×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. aprīlis, 2012
Drukāt

Valmierā paveikto nostiprina politiski

valmiera_ilva_misinna_5

Reģionālās partijas “Valmierai un Vidzemei” dibināšanas kongresā, klātesot 250 biedriem, sestdien par tās vadītāju ievēlēts Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektors Jānis Baiks, bet valdē strādās pašreizējais un, iespējams, arī mērs pēc nākamajām pašvaldību vēlēšanām – Inesis Boķis, kā arī Andris Akmentiņš, Andrejs Gluhovs, Artis Jansons, Andris Klepers, Jānis Skrastiņš, Oskars Spurdziņš un Guntars Štrombergs.


Partijas manifestā uzsvērts, ka jaunais politiskais spēks vieno Valmieras un citu Vidzemes novadu domubiedrus, kuri gatavi veltīt zināšanas un darbu savas pilsētas, Vidzemes un Latvijas nākotnei. Jaunās labēji centriskās partijas priekšsēdētājs J. Baiks līdz šim bijis bezpartijiskais, taču kā pilsētas izpilddirektors desmit gadus saistīts ar svarīgu lēmumu pieņemšanu un lielu projektu virzību: “Tādēļ es zinu, cik svarīga ir stabilitāte, profesionalitāte, ilgtspēja, kad lēmumi tiek pieņemti izsvērti, saskaņoti un vienbalsīgi. Tas viss veicina saimniecisko un ekonomisko izaugsmi, uzlabo un nodrošina vietējās sabiedrības labklājību un dzīves kvalitāti. Valmiera var lepoties ar lētāko siltumapgādes tarifu valstī, ar labāko sākumskolu, ar Eiropas līmeņa ceļu maģistrālēm, ar starptautiska mēroga pasākumiem, ar kolektīvu un individuāliem panākumiem un daudz ko citu. 2013. gadā būs pašvaldību vēlēšanas, un man daudzi valmierieši ir jautājuši, kas notiks, kāda būs tālākā pilsētas pārvaldība. Daudzi arī pauduši atbalstu pašreizējās pašvaldības darbam, jo ir pieraduši pie stabilas, prognozējamas un profesionālas vadības. Tieši tāpēc es esmu nolēmis spert soli pretī jauniem izaicinājumiem un vadīt šo jauno politisko spēku. Taču sev un partijas biedriem novēlu vairāk kritizēt sevi, nevis apkārtējos, jo tad var vairāk paveikt un vairāk sasniegt.”

Viens no partijas dibināšanas iemesliem ir arī tas, ka Valmiera kā viena no republikas deviņām lielajām pilsētām, kurai ir savs investīciju, teritoriālais un stratēģiskais plāns, to vislabāk var realizēt, izveidojot lokālu partiju. Tāpat Valmierā ir izveidojusies stabila politiski aktīvu cilvēku komanda, kas sekmīgi startējusi un strādā pašvaldībā patlaban, un tādai iekļauties lielajās Saeimu pārstāvošajās partijās nav vienkārši un ne vienmēr nepieciešami, savukārt pievienoties kādai citai reģionālajai partijai nav izdevīgi, jo to pārstāvētie novadi praktiskajā ikdienā vienmēr būs galvenajā vietā.

 

Gan priekšsēdētājs, gan kongresa delegāti uzsvēra, ka ar savu Valmieras partiju neplāno kļūt piederīgi kādai valstī valdošajai politiskajai krāsai, bet gan vēlas paši lemt un būt atbildīgi par savas pilsētas attīstību.

 

Jaunās reģionālās partijas viens no dibinātājiem ir arī pašreizējais Valmieras mērs I. Boķis. Jautāts, vai “Valmierai un Vidzemei” biedri ir kādreizējie likvidētās Tautas partijas atbalstītāji, viņš uzsvēra: “Tautas partija ir pagātne, un tā jāatstāj mierā pagātnei. Protams, ka daži bijušie biedri jaunajā spēkā darbosies, jo savas jomas profesionāli taču nedzīsim projām tikai tādēļ, ka viņš kādreiz bijis Tautas partijā.” Raksturojot jaunā politiskā spēka sastāvu, I. Boķis akcentē, ka tajā iesaistījušies arī Rīgas, Gulbenes, Valkas un citu pilsētu pārstāvji: “Vai mūsu reģionālā partija nākotnē varētu pāraugt arī par lielāku un ietekmīgāku spēku, rādīs laiks. Pagaidām sāksim strādāt ar mērķi nākamā gada pašvaldību vēlēšanām, kurās esmu nolēmis kandidēt domes vadītāja amatam.”

Partijas dibināšanas kongresā Valmierā neskanēja pārmetumi valdībai vai lēts populisms. Kongresa delegātu vēlējums Latvijas valsts vadošajiem politiķiem un lēmējvarai bija noturēties un strādāt tā, kā to dara Valmiera ar nemainīgu vadību jau kopš šā gadu tūkstoša sākuma.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+