Mobilā versija
+5.7°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
30. septembris, 2016
Drukāt

Vai tu lasi vairāk nekā vidusmēra amerikānis? Izlasi šo un uzzini!

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Cilvēki joprojām lasa, un, pat ņemot vērā e-grāmatu augošo popularitāti, lasīšanas paradumi lielā mērā paliek nemainīgi, raksta Bustle.com.

Pētniecības centrs Pew pirms pieciem gadiem sāka pētīt ASV iedzīvotāju lasīšanas paradumus, un šobrīd jau iespējams novērot pirmās tendences, kā arī salīdzināt sevi ar vidusmēra un tipisku amerikāni.

Piemēram, vidusmēra amerikānis gadā izlasa četras, bet tipisks amerikānis – 12 grāmatas.

Populārākas kļuvušas iespiestās grāmatas – 65% no aptaujātajiem atzinuši, ka pēdējā gada laikā izlasījuši vismaz vienu iespiestu grāmatu. Lielāks procents iespiesto grāmatu peikritēju bija tikai 2011. gadā, proti, pirmajā, kad Pew sāka šo pētījumu – tad iespiestu grāmatu bija izlasījuši 71% aptaujāto.

Sievietes nemainīgi lasa vairāk nekā vīrieši: attiecība abiem dzimumiem ir 15:9 grāmatas gadā.

Lasa arī jaunieši, turklāt tieši viņi lielā mērā uzlabo “vidusmēra” statistiku, jo 80% no 18-29 gadus vecajiem ASV iedzīvotājiem atzīst, ka pēdējā gada laikā izlasījuši vismaz vienu grāmatu.

Tomēr ir arī sliktās ziņas, proti: 26%, tātad vairāk nekā ceturtā daļa amerikāņu, pēdējā gada laikā nav izlasījuši nevienu grāmatu…

Un kā ar tevi, kas lasi šo? Grāmatas, ko lasīt, ir, vajag tikai izvēlēties īsto!

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (1)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+