×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2016
Drukāt

Māris Antonevičs: Urbanovičs bez slēptiem draudiem nevar (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Jānis Urbanovičs

Kad gada sākumā BBC izrādīja savu “spēļu teorijas” stilā veidoto filmu par Trešo pasaules karu, kas pēc Ukrainas scenārija sākas Daugavpilī, sašutušo pirmajās rindās bija partijas “Saskaņa” vadība. Jānis Urbanovičs tolaik paziņoja, ka nu ir radīts liels ekonomiskais kaitējums gan Latvijai, gan visai Baltijai. “Kurš gan vēlēsies ilgtermiņā veidot sadarbību un uzturēt tirdzniecības sakarus ar valsti, kurā ir tik liela ticamība Krievijas invāzijai, kā tas pasniegts filmā?” satraucās Urbanovičs, kurš gan nekad iepriekš nebija tik aktīvs, kad dažādas provokatīvas darbības un izteikumi nāca no Krievijas puses (lai gan tieši šo virzienu viņš ilgstoši “apkalpojis”, rīkojot “Baltijas foruma” konferences).

Patiesībā Urbanovičs ar saviem paziņojumiem maz atšķiras no minētās BBC filmas. Tikai tik daudz, ka britu raidsabiedrība to izdarīja vienreiz, lai izklaidētu savus skatītājus, bet Urbanovičam tā ir politika – gribas vēl un vēl stāstīt par draudošajiem nemieriem, kādus te varētu sarīkot par kaut ko sašutuši krievvalodīgie, ja “Saskaņa” netiks laista pie varas. Lūk, fragments no “Saskaņas” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja pēdējā raksta interneta portālā “Delfi”: “Daudzi Latvijas krievi prasa “Saskaņai”: “Mēs par jums balsojām, kur ir solītais? Ja nevarat kaut ko panākt parlamenta sistēmas ietvaros, tad rīkojieties radikālāk, vediet mūs ielās!” Partija ir paradoksālā situācijā – ja mēs cilvēkus izvestu ielās, jau būtu tikuši valdībā. Īpaši, ja vēl kāds logs tiktu izsists. Tad mēs labējiem būtu tik briesmīgi, ka steigšus vajadzētu sadarboties. Tā vietā mēs nodarbojamies ar pašcenzūru, pašrepresijām, ar samierināšanos. Stāstām saviem vēlētājiem, ka jābūt draudzīgiem, jo pamazām viss saaugs, tas prasa laiku… Lielā mērā es pats šādu mieramiku partiju esmu izveidojis. Tik vien man ir attaisnojuma: slikts miers vienmēr ir labāks par labu kautiņu.”

Ja kādam, lasot šo vārdus, radīsies “deja vu” sajūta, tad ne bez pamata. Nemierus Urbanovičs Latvijai ir paredzējis arī agrāk – kā “Biškeku”. Biškeka ir Kirgizstānas galvaspilsēta, un šobrīd starptautiskajā ziņu plūsmā ne ar ko īpaši nav atzīmējusies, taču laikā, kad par to runāja “Saskaņas” līderis, bija citādi – tolaik par to stāstīja daudz. Tā bija vieta, kur notika asiņaini nemieri.

Kopš 2010. gada, kad presē parādījās šis slēptais drauds, daudz ūdeņu aiztecējis, un nemieru piesaukšana tagad ieguvusi jaunu saturu. Biškekas gadījumā sašutumu izraisīja pirmkārt tas, ka faktiski tika izteikts atbalsts vardarbīgam problēmu risināšanas veidam, it īpaši, iezīmējot to kā etnisko sadursmi. Bīstami, bet lokāli. Šobrīd, kā jau to varēja redzēt arī BBC filmā – ielu nemieri ir atzīsti par hibrīdkara elementu, ko izmantot globāliem mērķiem. Kā ieganstu starptautiska līmeņa eskalācijai starp lielvarām. Un te “Saskaņa”, kuras apetītei ar varas monopolu Rīgas domē sāk kļūt par maz, ir gatava savus atbalstītājus izlikt kā ēsmu – jā, jā, tieši tā arī ir, viņi laužas ielās, grib dauzīt logus, mēs tikai ar pūlēm viņus noturam…

