×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
6. jūlijs, 2016
Drukāt

Ūdenslīdējs uzvar NBS: tiesa atzīst slimības saistību ar dienestu (31)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Vakar Liepājas Tiesu nama administratīvā rajona tiesa pilnībā apmierināja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Ūdenslīdēju skolas bijušā komandiera komandleitnanta Jurija Timofejeva prasības lietā par viņa atvaļināšanu pēc insulta.

Ar tiesneses Solvitas Sērdienes spriedumu gan NBS Centrālajai medicīnas eksperta komisijai, gan aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim uzdots atcelt attiecīgi lēmumu un pavēli, ar kurām ūdenslīdēja slimība netiek saistīta ar militārā dienesta pildīšanu. Vienlaikus uzdots izdot administratīvus aktus, ka Timofejeva medicīniskās problēmas iegūtas militārā dienesta laikā, pildot dienesta pienākumus.

“Esmu pilnībā apmierināts ar tiesas spriedumu. Negribu, lai soda cilvēkus, tikai lai ministrija un armija izpilda to, kas jāizpilda. Jādzīvo tālāk. Šī lapa, kaut arī rūgta, jāaizver. Ar laiku jau atcerēšos tikai labo, kas ar mani noticis dienesta laikā,” pēc sprieduma man saka J. Timofejevs.

Latvijas armija un Aizsardzības ministrija pagaidām tiesas spriedumu nekomentē. To var pārsūdzēt apgabaltiesā.

Kā “LA” iepriekš rakstījusi, virsnieks tiesājās par to, lai armija atceltu savu lēmumu, ka viņa iegūtie veselības traucējumi, ko izraisīja insults, nav saistāmi ar militārā dienesta pildīšanu. Timofejevs pēc iegremdēšanās ūdenī pagājušā gada februārī juties slikti un dažas dienas vēlāk piedzīvoja insultu. Armija šīs medicīniskās problēmas nesaistīja ar dienesta pienākumu pildīšanu, līdz ar to Timofejevam iet secen ārstēšanās izdevumu kompensācija un pabalsts par invaliditāti (ja tāda tiks piešķirta).

Ūdenslīdēju apmācības turpinās

Sprieduma pasludināšanas dienā paviesojos arī Ūdenslīdēju skolā, kuru savulaik vadīja Timofejevs. Priekšnieka krēslā viņu nomainījis komandleitnants Onils Marcinkus, kurš man izrāda skolu un tās tehnisko aprīkojumu. Mācību iestāde, kas atklāta pirms 15 gadiem, joprojām ir moderna, daudz kas uzlabots un mainīts. Šajās dienās tiek gaidītas jaudīgas un ātras motorlaivas no Igaunijas. Septiņu nedēļu garo kuģu ūdenslīdēju kursu šobrīd iziet četri divdesmitgadnieki no Latvijas armijas. Kandidāti gan bijuši desmit.

“Ar gribēšanu vien nepietiek. Jānokārto normatīvi: pieci kilometri jānoskrien ātrāk par 22 minūtēm un 45 sekundēm, 400 metri jānopeld ātrāk par desmit minūtēm, jāspēj nopeldēt zem ūdens 25 metri, divās minūtēs jāatspiežas no zemes ne mazāk par 25 reizēm, ne mazāk par 36 reizēm jāuztaisa vēdera presīte,” stāsta O. Marcinkus.

“Bet arī ar normatīviem vien vēl nepietiek: mēs vēl skatāmies, vai puiši labi jūtas ūdenī, nebaidās no slēgtām telpām un nepaniko stresa situācijās,” piebilst skolas ārsts majors Kārlis Strautmanis.

Protams, ūdenslīšanas kursanti izgājuši arī medicīnisko pārbaudi Rīgā, Medicīnas nodrošinājuma centra medicīnas komisijā. Skolas komandieris to nekomentē – skaidrs, ka fonā jūtama viņa priekšteča tiesvedība.

“Domāju, ka medicīniskā pārbaude notikusi atbilstoši visiem kritērijiem. Puiši ir veseli. Sūdzību nav. Izmantot specifiskas iekārtas un tehnoloģijas, lai atrastu kādu iespējami bīstamu noslēpušos anomāliju, piemēram, mazu asinsvadu, protams, var, un kādam no pusmiljona to arī atradīs, bet cik tas prasīs laika un resursu?” jautā dakteris.

