Mobilā versija
Brīdinājums +13.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 27. maijs, 2017
30. septembris, 2016
Drukāt

Vai tu lasi vairāk nekā vidusmēra amerikānis? Izlasi šo un uzzini!

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Cilvēki joprojām lasa, un, pat ņemot vērā e-grāmatu augošo popularitāti, lasīšanas paradumi lielā mērā paliek nemainīgi, raksta Bustle.com.

Pētniecības centrs Pew pirms pieciem gadiem sāka pētīt ASV iedzīvotāju lasīšanas paradumus, un šobrīd jau iespējams novērot pirmās tendences, kā arī salīdzināt sevi ar vidusmēra un tipisku amerikāni.

Piemēram, vidusmēra amerikānis gadā izlasa četras, bet tipisks amerikānis – 12 grāmatas.

Populārākas kļuvušas iespiestās grāmatas – 65% no aptaujātajiem atzinuši, ka pēdējā gada laikā izlasījuši vismaz vienu iespiestu grāmatu. Lielāks procents iespiesto grāmatu peikritēju bija tikai 2011. gadā, proti, pirmajā, kad Pew sāka šo pētījumu – tad iespiestu grāmatu bija izlasījuši 71% aptaujāto.

Sievietes nemainīgi lasa vairāk nekā vīrieši: attiecība abiem dzimumiem ir 15:9 grāmatas gadā.

Lasa arī jaunieši, turklāt tieši viņi lielā mērā uzlabo “vidusmēra” statistiku, jo 80% no 18-29 gadus vecajiem ASV iedzīvotājiem atzīst, ka pēdējā gada laikā izlasījuši vismaz vienu grāmatu.

Tomēr ir arī sliktās ziņas, proti: 26%, tātad vairāk nekā ceturtā daļa amerikāņu, pēdējā gada laikā nav izlasījuši nevienu grāmatu…

Un kā ar tevi, kas lasi šo? Grāmatas, ko lasīt, ir, vajag tikai izvēlēties īsto!

Pievienot komentāru

"Melānijas hronikas" pirmizrāde Krievijā - pārpildītā zālē (4)Pilnā skatītāju zālē pirmizrādi Krievijā vakar piedzīvojusi režisora Viestura Kairiša filma "Melānijas hronika", ar kuru tika atklāts Baltijas valstu kinofestivāls Sanktpēterburgā.
Draugiem Facebook Twitter Google+