×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. aprīlis, 2015
Drukāt

Trumpja kandidātus slēpj piedurknēs (14)

Foto: LETAFoto: LETA

Egils Levits.

Koalīcijas kopīgā prezidenta kandidāta meklējumi arvien vairāk sāk atgādināt “paslēpes” vai kādu tamlīdzīgu bērnu rotaļu. Savu pretendentu nosaukusi vienīgi Nacionālā apvienība, kas šim amatam virza Egilu Levitu, bet ZZS un “Vienotība” stīvējas ar kandidātu virzīšanu.

Vakar koalīcijas partiju pārstāvju tikšanās reizē ZZS pārstāvji esot informējuši, ka partijā vēl notiek iekšēja diskusija. Savukārt “Vienotības” valde esot deleģējusi Solvitu Āboltiņu nosaukt kandidātu prezidenta amatam tikai tad, ja to izdarīs arī ZZS. Pagaidām šis kandidāts netika nosaukts, jo “Vienotības” ieskatā būtu korekti, ja abas partijas savus kandidātus nosauktu vienlaikus. Pēc neoficiālas informācijas, “Vienotība” prezidenta amatam būtu minējusi Eiropas Parlamenta deputātu Arti Pabriku.

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis skaidroja, ka savienībai esot daudz kandidātu gan partijās, gan ārpus tām, kuri varētu pretendēt uz šo amatu. Tādēļ esot nepieciešamas papildu diskusijas. “Vēl ir laiks un, kad vienosimies par vienu konkrētu kandidātu, tad to arī paziņosim,” teica Brigmanis, bet neņēmās prognozēt, pēc cik ilga laika tas varētu notikt. ZZS kandidātu vidū minēti gan Raimonds Vējonis, gan Jānis Dūklavs, Gundars Daudze, iespēju kandidēt neizslēdz arī Liepājas mērs Uldis Sesks.

NA līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš atkārtoti pauda, ka labprāt prezidenta amatā redzētu tiesību ekspertu Egilu Levitu. Viņaprāt, galvenais kritērijs kandidātu izvēlē ir prezidentam nepieciešamo īpašību kopums. “Levitam šīs īpašības ir!” uzsvēra Bērziņš.

Kā jau rakstīju, koalīcijas partijas vienojušās atrast visām valdošajām partijām pieņemamu prezidenta amata kandidātu.

Kamēr valdošie politiķi spēlē spēlītes, tikmēr iedzīvotāji aktīvi balso par prezidenta kandidātiem vietnē “manabalss.lv”. Koalīcijas politiķi iedzīvotāju aktivitāti vērtē atzinīgi, bet maz ticams, ka interneta balsojumam būs īpaša ietekme viņu diskusijās. Šobrīd “mansprezidents.lv” pirmajā vietā atrodas Mārtiņš Bondars, viņam seko Vaira Vīķe-Freiberga un Egils Levits. Ceturtajā vietā ierindojusies Sandra Kalniete (“Vienotība”). Āboltiņa šīs Kalnietes aktivitātes vērtē kritiski: “Viņas kandidatūrai nav viennozīmīga atbalsta koalīcijā, un partija viņu nav virzījusi prezidenta amatam, tādēļ šādas aktivitātes, tostarp e-pasti ar aicinājumiem balsot par sevi, vērtējami kā maldināšana.”

Savus kandidātus prezidenta amatam nosaukušas divas opozīcijas partijas – Latvijas Reģionu apvienība šim amatam virza Mārtiņu Bondaru, bet partija “No sirds Latvijai” – Gunāru Kūtri. “Saskaņa” joprojām ietur nogaidošu pozīciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Kad jūs vienreiz sapratīsiet,ka partijām nav vajadzīgs spēcīgs un neatkarīgs prezidents.Tas,ka jums te ļauj izteikties ir tikai demokrātijas spēlēšana un situācijas zondēšana, vai ar vienu otru kandidātu neiebrauks tādās auzās,ka ārā vairs netikt.