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. riktīgs Jurijs Gagarins!

 2. Laikam komentāros neviens armijnieks vai tam lidzināts nav sapratis – lekt āra no ierakumā pirmajam un vadīt uzbrukumu nav tas pats kas deldēt valsts maksātās bikses štābos un pirmajam dabūt ordeni par tā ierakuma leitnanta veiksmi – palikt dzīvam…

 3. Malacis Jurij.!Lai tev veicas!

 4. Kad armijā ir āzis par dārznieku Atbildēt

  Centrālās medicīniskās ekspertīzes komisijas vadītājs majors Sandis Stepiņš rāda rentgenattēlā, kāds izskatās neattīstījies asinsvads, kas Timofejevam radīja insultu: “Tā ir iedzimta patoloģija, kam ar dienestu nav nekādas saistības.”
  ——————————————–
  .., kur biji visus šos vairāk kā 20 gadus, ja tikai tagad atklāji …’pataloģiju’, a?
  Un šī .. dēļ ministrs vēsā mierā parakstīja papīrus, ka cilvēks pēc kalpošanas NBS vairāk kā 20 gadus ir atvaļināts no dienesta bez kompensācijām par 20 gados .. veselību, lai saņemtu pensiju 500 eiro mēnesī. Bet visi aizgšminētiem .., kas nav cienīgi būt pat nbs tuvumā, alga ir 10 x lielāka. Vai tāpēc ka .. ļauts noniecināt īstu NBS Jūras spēku lepnumu?

 5. pēc Graubes teiktā var saprast, ka viņš ir priecīgs un gandarīts par šo – Liepājas tiesā safabricēto un pilnīgi aplamo tiesas lēmumu un tiesas lēmumu pārsūdzēt pat netaisās

 6. Tagad augšā uzpeldējusi t.s. aizberga redzamā daļa.
  Ja paraktos dziļāk, oi, oi, oi, kas atklātos…

 7. Domāju, ka tie, kuri aizgūtnēm aizstāv Timofejevu, un ļauni priecājas par šī līmeņa tiesas iznākumu, ne vella nezina par lietas apstākļiem. Tiem galvenais, kā jau “īstiem letiņiem” ir kādu noriet, apgānīt un noķengāt…. šajā gadījumā – NBS. Īsti kremļa patrioti un putina bļodlaižas. Ja kāds no tiem ir dienējis, paldies Dievam, ka aiztinies no armijas un atbrīvojis dienestu no savas necienīgās klātbūtnes!

 8. Cerams, ka būs apelācija… citādi NBS katram, kurš atvaļinās, maksās tūkstošus tikai par to, ka bioloģiski paliek vecāks un parādās visādas dabīgas saslimšanas, kuram nav nekādas saistības ar dienesta izpildi, tāpat tās parādītos… Bet šis “jūrnieks” bildē pat nejēdz formas tērpu uzvilkt kā pienākas pēc formastērpa noteikumiem…

 9. Nesaprotu , par ko Jūs Te cepaties !
  Savā laikā ģenerāļi kuri ir sēdējuši siltos kabinetos , parādēs pasoļo pa priekšu un pēc tam stāsta ka viņš ir sabojajis veselību – tad ko lai saka kajinieki kuri ir mirkuši dubļos un ierakumos mācību laikā , bet misijas ir ar pilnu ekipējumu pildījuši kaujas uzdevumus .
  Kartejo reizi mes apliecinam savu nespeju sakartot lietas , kas liek justies armijas cilvekiem pasargatiem un novērtētiem !

 10. Vai tad Aizsardzības ministrijā kas labāks kā visā valstī? Dažs labs bijušais NBS parketģenerālītis, kurš ir veselāks par veselu, tā ka var vai mietu nolauzt pakaļā, ir mācējis izkombinēt sev invaliditātes grupu un izšmaukt krietnu žūksni nodokļu maksātāju naudas. Bijušie dienesta biedri zin par kuru ir runa. Bet puisim ūdenslīdējam, kurš sabeidzis savu veselību, pildot smagus dienesta pienākumus, savu taisnību nākas pierādīt tiesā. Kauns par šādu sistēmu ar draugu būšanu Aizsardzības ministrijā!

