Latvijā
Kriminālziņas

Upuri noskata internetā: Policija Pierīgā notver pedofilu0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto Valsts policija

Pierīgā aizturēts vīrietis, kurš 14 gadus vecu meiteni mudinājis stāties seksuāla rakstura atttiecībās, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

Strādājot pret nepilngadīgo tikumību un dzimumneaizskaramību vērsto noziegumu apkarošanas jomā, likumsargi nonāca pa pēdām kādam vīrietim, kurš interneta portālā bija sarakstījies ar 14 gadus vecu meiteni, kurai izteicis intīma rakstura piedāvājumus.

Vīrietis bija uzsācis saraksti ar nepazīstamu meiteni kāda portāla iepazīšanās sadaļā, kur iesaistījis viņu seksuāla rakstura tēmu apspriešanā, kā arī pamudinājis stāties ar viņu seksuālās attiecībās. Tāpat vīrietis bija aicinājis meiteni uzņemt un viņam e-pastā atsūtīt savu kailfoto. Pašreizējā policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrietis ir zinājis, ka meitene ir nepilngadīga.

Otrdien, 8. maijā, likumsargi aizdomās turēto vīrieti aizturēja viņa dzīvesvietā Rīgas rajonā. Aizturētais ir dzimis 1981. gadā un iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Veicot kratīšanu vīrieša dzīvesvietā, policisti izņēma datu nesējus. Šobrīd tiek veikta to pārbaude.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 162. panta pirmās daļas (par 16 gadu vecumu nesasniegušas personas pavešanu netiklībā), Krimināllikuma 162.1 pirmās daļas (par 16 gadu vecumu nesasniegušas personas pamudināšanu iesaistīties seksuālās darbībās vai šādas personas pamudināšanu tikties ar mērķi izdarīt seksuālas darbības vai stāties dzimumattiecībās, izmantojot informācijas vai komunikācijas tehnoloģijas, ja to izdarījusi pilngadīga persona), kā arī pēc Krimināllikuma 166. panta ceturtās daļas (par sešpadsmit gadu vecumu nesasniegušas personas pamudināšanu piedalīties pornogrāfiska rakstura materiāla izgatavošanā).

Vakar, 10. maijā, tiesa aizdomās turētajam vīrietim piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

LA.lv