×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. aprīlis, 2016
Drukāt

Tuvo Austrumu situācijā vienīgais risinājums – ar spēku, atzīst Korāna tulkotājs Uldis Bērziņš (14)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Dzejnieks, atdzejotājs Uldis Bērziņš.

Dzejniekam Uldim Bērziņam, kas 21. aprīlī saņems Latvijas Literatūras gada balvas speciālbalvu par senislandiešu eposa “Eddas dziesmas” atdzejošanu un pirms dažiem gadiem šo pašu balvu saņēmis par Korāna tulkošanu, intervijā citastarp jautāju, kā viņš vērtē pašreizējo situāciju Tuvajos Austrumos un mūsu asās diskusijas par bēgļu uzņemšanu.

Bēgļu uzņemšanu dzejnieks vērtē viennozīmīgi: jāuzņem, tiesa, stingri izvērtējot, kurš patiešām ir kara bēglis, bet kurš par tādu tikai izliekas: “Mums jārīkojas tā, kāda ir kopējā politika un atbildība Eiropā. Nav cēli, ir zemiski visu laiku tēlot pastarīti, Pelnrušķīti, kurai vajag visādas privilēģijas. Mēs esam cietuši? Jā, bet vai ir kāds, kas vairāk cietis par vāciešiem? Un tomēr viņi pratuši saņemties, savākties, uzplaukt, un viņiem vēl paliek naudas riskantiem projektiem.”

Arī jautājumā par Tuvo Austrumu situāciju dzejnieks ir līdzīgi tiešs un uzskata – vienīgais iespējamais risinājums ir ar spēku: “Es domāju, jo destruktīviem spēkiem jāturas pretī un tie jāiznīcina. Es jau neesmu nekāds historiogrāfs, bet nevaru izslēgt, ka šajā “Lielā Ādama” attīstības stadijā aktivizējas agresīvie gēni, un, ja ilgi nav bijusi “dzelzu pelde”, regulēts karš, kurš mazina asinsspiedienu, tad negaidītos, neregulētos un visai barbariskos veidos uzbrūkam viens otram – kaut ar dakšiņu uz tumšām kāpnēm.”

Par to, kā Uldis Bērziņš nonācis līdz savam pašreizējam poliglota statusam un kāpēc uzskata – latviešu valodā vajag pārtulkot visu, arī grāmatas, kuras, iespējams, izlasīs tikai pārsimts interesenti, lasiet 14. aprīļa “Latvijas Avīzē” vai E-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Pērkams, nopirkts un sevi apkaunojis prettautiskās kliķes slavēts tips

 2. Jau ieliku “nē” kārtējam “velkomistmam” pie tā otra raksta – ielieku te arī. Un paldies kādam ar niku “nepiekrītu”, ka daudz patiesāk tās lietiņas apstāstījis nekā kārtējais kliķes balsts, t.s. “intelektuāļu vēstuļu” parakstītājs, jādomā, vēl arī …
  🙁
  Acīmredzot tā “Korāna” tulkosana pašam par labu nemaz nav nākusi, jo tulkotājam jau tāpat viss carur sevi jāizlaiž, ko citi sameldējuši… Tātad zināšanai: tagadējos laikos “alfa-večiem tvaiku nolaiž” nevis regulētaie kariņi, bet gan sports.

 3. tam kliķes kvekšķim Atbildēt

  I.V. 15. aprīlis, 2016 07:09
  Atbildēt

  Tu esi naivis nē kvadrātā, bet kubā. Dabīgi, ne jau par to esam sapņojuši, bet 4. maija ir bijis vienīgais bezasins variants. Un “paldies Dievam”, ka mūsu komunistiem pietika prāta iet kopā ar tautu pa neatkarības teku. Un tagad, tai vietā lai stiprinātu valsti, mēs mētāsimies ar šiltēm? Tieši to arī grib mūsu nedraugi. Šodien galvenais ir turēties kopā ar ES – neļaut noslīdēt austrumvirzienā. Arī tas nebūs vienkārši. Kā redzams, Eiropa par mums daudz galvu nelauž. Štrunts ar to islamu, vāciešiem un arabiem, paklausies, ko tev saka latviski cilvēks, kas ir par to domājis.

  ja par kaut ko esi domājis, tad tikai par amatu pie siles un algas palielināšanu, šādi pielienot kliķes slavētajam un aprejot godīgus cilvēkus

 4. karš un multikultura Atbildēt

  Karjerists. Pazīstam šitādus līdējus no padomju laikiem. Nekas jauns tas nav.
  Tātad viņš ir par musulmanu zemju iznīcināšanu un karu UN Eiropas kulturu iznīcināšanu.
  Bet galvenais – musulmaņu pasaules demolēšanu.

 5. Totāls boikots welcomistiem - valstsun tautas nodevējiem!!! Atbildēt

  Visiem Latvijas patriotiem kam nav vienaldzīga Latvijas tradicionālo tautu izdzīvošana ir kopīgi jāvienojas un jāboikotē katrs velcomists un visi viņa ģimenes locekļi kas piedalās šajā noziegumā pret Latviju uzņemot migrantus-teroristus-izvarotājus . Zemiskie valsts un tautas nodevēji ir ar steigu jāizolē no normālo cilvēku sabiedrības.