  • to > Jānis Gustsons Atbildēt

   Atvainojos, bet sasmējos par mieta nolauzšanu.
   Vismaz pāris bija tādi ģenerāļi, kas tupot kabinetā bija kļuvuši par invalīdiem un krietnu žūksni noslauca no armijnieku budžeta, dodoties izdienas pensijā. Tik daudz ģenerāļu bijuši nabagmājā LV, bet NBS lielajam komandierim nav šis pakāpes.

  • Šo ģenerāli sauc par Vectirānu.

 11. Vai tad Aizsardzības ministrijā ir labāk? Tāds pats bardaks kā visā valstī. Ne par velti dažs labs NBS bijušais parketģenerālītis ir vesels kā zirgs, ka var pakaļā vai mietu nolauzt, bet ir mācējis sev izkombinēt invaliditāti un izšmaukt nodokļu maksātāju naudu. Bijušie dienesta biedri paši zin, par kuru ir runa, bet nabaga puisim ūdenslīdējam, kurš sagandējis veselību smagā dienestā, tas jāpierāda tiesā.Kauns visai šai sistēmai ar draugu būšanu!

 12. Cieņa arī žurnālistam Artim Drēziņam Atbildēt

  par turēšanu roku uz pulsa šajā NBS Ūdenslīdēju skolas bijušā komandiera komandleitnanta Jurija Timofejeva aizstāvības lietā…

 13. Jebkurš, kas zina fiziku un bioloģiju zina, cik kaitīgs ir ūdenslīdēja darbs. Ar DEKOMPRESIJAS SLIMĪBAS var saslimt ūdenslīdēji un kesonu strādnieki, kā arī lidotāji. Viens no biežāk novērojamiem DEKOMPRESIJAS SLIMĪBAS veidiem ir kesona slimība, kas rodas, ja cilvēku pēc darba kesona, kur ir paaugstināts spiediens, pārāk ātri izceļ virs ūdens. Cilvēkam strādājot vidē ar paaugstinātu gaisa spiedienu, tā audos, gk. asinīs, izšķīst daudz vairāk slāpekļa nekā normālā gaisa spiedienā. Spiedienam samazinoties, asinīs izšķīdušais slāpeklis sāk veidot gāzes pūslīšus. Ja spiediens pazeminās pakāpeniski, pūslīši ir mazi, sadalās un tiek izvadīti no organisma caur plaušām. Bet, ja spiediens pazeminās strauji, pūslīši ir lieli un var aizsprostot asinsvadus, radot asinsrites traucējumus (gāzes embolija). DEKOMPRESIJAS SLIMĪBAS izpausme atkarīga no asinsvada aizsprostojuma vietas. Vieglākos gadījumos novērojama nieze locītavās, kājās, mugurā, bieži ir arī sāpes. Smagākos gadījumos var būt kāju paralīze (ja ir muguras smadzeņu asinsvadu aizsprostojums), iespējami sirds, plaušu u.c. orgānu darbības traucējumi (reibonis, galvassāpes, samaņas zaudēšana); ļoti bīstams ir liela asinsvada aizsprostojums, kas var būt nāves cēlonis.

  • Ūdenslīdējs > Tālis Atbildēt

   Bet redzi komandieris J.Timofejevs spēja veselus 22 gadus nirt zem ūdens mācīt mums jaunajiem gurķiem. Ja jau ar tiesas palīdzību tik iespējams aizstāvēt sevi, tad jau labāk tagad jādemobilizējas kamēr veselība nav pavisam sačakarēta.

