjēdzīgi pārmest oponentam ”nedzirdēšanu”. Labāk atzīsti zaudējumu un piestrādā pie argumentu kvalitates, bet apvainoties vari tikai pat uz sevi. Skaidrs?

     • kas ir pateikts, to arī dzirdeja

      Neskaitot izmisīgu strīdēšanos par neko, tas ir, troļļošanu, arguments ir bijis tikai viens = murgainais scenārijs par čipiem = uz ko ir atbildēts. Tas, ka oponents neielaižas tukšvārdīgā strīdā ar iespītējušos nejēgu, ir pareizi. Tādi strīdi parasti beidzas ar neko vai arī nonāk līdz īstiem vārdu kariem, kur agri vai velu iejaucas portāla administrācija. Tāpēc oponents apstājās pie uzvaras strīdā par tēmu, bet pēdējo vārdu, ja gribi to paturēt, viņš tev dāvina.

    • lietas būtība jau nemainīsies, ja es, vai kāds cits zaudēs neauglīgā diskusijā
     ar “neko nedzirdošu” oponentu !

     • neiespringsti

      tas nedzirdošais jau ir kāds no silei pietuvinātajiem !
      Visa pasaule var izlasīt par izspiegošanu, tikai šis
      vienīgais nē !
      Lai tak nodarbojas ar savu “iepirkšanās sportu” laimīgs
      365 dienas gadā !

Draugiem Facebook Twitter Google+