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Šitas sarkanais komsomola kontrobandists!!!Atradies nabago “aizstāvis”!!Jau deviņdesmito gadu sākumā šis ar zagtu un komsomola naudu uzcēla sev pili par ~~ 2.milj.Ls., bet noraka to pili uz māsas vārda,kura strādāja par med.māsu ar smieklīgu algu !!Iesaku atbraukt uz Rēzeknes raj. “Taudejāņiem”aplūkot šo pili un tad spriest par SC un Urbi kā nabago aizstāvi !!Nerunājot arī par “nabaga”urbja zemnieciņa rada luksus džipiem ko šis blēdis nobraukā !!Dzīvo vienos MELOS un cer,ka SC tautiņa ir tik stulba,ka ti9cēs kā Putina patrioti.Viņš jānosūta pie Putina pāraudzināšanai.Tas monstrs fiksi tādam sarunātu čečenu “pāraudzinātājus”.Draudētājs atradies! Lai nosviež svaru,citādi pie nemieriem pašu čomaki netrāpīs garām.Kur tādi riebekļi rodas,bet dzīvo taču uz nemīlamās valsts rēķina??Višinskis raudātu pēc tādiem komuņakām !!Pašam bikses pilnas pie nemieriem ar visu bunkuru Taudejāņos !!

 2. Tas
  mudaks toč dabūtu bietē

 3. Tas cilvēks ir kaitīgs Latvijas Valstij. Padomijas un jaunlaiku hibrīds, kurš kalpo saimniekam austrumos…., bet tā ir redzamā daļa, tie, kuri vaukšķ, parasti nekož, jāuzmanās no tiem, kuri klusē un klusu dod komandas….

 4. lai tik pamēģina – beidzot Latvija tiks iztīrīta no putlera salašņām !

 5. Tikai nez kādēļ SC frakcijas sēdēs neviens krieviski neatļaujas runāt. Visus izdresējis, kas nemāk latviski, tie klusē.
  Cita lieta Vienotības biedri, sēž “Slāvu sēta” restorānā un atklāti komunicē krieviski.

 6. Pilnīgi pareizi spriež Putina partijas apakšbiedrs, Urbanovičs, Ja putinieši sāktu trakot ielās viņus nevis sabāztu aiz restēm, aizliegtu SC darbību, bet Urbanoviču līdz ar citiem hibrīdkara vadoņiem izraidītu no valsts, bet laipni aicinātu valdībā. Tāda mums valdība, tāds prezidents, galvenais uztraukums, kāds būs ASV prezidents, ko viņš teicis, ko apgrābstījis,

 7. kāpēc nelekties, ja ir tāda aizmugure????????????? Saskaņa jau var visu, jo viņus neviens ne pārbauda, ne seko viņu gaitām – ir NEAIZSKARAMI UN SAUDZĒJAMI ĻAUDIS, KAS BIEDROJAS AR VIENOTO KRIEVIJU………… Tālāk viss skaidrs!

 8. Esi mieriigs cuukaadas pizzik, tu jau esi veestures msselainee.

 9. tukshsa urbim galva Atbildēt

  Ja Urbis aizskar vai nievaa par Latviju.Nodoklis piedzenams 200 procentiem un taalaak peec algotitma.

 10. Par velu Jani . Atceries referendumu par valodu un ar ko tas beidzas . Vai Vova Lindermans SC neuzmeta . Vai jus sava naivuma domajat , ka vova sadarbojas tikai ar vienu izlukdienestu . Domajams ,ka uz trijiem vismaz. Ar so referendumu tika nosauti cetri zaki. LR izlukdienests noskaidroja kas ir kas. Kremlis saprata,te var palidzet tikai brunots iebrukums. Rietumu sabiedroti saprata ,ka japalidz zemessardzei . Nepieminesim valsti kurai jazina viss .

 11. Nu, urbja māja ar visiem tenisa kortiem Rēzeknē ir zināma…

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+