Pasaulē
Citur

Ukraina aizliedz ziņu aģentūras “RIA Novosti” darbību0

Foto – Evija Trifanova/LETA

Ukraina ceturtdien aizliegusi Krievijas ziņu aģentūras “RIA Novosti” pārstāvniecības darbību. Tas noticis nedēļu pēc tam, kad Kijevā aģentūras žurnālists tika aizturēts un apsūdzēts nodevībā.

Kā liecina jaunais Ukrainas Nacionālās Drošības un aizsardzības padomes sankciju saraksts, uz trim gadiem aizliegta “RIA Novosti” pārstāvniecības un uzņēmuma “Interselekt”, kas veica visas aģentūras ekonomiskās darbības Kijevā, aktivitātes.

Sankcijās iekļauta aktīvu bloķēšana, apturēta vai ierobežota telekomunikācijas pakalpojumu sniegšana, bloķēta piekļuve vietnei “www.rian.com.ua”.

Ukrainas Drošības dienests (UDD) 15.maijā Kijevā veica kratīšanu “RIA Novosti” birojā, skaidrojot, ka aģentūra un tās žurnālisti tiek “izmantoti kā instrumenti hibrīdkarā pret Ukrainu”.

Tajā pat dienā “RIA Novosti” žurnālists Kirilo Višinskis, kurš ir Ukrainas pilsonis, bet kuram kopš 2015.gada ir arī Krievijas pase, tika aizturēts netālu no savām mājām un apsūdzēt nodevībā.

Višinskis 2014.gadā devies uz Krimu, lai gatavotu musinošas reportāžas, un vēlāk sadarbojies ar Krievijas uzturētajiem teroristu grupējumiem Austrumukrainā, skaidroja UDD priekšnieka vietnieks Viktors Kononenko

“RIA Novosti” birojā Ukrainā strādāja līdz 15 žurnālistiem. Daļa no viņiem piegādāja informāciju “RIA Novosti” birojam Maskavā, bet daļa Višinska vadībā strādāja vietnē “ria.com.ua”, kas domāta ukraiņu auditorijai.

Kijevas varasiestādes regulāri apsūdz Krieviju mediju izmantošanā, lai grautu uzticību Ukrainas valdībai un izplatītu Kremļa propagandu.

Ukraina jau ir aizliegusi lielākos Krievijas televīzijas kanālus, nobloķējusi lielākos Krievijas sociālos tīklus un izraidījusi vairākus krievu žurnālistus.

LA.lv