×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
20. decembris, 2014
Drukāt

Urbanovičs: “Saskaņai” ir jāiegūst Saeimas vairākums (16)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs piedalās partijas "Saskaņa" kongresā Kultūras pilī "Ziemeļblāzma".

“Saskaņai” ir jāmainās un pēc četriem gadiem vēlēšanās jāiegūst Saeimas vairākums, 20.decembrī partijas kongresā pauda “Saskaņas” Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs.

“Mums ir rūpīgi un daudz jāmainās. Mērķis ir, jūs teiksiet, paradoksāls – pēc četriem gadiem jāiegūst vairākums Saeimā. Bet tas ir absolūti iespējams,” viņš sacīja.

Pēc politiķa domām, varas partijas šobrīd demonstrē pagurumu un uzpūtību, savukārt sabiedrība tās sāk uzskatīt par “nenozīmīgu putekli”.”Apnikums var radīt interesi par citu piedāvājumiem. Jautājums,vai varam būt pievilcīgi, mūsu piedāvājums un darāmie darbi atbilst ne tikai tam, kas ir labs mūsu izpratnē, bet lielākajai sabiedrības daļai. Un mums ir šāds piedāvājums,” pārliecināts Urbanovičs.

Viņš uzsvēra, ka partijai ir jākļūst lielākai, paplašinot biedru skaitu visos Latvijas novados. “Nav normāli, ka mums ir vēlētāji visos Latvijas novados, bet nespējam formulēt piedāvājumu,” piebilda partijas pārstāvis.

Urbanoviča pieredze un intuīcija liecinot, ka šobrīd ieildzis “stagnācijas, nepārmaiņu laiks, bezcerīga sabiedrības akceptēšana, ka valdība nevis kaut ko dara, bet tās uzdevums ir tikai būt, ka negaida nekādas pārmaiņas no parlamenta, ka ir samierināšanās ar visu to, kas notiek”.

Ja iedzīvotāji sāk domāt par ģimeni un darbu, viņi pērk biļetes uz ārvalstīm, un tas ir jāmaina, uzskata politiķis. Viņš arī norādīja, ka “Saskaņa” ir ieguvusi tādu kā nolemtības tēlu būt opozīcijā varai. “Tā, protams, ir arī mūsu vaina un problēma, bet vislielākā problēma tā nav mums, bet visai Latvijai,” sacīja Urbanovičs. Viņš paskaidroja, ka šobrīd trūkst politiskās konkurences arī ierēdniecībā un mediju telpā.

“Valdība ir apradusi ar to, ka var uzmest visu sabiedrību, un tie uzmetamie arī ar to ir samierinājušies. Arodbiedrības, kas sevi par tādām sauc, ir tikai dekors. Es domāju, ja pārmaiņas nenotiks mūsu sabiedrībā pakāpeniski, tās var būt revolucionāras,” viņš teica.

Urbanovičs uzskata, ka sabiedrībā ir daudz aktīvu cilvēki, kuri ne vienmēr ar savām idejām dodas pie partijām.”Bet mums ir jāiet pie viņiem, runājot ar viņiem, mēģinot palīdzot to darbu, kamdēļ viņi veic šīs darbības, mēs varētu atbildēt, kas ir jādara, lai viņi mums uzticētos vairāk,” viņš pauda.

Politiķis runas noslēgumā uzsvēra, ka “Saskaņa” nedrīkst ieslīgt pašapmierinātībā, partijai esot jābūt paškritiskai un tad uzstādījums par Saeimas vairākumu būšot ļoti reāls. “Tā ir mana Ziemassvētku pasaka, kurai es personīgi ļoti ticu,” noslēdzot runu, sacīja Urbanovičs.

Arī vairāki citi partijas pārstāvji savās uzrunās un debatēs kritizēja valdošās partijas. Jaunievēlētā parlamenta deputāte Regīna Ločmele-Luņova norādīja, ka Saeimā sastapusies ar liekulību, kad pat labi priekšlikumi tiekot noraidīti tikai tāpēc, ka tos iesniegusi opozīcija.

Savukārt Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins pauda, ka Latvijas labējām politiskajām partijām arvien grūtāk pamatot “Saskaņas” izslēgšanu no koalīcijas veidošanas procesa un “spiediens uz viņiem no visām pusēm aizvien pieaug”. Pēc Mamikina domām, Latvijas politiķi nesaprot, ka šādā veidā “paši izolē sevi no sabiedrības”.

