×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
23. septembris, 2013
Drukāt

Valdībai un pašvaldībām vēl neizdodas vienoties par IIN sadali nākamgad (papildināts)

LETALETA

Valdība un pašvaldības pirmdien nevienojās par iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumu sadali nākamgad, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabineta komitejas sēdē, kur izskatīja pušu domstarpību un vienošanās protokola projektu 2014.gadam.

 

Pašvaldības uzskata, ka to budžetos 2014.gadā jāieskaita 84% no IIN ieņēmumiem pašreizējo 80% vietā. Finanšu ministrija (FM) gan šādam risinājumam nepiekrita, uzskatot, ka jāsaglabā pašreizējais ieņēmumu sadalījums starp valsts un pašvaldību budžetiem – attiecīgi 20% un 80% apmērā.

Tāpat valdība nepiekrita pašvaldību vēlmei no 2014.gada ik gadu palielināt pašvaldībām piekrītošo nodokļu daļu no visiem nodokļiem (ieskaitot sociālās apdrošināšanas iemaksas otrajā pensiju līmenī) par vienu procentpunktu gadā, kamēr pašvaldību daļa sasniegs 25%.

FM valsts sekretāres vietniece budžeta jautājumos Baiba Bāne norādīja, ka prasība palielināt pašvaldībām piekrītoši nodokļu daļu kamēr tā sasniegs 25% nav pamatota. “Mēs neredzam jēgu palielināt, ja pašvaldības nav pamatojušas, kāpēc ir jāsasniedz tieši 25% līmenis,” viņa teica.

Arī pašvaldību lūgums pēc finansējuma palielinājuma, lai tās varētu nodrošināt pilnīgu mācību literatūras iegādi, netika atbalstīts, jo tādējādi saruktu jaunajām politikas iniciatīvām pieejamais finansējums.

Puses identificēja vairākus punktus domstarpību un vienošanās protokolā, par kuriem vienošanās varētu vēl tikt panākta, tostarp par atbalstu mazturīgajiem elektroenerģijas jomā. Paredzēts, ka puses arī vēl pārrunās pašvaldību aizņemšanās un galvojumu izsniegšanas ilgtermiņa plānu, finansējumu informācijas sistēmu attīstīšanai, kā arī finansiāla atbalsta nodrošināšanu konkursam “Eiropas gada pašvaldība”.

Plānots, ka vienošanās tiks panākta līdz trešdienai, 25.septembrim.

Savukārt jautājums par finansējuma nodrošināšanu programmai, kas paredz, ka vecāki, kuriem nav vietas pašvaldības bērnudārzā, saņem atbalstu maksai privātā pirmsskolas izglītības iestādē, kā arī par finansējuma palielināšanu brīvpusdienu nodrošināšanai pirmo un otro klašu skolēniem, tiks skatīts pēc tam, kad būs panākta vienošanās par nākamā gada demogrāfijas paketi.

Jau vēstīts, ka valdība ir sākusi darbu pie nākamā gada budžeta, ko paredzēts Saeimā iesniegt līdz oktobra sākumam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+