×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. oktobris, 2012
Drukāt

Vai vajag potēties? ATBILDE LA.LV lasītājam

Foto - LETAFoto - LETA

Vēlētos uzzināt, kādas ir Jūsu domas par pneimo vakcīnu. Tā kā esmu vēža slimnieks, tad pēc staru un ķīmijterapijas ārsts man neieteica vakcinēties. Ar bažām gaidu ziemu, jo tad parasti bieži klepoju, lai gan pārbaudēs nekas slikts netika atklāts. Esmu pensijas vecumā. Pateicos par atbildi!

Atbild Latvijas Tuberkulozes un plaušu slimību ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs asociētais profesors Alvils Krams: Es ieteiktu Jums vakcinēties. Ieilguša klepus gadījumā vēlams vērsties pie plaušu slimību speciālista. Un ieteiktu katru gadu vakcinēties pret gripu!

Principā vakcinācija pret pneimokoku infekciju nepasargā no slimības (piemēram, pneimonijas, sepses, meningīta), bet pasargā no smagas slimības norises, kas var beigties fatāli. Minētās vakcīnas lietošana īpaši svarīga ir agrā bērnībā. Pieaugušo galvenās grupas, kurām ieteicama vakcinācija, ir cilvēki ar pazeminātu imunitāti un smagām somatiskām slimībām. Tādējādi Jūsu gadījumā šo nepieciešamību nosaka vecāks gadagājums, onkoloģiska slimība un saņemtā staru un ķīmijterapija.  

Pieaugušajiem jau gandrīz 30 gadus tiek lietota 23-valentā (veicina antivielu izstrādi pret 23 svarīgākajiem pneimokoku serotipiem) t.s. polisaharīdu vakcīna. Ķīmijterapijas gadījumā optimāli ir vakcinēties vismaz 2 nedēļas pirms ārstēšanas uzsākšanas.

Bērniem 10 gadus pieejamas t.s. konjugētās vakcīnas, kuru spēja stimulēt imūno sistēmu ir labāka. Šāda tipa vakcīnas nule kā reģistrētas arī pieaugušajiem. Sākotnējo pētījumu rezultāti liecina, ka visefektīvākā varētu būt abu vakcīnu kombinācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+