Dažkārt debatēs izskanēja arī kritika “Saskaņai”. Piemēram, viens no partijas biedriem Oļegs Ščipcovs sacīja, ka viņš nav tik optimistisks, jo partijā manāmi arī “bezatbildības elementi”. Viņš bija skarbs izteikumos arī par komunālos pakalpojumus sniedzošiem pašvaldību uzņēmumiem, kas varot iegāzt Rīgas mēru Nilu Ušakovu. Savukārt vairākumu vēlēšanās varot iegūt tikai tad, ja partijas pārstāvji spēs uzrunāt katras viensētas iedzīvotāju, pauda Ščipcovs.

Kopumā partijas biedru uzrunas debatēs bija pozitīvas, dažas bija arī krievu valodā, tāpat no tribīnes runāts arī latgaliski, citēts Rainis un Aleksandrs Čaks, kā arī skaitīti Ziemassvētku dzejolīši.

Partija “Saskaņa” sestdien, 20.decembrī, pulcējas kongresā, uz kuru ieradušies 579 delegāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Nenovērtējiet “Saskaņu” par ZEMU! Viņa bez liekas ņaudēšanas un ārēji redzamiem strīdiem NEMITĪGI GADU NO GADA IET UZ SAVU MĒRĶI – VALDĪT LATVIJĀ… RĪGA JAU VIŅAI IR!!! Kamēr latviskās partijas visus 25 gadus NEMITĪGI VIENA OTRU APKARO VISIEM LĪDZEKĻIEM UN NEKO LĪDZ ŠIM NAV MĀCĪJUŠĀS un ANALĪZI IZDARĪJUŠAS…Cittautieši latviešus NEVĒLĒS, NU KĀ TO NEVAR SAPRAST!!!! Toties savējo elektorātu dzīšus dzen prom no valsts un vietā nāk krievi, ukraiņi, bulgāri, baltkrievi u.c pret latviešiem naidīgi ļaudis, kuri NOTEIKTI VĒLĒS “Saskaņu”!!! TĀ KĀ BEIDZIET SAPŅOT UN SKATĀTIES PATIESĪBAI ACĪS!!! Daudzi tagadējās SAEIMAS deputāti bez minētās “Saskaņas” tāpat skatās austrumu virzienā un rūpīgi strādā…Par KO RUNĀJAM un KO CENŠAMIES SAVĀS SMADZENĒS IEDĒSTĪT…

 2. Saskaņa par latvijisku valsti!

 3. Pasarg DIEVS!

 4. … ‘ … pec cetriem gadiem jaiegust Saeima vairakums …tas ir absoluti iespejams … parmainas var but revolucionaras !’ !

  … Absoluti, ka 1917. g. Krievija, vai 1920 -22 un 1934- 35 .g. komunistu un sociku sadarbiba izplanotas … vai Biskekas veida … ?!!!!

  … Varbut butu japarsteidz sie shemotaji un jariko Ulmana 1934.g. puslidzigai, un atklati japasludina SX partija par nelikumigu un pretvalstisku org. un jalikvide tas mandats … !

 5. Lūk pie kā noved ‘Vienotības’ un ‘ZZS’ mazdūšība valstisku lēmumu pieņemšanā, lai tādi sūdaini kverpļi kā “Saskaņas” Ušakovs, Urbanovičs, Zeltiņš un citi tās biedri, kā arī “Krievu savienības” pārstāvji un līderi Ždanoka, Pliners, Cilēvičs, Kabanovs, Gapoņenko, Kuzins, Kravcova un tml nevarētu kļūt par deputātiem, valsts amatpersonām un Latvijas pilsoņiem, un nevarētu Latvijā zākāties par latviešu tautu un Latvijas valsti.

 6. Sapņot jau nav nevienam aizliegts, bet ja SC 20 gadus nav ticis valdībā, tad nākošajos 20 gados tas
  sašķelsies vēl 2-3 krievu partijās, nevis iegūs 51%! Īstenībā jau viņiem nav ko piedāvāt. Tā vaimanāšana un populisms arī krievu vēlētājam sāk apnikt, bet neko konstruktīvu viņi nav spējīgi Latvijai piedāvāt.
  Kamēr viņi brāļosies ar Putina politiķiem, latviešu partijas viņus pie varas nelaidīs. Bet viņi jau nav spējīgi
  pat to saprast.

