Mobilā versija
+4.1°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
12. jūnijs, 2015
Drukāt

Vācijā izbeidz kriminālizmeklēšanu par Merkeles telefonsarunu izspiegošanu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācijas federālā prokuratūra ir izbeigusi kriminālizmeklēšanu par kancleres Angelas Merkeles mobilā telefona sarunu izspiegošanu, kuru esot veikusi ASV Nacionālās drošības aģentūra (NSA), jo prokuratūrai nav izdevies atrast pierādījumus, kas būtu izmantojami tiesā.

Izmeklēšana tika sākta pērnā gada jūnijā pēc bijušā NSA līgumdarbinieka Edvarda Snoudena noplūdinātas informācijas, ka NSA novērojusi mobilo tālruni, kuru Merkele izmantoja savas partijas darīšanās. Ziņa par šādu Merkeles izspiegošanu pasliktināja abu valstu attiecības.

Vācijas galvenais federālais prokurors Haralds Range decembrī lika saprast, ka izmeklēšana notiek neveiksmīgi, jo viņš nav atradis pierādījumus, uz kuru pamata varētu ierosināt lietu. Ranges birojs piektdien paziņoja, ka izmeklēšana tiek slēgta, jo prokuratūrai nav oriģināldokumenta, kas pierādītu Merkeles izspiegošanu, bet medijos publicētie dokumenti nav tādi pierādījumi, kas būtu izmantojami tiesā.

Pievienot komentāru

Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers RenciItālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības
Draugiem Facebook Twitter Google+