 14. Ir liels lepnumas dienēt NBS, vai ne? Atbildēt

  Jurijs Timofejevs Latvijas armijas dienestā bija kopš 1993. gada. Vienīgais(!!!) no Latvijas, kas pabeidzis pasaules prestižāko – Francijas ūdenslīdēju – skolu, kur ieguvis ūdenslīdēja atmīnētāja profesiju. Piedalījies Eiropas Savienības (ES) operācijās pret pirātiem pie Somālijas krastiem. ASV pabeidzis vecāko virsnieku kursus. 2004. gadā Latvijas jūras spēkos izveidojis(!!!) ūdenslīdēju vienību. Piedalījies daudzos glābšanas darbos. Neitralizējis ap 200 sprādzienbīstamu priekšmetu. Zem ūdens pabijis vairāk nekā 1000 stundu…
  Jurijs Timofejevs, dienot Latvijas armijā no 1993.gada – 22 gadu laikā atdeva savas zināšanas, izveidojot un vadot Ūdenslīdēju skolu, nu nekādi nederēja priekš ģenerāļa uzplečiem. Kantori jau bija pārpildīti ar ģenerāļiem. 22 gadu laikā ministri bijuši vismaz 10 gab. līdz pēdējais ar braša ierindnieka uzplečiem nolemj, ka kaut kāds tur štrunta Ūdenslīdēju skolas komandieris komandleitnants, ja saslimis pēc 22 gadu dienesta NBS, lai vācas tik projām no armijas… Labi, ka komandierim J.Timofejevam bija uzņēmība tiesāties pret mērgļiem!

 15. paldies par tik labu ziņu ! cilvēcīgums uzvarēja!

  • Jā, skumji apzināties, ka Latvijas armijai ar cilvēcīgumu un taisņīgumu nav nekāda sakara :(, kādu aizstāvību no tādas armijas var sagaidīt?

 16. Visu cieņu tiesnesei! Atbildēt

  Vislielākā CIEŅA tiesnesei Solvitai Sērdienes k-dzei par AUGSTO profesionalitāti un spēju OBJEKTĪVI izvērtēt situāciju, tādējādi pilnībā apmierinot NBS Ūdenslīdēju skolas PIRMĀ bijušā komandiera komandleitnanta Jurija Timofejeva (15 gadus bija) prasības lietā par viņa atvaļināšanu pēc insulta.
  PAMATOTI pieprasot kantoru aizgaldu VARONĪGAJIEM pirdējiem:
  NBS Centrālajai medicīnas eksperta komisijai,
  aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim ATCELT prettiesisko lēmumu un pavēli, ar kurām ūdenslīdēja slimība netiek saistīta ar militārā dienesta pildīšanu.
  Vienlaikus uzdots izdot administratīvus aktus, ka Ūdenslīdēju skolas bijušā komandiera komandleitnanta Jurija Timofejeva medicīniskās problēmas iegūtas militārā dienesta laikā, pildot dienesta pienākumus.
  Zinu vismaz 5 bijušos karavīrus, kuri bijuši t.s. “miera misijās”, kur tikuši IEVAINOTI un ‘pēcāk veselības pasliktināšanās dēļ, kā NEDERĪGAS LUPATAS izmesti no armija BEZ jebkādām kompensācijām …
  KANTORU ģenerāļi, kuriem uz treknās pakaļas bija tulznas no varonīgas krēsla deldēšanas uzmetušās gan izmaksāja TŪKSTOŠU kā kompensāciju par radušos …INVALIDITĀTI (impotenci!)- spravkas liecina, ka aizgaldā varonīgi masturbējot palikuši par kropļiem, tāpēc jau tie TŪKSTOŠI komepensācija pienākas dodoties izdienas pensijā …
  REĀLIEM armijas stutētājiem, redz jātiesājas pret TRULAJIEM aizgaldu priekšnieķeļiem, lai AIZSTĀVĒTU savas tiesības …

  • Diemžēl tādu valsti esam veidojuši ievēlot attiecīgu partiju attiecīgas personas, kas visu laiku migrē pa augšu apmēram tāpat kā teicienā – maisi kā gribi, bet sūdi visu laiku peld pa virsu :):):)

 17. Apsveicu!

 18. NBS kauna lieta – lien tu ūdenī un tad brīnies par dabūtām kaitēm… Tās nav tās kaites uz sēžamvietas sēžot kabinetos – bet tur tas iet ātri un saprotami…

  • Pirms kāds virsnieks, instruktors nonāk kabinetos, viņš ir gana daudz laika pavadījis poligonos, jūrā vai gaisā. Tā ir militārā karjera – dienests vienīb, dienests štābā, kas mijas ar dienestu starptautisko operāciju rajonā un ar apmācību visa dienesta laikā. Un Latvijā tā notiek pasen – neviens jauns leitnants nenokļūst štābā kā tas bija pirms 15 gadiem.