 7. tas tikai var notikties ja aboltiņa neies prom no politikas.. Latviešiem ir lidz kaklam ar vienotibas nejēdzībām, par priekšu zaķi tagad Aboltiņu.
  pasakat kā jauns cilveks kas izdeva visu savu naudu lai tiktu ievelēts pekņi atkapās lai aboltiņai butu silta vieta> kurš ir stulbs, ne jau tauta…..
  tadi politiķi kā zaķis un ablotiņa aizdzis latviešus uz krievu partiju

 8. Par othodovski:Privatizācijas procesus izmantoja citas valstis, lai tiktu pie resursiem. Un to arī nav ko pārmest citām valstīm. Tajā laikā, atbalstot ar kredītiem un noieta tirgu kādu personu, vens otrs kļuva īsā laikā stāvus bagāts. Tikai pie reizes, vismaz daļa no šiem cilvēkiem, palika atkarīgi no citiem. Tos, kuri turpināja darboties pašu valsts labā, pārsvarā atstāja mierā. Bet tos, kuri, kā šajā gadījumā savus aktīvus gribēja pārdot citām valstīm, piežmiedz “pie sienas”. Un iemeslus nevajadzēja daudz meklēt, jo visa darbošanās bija saistīta gan ar nodokļu šmaukšanos, gan konkurentu likvidēšanu, gan ierēdņu uzpirkšanu. Pie tam šāda aktīvu pārdošana būtu faktiski tikai uz papīra, jo naudas izteiksmē pārdevējs saņemtu tikai daļiņu par labu darbu citas valsts interesēs. Kad nu Hodorkovski, sāka zeme degt zem kājām, tad viņš mēģināja kandidēt uz prezidenta posteni, ko vēlāk “saimniekvalstis” izmantoja, kā it kā izrēķināšanos ar Putina konkurentiem. Bet tāda rakstura cilvēkam kā Putins nav nekādas gribēšanas un nepieciešamības raust sev “zelta kalnus”. Savās ambīcijās viņš ir sasniedzis daudz vairāk nekā miljardu kalni var dot, ir sava nepieciešamības izjūta darboties nācijas labā, bet normālai dzīvei viņam viss pietiek. “Naudas kalni” ir vajadzīgi lielam biznesam, bet dzīvei tik daudz nemaz nevajag. Nevajag aizmirst, ka “lieka nauda” tikai apgrūtina un rada sarežģījumus.

 9. Nenovērtējiet krievu centienus par zemu. Viss viņu iecerētais meklējams Latvijas varas bezatbildīgajā “krievijas integrācijas”politikā.Krievu okupācijas paņēmieni mainās ātrāk,nekā domā Latvijas “demokrāti”.Piemērs Moldovas Piedņestra,kur visiem krieviem eksperimenta kārtībā tiek mācīta moldāvu valoda,lai krievi varētu ietekmēt demokrātijas procesus Moldovā.Iedomājieties,ka nepilsoņi Latvijā kļūst “paklausīgi”un sāk”atbalstīt” integrāciju!Nepaskaidrojot vairāk, var piepildīties urbanoviča teiktais.Krievijas politikas pamatos VISOS laikos ir bijuši meli un izlikšanās.Un mērķu sasniegšanai tie nerēķinās ne ar cilvēku šausminošiem upuriem,nozombējot domāšanu.Pavēle pamatā.

 10. Saskanja ir krievu partija, latvieshu intereses taa nekad neaizstaavees. Bet ja Urbis taa izrunaajaas, tad lai saskanja paraada, ka negrib Latviju paarkrievot un lai atbalsta pamatozgliitiibu Latvijaa valsts valodaa!

  • Protams, ka latvieshu intereses neaizstaavees, bet to nevar ieskaidrot tiem SC balsotaajiem no latvieshu pajolinju vidus, jo tie jau nemaz neklausaas, ko vinjiem staasta. Kaa tad gan lai izskaidro? Varbuut dot pa purnu, lai saak klausiities?

 11. La taa ari paliek pasaka.

 12. Saskaņai nav jāiegūst Saeimas vairākums! Bet tās to Saeimā var iegūt,ja koalīcijas partijas valsts uzņēmumu padomes joprojām uzskata par svarīgākām nekā Eiropas progresīvie nodokļi,aizvien vairāk attālinoties no ES!

 13. Saskaņai nav jāiegūst Saeimas vairākums! Bet tās vairākumu Saeimā var iegūt,ja koalīcijas partijas valsts uzņēmumu padomes joprojām uzskata par svarīgākām nekā Eiropas progresīvie nodokļi un turpina arvien vairāk attālināties no ES!

 14. …pasakām ticēt nevienam nav aizliegts, bet vajag atcerēties, ka ne vienmēr “gribēt” nozīmē, ka dabūsi…

 15. Domāju es domas dziļas,
  Kāpēc laime mani viļ?
  Viss, ko daru, viss man viļas,
  Visās vietās kājas slīd.

Draugiem Facebook Twitter Google+