×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
1. maijs, 2012
Drukāt

Uz mūžu diskvalificētais Gavrilovs turpina ietekmēt Daugavpils futbolu

Sestdien Daugavpils ”Daugava” Latvijas virslīgas futbola čempionāta spēlē ar 1:6 zaudēja ”Jūrmalai”, taču Daugavpils medijos publicētā informācija liecina, ka komandā lietas regulējis 2009. gadā uz mūžu no Latvijas futbola diskvalificētais kādreizējais Daugavpils ”Dinaburg” prezidents Oļegs Gavrilovs.

Līdz sestdienai ”Daugava” bija vienīgā virslīgā, kas nebija vēl zaudējusi, taču cieta negaidītu zaudējumu viesos pret ”Jūrmalu”. Komandas galvenais treneris Ravils Sabitovs portālam nasha.lv sniedzis komentāru. ”Gavrilovs mani atlaida. Es noteicu sastāvu spēlei ar ”Jūrmalu”, bet viņš nosauca citus uzvārdus – viņi [futbolisti] arī spēlēja. Arī spēlētāju maiņas spēlē tika veiktas bez manas ziņas.”

Tomēr salīdzinājumā ar sastāvu, kas devās laukumā ”Daugavas” iepriekšējā spēlē pret ”Liepājas metalurgu”, oficiālais protokols liecina, ka sākumsastāvā bija tikai viena izmaiņa – spēlei vispār nepieteiktā Jurija Mamajeva vietā bija ierakstīts cits pussargs no Krievijas – Andrejs Streļcovs, kurš pret liepājniekiem bija devies laukumā uz maiņu. Divi sestdien uzmainītie spēlētāji – Guntars Silagailis un Edgars Jermolajevs bija tie paši, kas pret ”Liepājas metalurgu”, bet Krievijas aizsargs Georgijs Uļjanovs uz maiņu devās pēc tam, kad trīs iepriekšējās spēlēs bija ierakstīts pieteikumā, bet laukumā netika.

Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis komentāru sniegt nespēja, jo viņa rīcībā vēl neesot pietiekami daudz informācijas par šo spēli. Tikai otrdienas rītā Latvijas Futbola federācijas mājaslapā parādījās šīs spēles oficiālais protokols, bet biedrības ”Latvijas futbola virslīga” mājaslapā līdz vēlai priekšpusdienai tā vēl nav joprojām.

Nākamajās spēlēs komandu vadīs otrais treneris Vladimirs Žavoronkovs, kam ir UEFA B licence un kluba direktors Jurijs Šeļenkovs, kuram licences nav vispār, vēsta nasha.lv.

2009. gada nogalē par aizdomām par spēļu rezultātu ietekmēšanu Gavrilovs un toreizējais ”Dinaburg” galvenais treneris Tamazs Pertija tika diskvalificēti uz mūžu. Vēlāk Pertija tika reabilitēts ”Daugavpils futbola interešu labad”, bet šobrīd strādā jaunatnes futbola klubā ”Skonto”. Nākamā spēle ”Daugavai” virslīgā būs trešdien savā laukumā pret FB ”Gulbene”.

”Līgums ar galveno treneri Ravilu Sabitovu lauzts. Svētdien, 29. aprīlī kluba vadība pieņēma lēmumu par līguma laušanu,” liecina informācija ”Daugavas” mājaslapā internetā. Tomēr sīkāku informāciju klubs sniegs tikai preses konferencē pēc trešdien paredzētās ”Daugavas” spēles pret futbola biedrību ”Gulbene”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+