 2. Butu ka krusts Satanam. Tapec jau ZZS ari nespej vienoties par so kandidatu.

  • Tikai un vienīgi Egils Levits būtu piemērots Prezidenta krēslam. Pārējie nosauktie – nu nē. Bet – ko mēs varam gribēt? Kādi kadri mums sēž Saeimā ? Ko esam ievēlējuši gribot vai pat negribot? Tādi ir tie deputātu saraksti. Cilvēki, kas sēž Saeimā, puse ir pret Latvijas un latviešu tautas interesēm. Un vēl vairāk.

 3. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  Pašieceltais Latvijas “Vadonis” Karlis Ulmani 4 reizes izškirošajos motikumos izrādijās gļēvs un prasts nodevējs. Tadēl latvieši neaizstāvēja savu tēvzeni un kaoja latviešiem naidīgās armijās. Latvijai pagaidām bijis tikai viens pasaules klases prezidnents Jānis Čakste. Demokrātijas ieviesējs latviešu sabiedrībā. Iespējams nākošā aukstā kara priekšvakarā Latvijia jābūt stingram prezidentam ar pasaules autoritāti. Starp iespe’jamiem kandidātie galvas tiesu pārāks ir pasauli zinošais jurists Egils Levits. Viņš nelūrēs uz puķina impērijas pusi. Nedz uz partiju galmiem. Latvijai jāiet gudru un taupīgu ceļu.

 4. А хорошую всё таки подлянку подкинул вам всем действующий президент. Вы плевались в его строну, обзывали его всякими словами, а он взял и плюнул на всех вас и не захотел больше руководить таким бардаком. Впервые в новейшей исстории Латвии, сам добровольно отказался (!!!), мужик стоящий. А теперь, со стороны, с ухмылкой (наверняка) наблюдает как все эти ваши так называемые «политики» грызутся, как пауки в банке. Весело…

 5. Mīļie ļautiņi nebalsojiet par tiem ZZS kandidātiem vairs nekad! Viņi visu laiku destabilizē Latvijas valsti, stagnāti, grib Latviju atgriezt par 50.gadiem atpakaļ.

 6. Pīlēns būtu Lembes baroklis, nē Pīlēnam! Esmu opar Levitu!

  • Tu esi par,es esmu par,bet ZZS nav par.No mums tas nav atkarīgs. P.s. Starp citu ,Pīlēnam diezgan nospļauties uz ”hūti”. Viņam vairāk tās ”šķēles ”interesē.

 7. Man liekas ,ka no piedurknes varētu izlekt diezgan zināma, bet ne skaļi trokšņojoša, ZZS atbalstu baudoša persona -uzņēmējs Uldis Pīlēns.

 8. Brigmanis neargumentēti noraida E.Levita kandidatūru, vēl jo vairāk rodas pārliecība, ka E.Levits ir īstais kandidāts.

 9. Vispiemērotākais un visstiprākas kandidāts būtu Egils Levits. Viņš būtu mūsu Ilvess (un nevis Bērziņš Nr.2). Viņam būtu vārds nevien Latvijā, bet arī Eiropā un pasaulē. Viņš nebūtu ietekmējams. Taču tieši tādēļ jau kremlini un vietējie korumpanti viņu negrib. Redzēsim, vai sakarīgie spēki Vienotībā, NA, RA un NSL varēs tomēr beigu beigās vienoties par viņu. Ļoti ceru uz to. Tas Latvijai daudz ko dotu.

 10. Derētu atšifrētm ko nozīmē “visām valdošajām partijām pieņemams prezidenta amata kandidāts”, un tad mēģināt noskaidrot: vai vispār tāds var dabā eksistēt. Tur, valdībā, taču pilns ar zinātniekiem, matemātiķiem, kuriem definīcijas ir stiprā puse! Ka tik tas nav tā, kā tajā pasakā: aizei tur, nezinu kur – atnes to, nezinu ko!

  • Viens jauneklis meklējis sev sievu ar “piņēmamām prasībām”, beigās atradis tādu, ka pakāries. Prezidentu meklē pieņemamu kaolīcijai bet pēdējais vārds būs Ušakovam (lasi Putinam). Ko tad latvieši galīgi dumji ir palikuši? Vai nu pārāk viltīgi, paši savās lamatās paķersies.

Draugiem Facebook Twitter Google+