 6. bet savā valstī un BEZ pilnas PUSVALSTS AR NAIDĪGIEM OKUPANTIEM, pie tam svarīgākajos valsts amatos darbojoties.

 7. “Mums jārīkojas tā, kāda ir kopējā politika un atbildība Eiropā. Nav cēli, ir zemiski visu laiku tēlot pastarīti, Pelnrušķīti, kurai vajag visādas privilēģijas. Mēs esam cietuši? Jā, bet vai ir kāds, kas vairāk cietis par vāciešiem?
  ——————————
  Vēl viens ar balvām uzpirkts velkomists izrakts, kurš labi zinot vēsturi tomēr melo, salīdzinot LV un latviešus ar Vāciju un vāciešiem, kuri kaut lēni, bet savā valstī un BEZ pilnas PUSVALSTS AR NAIDĪGIEM OKUPANTIEM, pie tam svarīgākajos valsts amatos darbojās. Un tikai tāpēc spēja piecelties no gruvešiem un posta, par skaitlisko sastāvu pat neminot. Vienk. vēl viens līdējs vairāk 4.maija kliķei.

  • Tu esi naivis nē kvadrātā, bet kubā. Dabīgi, ne jau par to esam sapņojuši, bet 4. maija ir bijis vienīgais bezasins variants. Un “paldies Dievam”, ka mūsu komunistiem pietika prāta iet kopā ar tautu pa neatkarības teku. Un tagad, tai vietā lai stiprinātu valsti, mēs mētāsimies ar šiltēm? Tieši to arī grib mūsu nedraugi. Šodien galvenais ir turēties kopā ar ES – neļaut noslīdēt austrumvirzienā. Arī tas nebūs vienkārši. Kā redzams, Eiropa par mums daudz galvu nelauž. Štrunts ar to islamu, vāciešiem un arabiem, paklausies, ko tev saka latviski cilvēks, kas ir par to domājis.

 8. Autors muld kaut kādus niekus par vāciešu ciešanām. Vai vācieši ir atvainojušies latviešiem? Par WW2, par kristīšanu ar uguni un zobenu, par drag nach osten? Vai Vācieši ir atvainojušies hotentotiem – tiem, kurus pazīst kā namas cilti, kurus tie pamatīgi izslepkavoja tikai pirms 100 gadiem? Vai vācieši ir atvainojušies grieķiem par 200 000 cilvēku nogalināšanu WW2 laikā un vai viņi ir atlīdzinājuši par nozagto zeltu un sagrauto infrastruktūru? Nav. Neko tā štazi šmara Merkele sataisa sūdus visai Eiropai un parējiem jāstrebj. Ja kas tad, WW2 laikā vissmagāk cieta pārvācotie prūši un pārvācotie slāvi – ne jau frankoņu vācieši, kas nonāca rietumvalstu zonā. Smiekli, ka latviešiem jāvelk vezums ko bagātākas valstis dēļ sava stulbuma sakrāvušas? Kā būtu ar to, ka citi uzņemtos atbildību par savām kļūdām, neapdraudot pārējos? 19. gadsimtā pusei no Eiropas valstsvīriem vajadzētu šajā situācijā bneigt dzīvi ar lodi deniņos vai kā japāņi ar harikiri, nevis palikt savos amatos. Vienkārši mūsdienās neviens ne par ko vairs nav atbildīgs.

 9. Vai dieniņ… cik tad mums, mazajai Latvijai gala beigās IR to Korana tulkotāju, Kalniņu Imka to darbiņu taču jau sen esmot dabeidzis! Vai nav par daudz uzmanības un goda vardarbīgai reliģijai?

 10. nu jau gan, latvieti salīdzināt ar vācieti! Latvieši nevienu karu pasaulē nav izraisījuši, ko nevarētu teikt par vāciešiem. Tāpat mūžīgais kašķis, kopš cilvēces pastāvēšanas,ir bijis Tuvajos Austrumos, ko nu sekmīgi grib pārcelt arī uz Eiropu. Bet tas, ka cilvēks pēc dabas ir vardarbīgs, nav noliedzams

 11. UB kungs,kā tulkotājs noteikti ir redzējis tā sauktos ”antisemītiskos motīvus”korānā.Tos mūsdienās var iztulkot kā aicinājumu uz genocīdu nākotnes formā atšķirībā no bībeles.Līdzīgi izteikumi ir arī par”grāmatas ļaudīm”(kristiešie)un pārējiem neticīgajiem.Ne Bērziņa kungs,ne Kalniņa kungs par tiem nav neko teikuši.

 12. “Mēs esam cietuši? Jā, bet vai ir kāds, kas vairāk cietis par vāciešiem?”
  Pēc Maršala plāna miljardiem šekeļu saņēmušajai Vācijai, šodien, protams, nav īpaši ko sērot.
  Aizbrauc uz Vāciju un paskaties i$iot, lūdzu!

Draugiem Facebook Twitter Google+