×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. augusts, 2016
Drukāt

Vairāk nekā ceturtā daļa skolēnu Latvijā mācās krievu valodā, Rīgā – puse (12)

Foto: LETAFoto: LETA

Aizvadītajā mācību gadā vairāk nekā ceturtā daļa skolēnu vispārizglītojošajās skolās mācījās krievu valodā, aģentūra BNS uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Šajā mācību gadā vispārizglītojošajās skolās kopā mācījās 202,7 tūkstoši skolēnu. No tiem 144,7 tūkstoši bērnu izglītību ieguva latviešu valodā un 55,8 tūkstoši skolēnu krievu valodā.

Procentuāli skolēnu skaits, kas mācās krievu valodā desmit gadu laikā būtiski nav mainījies – 2005./2006.mācību gadā izglītību krievu valodā apguva 27,28% skolēnu, un šajā mācību gadā tie bija 27,55% skolēnu.

Rīgā šajā mācību gadā mācījās 66,7 tūkstoši bērnu, no kuriem teju puse jeb 32,7 tūkstoši bērnu mācījās krievu valodā.

Citās valodās Latvijas izglītības iestādēs šajā mācību gadā mācījās 2145 skolēni. No tiem 1166 skolēniem mācības vispārizglītojošajā skolā notika poļu valodā, 230 – ukraiņu valodā un 163 – baltkrievu valodā. Turklāt 511 bērni mācījās angļu valodā un 75 bērni – franču valodā. Procentuāli skolēnu skaits, kuri mācās citās valodās, ir divkāršojies – 2005./2006.mācību gadā izglītību valodās, kas nav latviešu un krievu, apguva 0,45% bērnu, bet šajā mācību gadā tie bija 1,06% skolēnu.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. % skolēnu skaits ir mainījies , 10 gadu laikā tas ir pieaudzis par 0,27%.
  Tās ir mūsu valdības bezatbildīgās politikas sekas. Paši savā valstī 25 gadus pēc okupācijas nespējam
  Ieviest dzīvē valsts valodas likumu. Valsts skolām , bērnudārziem jau sen, vismaz gadus 10 atpakaļ bija jābūt tikai valsts valodā. Bet par Rīgu , tur tak viss skaidrs, Rīgā sēž kremļa ielikteņi kuri lieliski pilda savus uzdevumus, turpināt Latvijas rusifikāciju un valsts tuvināšanos Krievijai .

 2. Bet, pa vasarām es te pie jūras pieņemu tūristus.
  Taisni 3 dienas atpakaļ piebrauca lietuviešu jauns pārītis, kuri nemaz nezināja ne latviski (tas saprotams), ne krieviski, ne angliski(!), ne arī vāciski… Labi, ka tūlīt piebrauca viņu vecāki, kam ar krievu val. problēmu nebija un man arī nē. Tā jautājuma otra puse.

 3. Par ko te jābrīnās? Vajag ieskatīties statistikas datos par tautībām Latvijā, plus vēl tas,ka jau pašā sākumā tika pielaista kļūda par skolām cittautiešiem.

 4. Izskatās, ka te vienā putrā ir samestas privātās un valsts skolas.

  • un kāda starpība – privātās vai valsts? Šie skaitļi parāda, ka Latvijas valstī, kur valsts valoda ir latviešu valoda jau 25 gadus, joprojām aug liela paaudzes daļa, kas latviski valsts valodā nerunās, vai runās slikti. Un kuri dzīvos Krievijas infotelpā.

   • Докатились! Скоро думать и говорить по русски уже будет считаться преступлением! Вы в своём уме, люди?!

   • Обычная статистика, и всё. Нет, всё равно дикие вопли про свою несчастную судьбу. Да задолбали вы уже языком своим.

 5. Rīga = novorossia

 6. Vacija visiem begliem vajag tulit jamaca vacu valodu uttl. Ari 5 miljoniem krievu iebraucejiem
  vajag obligati macities tikai vacu vaöoda.

 7. Loģiski viņi pārvāksies uz savu etnisko tēvu zemi rossssssssiju…..

Draugiem Facebook Twitter Google+