   • Ne vienmēr tā ir bijis, ka līdz sēdēšanai kabinetā. pirms tam bijis “melnais” darba darītājs.
    Piemēram, robežsardzē kopš 1992.gada vairāki priekšņieki pa kabinetiem vien grozījušies līdz pakāpeniski uzdienējās par ģenerāļiem … Neviens no viņiem zālītis vai garbars nav reāli piedalījušies kontrabandas aizturēšanā, bet par to gan saņēmuši apbalvojumus, jo to veica parastie robežsargi …

    • gan esi nošāvis greizi! Dienēju plecu pie pleca ar Zālīti un Garbaru, un braucām daudz uz robežu, gan apsekot, gan kartēt, gan gatavojām robežapsardzības plānus, kur bija zināms katrs cinis, gan dažkārt viņi piedalījās arī aizturēšanās (ne jau katru dienu, jo bija pietiekami daudz ko darīt kā bataljona un š’tāba priekšniekiem). Tas bija 90.-to gadu sākumā, starp citu!

    • gan esi nošāvis greizi! Dienēju plecu pie pleca ar Zālīti un Garbaru, un braucām daudz uz robežu, gan apsekot, gan kartēt, gan gatavojām robežapsardzības plānus, kur bija zināms katrs cinis, gan dažkārt viņi piedalījās arī aizturēšanās (ne jau katru dienu, jo bija pietiekami daudz ko darīt kā bataljona un š’tāba priekšniekiem). Tas bija 90.-to gadu sākumā, starp citu!

     • Pirms 20 gadiem

      Tiešām plecu pie pleca ar zālīti un garbaru Druvās?
      Un zinājāt arī to gadījumu, kad tika pakārts robežsargs Kurmenē?
      Ceru, ka nebezdēsit tagad tieši pēc 20 gadiem, ka tā bijusi tik tāda …”pašnāvība”!
      Kāpēc neviena uzplečainā žurka no Druvām neatvilkās atdot pēdējo godu šim karavīram bēru dienā?
      Bet atradās uzplečainās žurkas, kas savāca visus lietiskos pierādījumus – diensgrāmatas un tml. par valdošo ģedovsčinu … Lai gan Kurmene skaitījās labākā rota.
      Uplečaino žurku impotences dēļ prezidentu Gunti Ulmani nācās iesaistīt, kurš bija šokā par notikušo un par to viņš rakstīja arī šajā “Latvijas Avīzē” un bija arī iniciators virsnieku sastāva sanākšanai Ādažos…

   • av jau gan tā kā tu saki.Tur tāpat tiek bīdīti “savājie”…bez tā diemžēl nekur Latvijā neiztiek. Vismaz ministrijā noteikti ir pietiekami daudz personu “no malas”….

 19. Man īstenībā prieks par šādu spriedumu. Tas laikam nozīmē, ka saslimušais ūdenslīdējs saņems kautcik sakarīgu pensiju, jo ūdenslīdējs jau viņš vairāk nebūs.

  • saņems tikai tādā gadījumā, ja Aizsardzības ministrija (ministrs!!!) nepieņems lēmumu NEPĀRSŪDZĒT!!! Ir 2 varianti: Ja nepārsūdzēs, tad tiesas izdevumi ir jānoraksta zaudējumos un kādam ir par šiem zaudējumiem būs jāatbild (gaidāms sods!), bet ja pārsūdzēs, tad tiks turpināts tērēt nodokļu maksātāju nauda, tiesu laiks un ir iespēja tiesu vinnēt pēc “zvana draugam” (kādam tiesnesim vai tā priekšniekam). Līdz ar to valsij nav jāmaksā pensijas, kompensācijas un vēl no cilvēka tiks piedzīti tiesu izdevumi un vēl nNEVIENS NO PROCESĀ IESAISTĪTIEM IERĒDŅIEM NETIKS SODĪTI! Tāda, lūk, ir mūsu Latvijā tiesiskā nostāja jeb tā saucamā VALSTS SHĒMA kā padarīt cilvēkus par beztiesisku vergu baru no kuriem tikai izspiež gan slēptus, gan neslēptus nodokļus, jo Saeima un valdības nespēj NORMĀLI PĀRVALDĪT VALSTI…

Draugiem Facebook Twitter Google+