×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. marts, 2015
Drukāt

Trešdien Kara muzejā – trešā Latviešu leģionāru datu informācijas diena

Foto no Latvijas Kara muzeja krājuma.Foto no Latvijas Kara muzeja krājuma.

Trešdien, 11. martā, plkst. 11–16 Latvijas Kara muzejā jau trešo reizi notiks Latviešu leģionāru datu informācijas diena, LA.lv uzzināja muzejā.

“Sakarā ar iedzīvotāju lielo interesi iepriekšējos gados – pērn tika palīdzēts atrast tuviniekus vairāk kā 80 personām –, arī šogad muzejs rīko pasākumu visiem, kuri vēlas uzzināt par savu tuvinieku likteņiem Otrā pasaules kara laikā,” stāsta 2.pasaules kara vēstures nodaļas vadītājs Jānis Tomaševskis.

Jau vairākus gadus Latvijas Kara muzejā glabājas Daugavas Vanagu leģionāru arhīvs, kas tiek izmantots muzeja ikdienas darbā un kuru plaši izmanto Latvijas vēsturnieki.

11. martā Kara muzejs aicinās ikvienu interesentu pārliecināties, vai ziņas par tuviniekiem atrodamas Kara muzeja datu bāzē. Leģionāru datu informācijas dienas apmeklētāji varēs aizpildīt ziņu anketas par saviem tuviniekiem un konsultēties ar muzeja vēsturniekiem.

Pasākuma apmeklētāji aicināti līdzi ņemt fotogrāfijas un citas liecības, kuru izcelsme ir neskaidra, jo visas dienas garumā būs pieejami konsultanti, kas palīdzēs noskaidrot fotogrāfiju un vēstures liecību izcelsmi.

Latvijas Kara muzejs joprojām ir lielākā militārās vēstures krātuve Latvijā, kas ikdienas darbā pēta un popularizē latviešu karavīru veikumu, tādēļ jo īpaši būs gaidīti tie apmeklētāji, kas būs izšķīrušies par vēstures liecību nodošanu Kara muzeja krājumā.

Tāpat muzejā no 11. marta būs apskatāma izstāde “Karš mākslinieka un fotogrāfa Voldemāra Caunes acīm”. V. Caune (1901 – 1975), viens no latviešu figurālās glezniecības pārstāvjiem, Otrā pasaules kara laikā bija spiests uzvilkt latviešu leģionāra formas tērpu, tomēr kauju laikā un to starplaikos atradis laiku arī gleznošanai un fotografēšanai.

Izstādē līdzās unikālām un iepriekš nepublicētām V. Caunes uzņemtām fotogrāfijām redzamas arī viņa kara laikā radīto gleznu skices, kuras gleznotas ar domu vēlāk izveidot lielformāta darbus. Fotogrāfijās un gleznu skicēs viņam izdevies iemūžināt kara pretrunīgo dabu, kur līdzās postam un izmisumam atrodas vieta arī cilvēciskam priekam un biedriskumam.

Izstāde būs apskatāma līdz 19. aprīlim muzeja 1. stāva izstāžu zālē. Apskate bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+