×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. augusts, 2013
Drukāt

Vai esat apmierināts ar vietējās pārtikas produktu klāstu veikalos?


Foto-LETAFoto-LETA

Mirdza Rītiņa, pensionāre:

 

“Esmu atbraukusi no Gruzijas – uz visiem laikiem, un nu Latvijā pie meitas dzīvoju jau otro mēnesi. Mēs ģimenē esam iecienījuši vietējos produktus, laikam jau tamdēļ, ka tie garšo. No Gruzijas mazā pudelītē atvedu īpašu rūgušpiena sēni, tā darbojas tikai “Daugavas” un Talsu pienā, citi neder. Tas man ir viens no kvalitātes rādītājiem. Man personīgi pietiek ar to vietējo produktu piedāvājumu, kas pieejams veikalos. Protams, muļķīgi būtu teikt, ka cena nav svarīga. Ja tā būs izteikti augsta, visticamāk, izvēlēsimies ko citu.”

 

Andris Kalnozols, teātra darbinieks:

“Protams, varētu būt vairāk. Pēdējā laikā cenšos iepirkties tirgū, taču arī tur jāpaiet kādam laikam, lai iepazītu tirgu, atrastu uzticamu pārdevēju, lai droši varētu pirkt produktus, nešauboties, ka to izcelsme tik tiešām ir Latvijā. Man ir svarīgi pirkt Latvijas preci, taču būtiska ir arī cena. Piens gan ir produkts, ko principā pērku tikai Latvijā ražotu, jo tas ir viens no maniem mīļākajiem dzērieniem. Cenas Latvijā kopumā varētu būt zemākas.”

 

Daiga Apine, maketētāja:

“Esmu daļēji apmierināta. Gribētos vairāk mūsu pašu produkciju. Piemēram, ne tikai Mārupes tomātus un gurķus, bet arī no zemnieku saimniecībām Latvijā. Savā izvēlē cenšos sabalansēt labu kvalitāti ar pieņemamu cenu. Regulāri iepērkoties, jau apmēram zinu produktus, kas man ir pieņemami un iecienīti. Domāju, ka cenas Latvijas produktiem ir adekvātas, jo, lai kaut ko labu radītu vai izaudzētu, ir jāiegulda daudz darba. Nenoliegšu gan, ka ir ļoti skumji redzēt, ka lietuviešu piena produkti nereti ir lētāki par tepat Latvijā radītajiem.”

 

Polina, tulce:

“Kopumā esmu apmierināta. Galvenais ir produktu kvalitāte, un Latvijā ražotajai pārtikai tāda ir. Gaļu, pienu, maizi principā pērkam tikai Latvijā ražotu. Tiesa, ja padomā, ir preču grupas, kurās Latvijas piedāvājums ir ļoti skops, piemēram, makaronu izstrādājumi. Jāatzīst gan, ka ikdienā bieži maksājam vairāk par vietējiem produktiem. Tādu pašu produktu, tikai importa, bieži vien var nopirkt lētāk, taču ir vērts nedaudz pārmaksāt, jo Latvijā ražotā pārtika no tiesas ir ļoti garšīga un kvalitatīva.”

 

Ieva, pasniedzēja augstskolā:

“Domāju, ka jā. Tas, kādu preci izvēlamies, atkarīgs no paša produkta. Cenšamies pirkt vietējos ražojumus, taču jāņem vērā, ka daudzi augļi Latvijā netiek audzēti, tāpēc šajā produktu grupā nacionālā pārliecība nedarbojas. No vietējiem produktiem jau izkristalizējušies pāris mīļākie zīmoli, kurus pērkam regulāri. Priecājamies, ja mīļākajiem produktiem ir atlaides, un neatsakāmies no tiem, ja kādas citas valsts ražojums akcijas laikā kļuvis teju divreiz lētāks. Ekoloģiskos produktus nepērkam, jo to cena ir nesamērīgi augsta, taču vidējā preču sektorā cenu atšķirības nav tik būtiskas, lai pāris santīmu dēļ katru dienu dzertu citu pienu.”

 

Armands Krūmiņš, 
projektu konsultants:

“Varētu būt vēl vairāk vietēju preču un mazāk importēto. Priecātos, ja mūsu veikalos, līdzīgi kā tas ir daudzviet ārzemēs, tiktu izveidoti speciāli stendi tikai vietējai pārtikai. Tiesa, viena problēma ir – vietējā pārtika skaitās arī tad, ja tā ražota ārzemēs, bet šeit tikai fasēta. Arī tur vajadzētu padomāt par skaidri redzamu nodalījumu. Pamatā cenšos izvēlēties Latvijas preci, ja tā cenas ziņā ir kaut cik pieejama. Ja kvalitātes ziņā līdzvērtīgs produkts būs divreiz lētāks, visticamāk, izvēlēšos to. Pārtikas cenas kopumā Latvijā ir augstas un varēja būt zemākas, pat īpaši neizdalot izcelsmes valsti. Par mums augstākas cenas Eiropā ir tikai ziemeļvalstīs.”

Uzziņa

Pagājušajā nedēļā notikušajā Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas sēdē vairāki piena un dārzeņu kooperatīvu pārstāvji norādīja, ka ir problēmas ne tikai ar lielveikalu uzcenojumu pārtikas precēm, bet arī ar Latvijā ražoto produktu pieejamību.

Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība ziņojusi par neizbēgamu cenu pieaugumu 6 – 8% apmērā, ko diktē ne tikai izejvielu cenu pieaugums, bet arī lielveikalu uzcenojums līdz pat 45%.

Avots: Nozare.lv

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+