×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. marts, 2015
Drukāt

Vanesa Meja Rīgā uzstāsies kopā ar orķestri un kori

Publicitātes fotoPublicitātes foto

29. martā Rīgā atgriežas pasaulslavenā vijolniece Vanesa Meja. Šoreiz hallē “Arēna Rīga” pievilcīgā un talantīgā mūziķe sniegs koncertu kopā ar simfonisko orķestri un kori, bet koncerta apmeklētājus priecēs viņas jaunākā programma – Antonio Vivaldi, Johana Sebastiāna Baha, Nikolo Paganīni un mūsdienu autoru skaņdarbi.

Vanesa Meja (36) dzimusi Singapūrā, bet muzikālo karjeru sākusi Londonā, kurp pārcēlusies kopā ar vecākiem jau agrā bērnībā. Jau trīs gadu vecumā viņa pirmo reizi piesēdās pie klavierēm, bet vijoli sāka spēlēt divus gadus vēlāk, izrādot apbrīnojamu apdāvinātību. Būdama vien desmit gadus veca, viņa uzstājās kopā ar Londonas Filharmonijas orķestri, bet vēl pēc diviem gadiem devās starptautiskā koncertturnejā un izdeva debijas albumu ar nosaukumu “Violin”. Trīspadsmit gadu vecumā Meja iekļuva Ginesa rekordu grāmatā kā jaunākā mūziķe, kas ieskaņojusi Ludviga van Bēthovena un Pētera Čaikovska vijoļkoncertus. Vēl pēc trim gadiem Meja izdeva savu pirmo popmūzikas albumu “The Violin Player”, kurā apvienota klasiskā mūzika, džezs un popmūzika. Albums strauji ieguva milzu popularitāti dažādos topos vairāk nekā 20 valstīs.

1996. gadā Vanesa Meja kā labākā izpildītāja tika nominēta prēmijai “Brit Awards”. Viņa ir pirmā mūziķe un klasikas izpildītāja, kura tikai izvirzīta šim konkursam un balvas saņemšanai, pateicoties savai popularitātei, iegūstot absolūtu balsu pārsvaru.

Meja ir radījusi oriģinālu stilu, kurā ir apvienotas klasiskās tradīcijas un mūsdienu tehnoloģijas. Viņas mūzikai ir ultramoderns skanējums, arī tad, ja tās pamatā ir Bēthovena gara darbi. Sniedzot savus koncertus, Vanesa Meja ir apceļojusi visu pasauli. Mūziķes iemīļotā vijole − “Gizmo” ir Gvadanīni dzimtas locekļu meistardarbs, izgatavots 1761. gadā.

Nav noliedzams arī fakts, ka Meja iekarojusi ne tikai klausītāju sirdis, bet žurnāls “People” iekļāvis viņu 50 skaistāko planētas cilvēku sarakstā, bet modes dizainers Žans Pols Gotjē aicinājis demonstrēt viņa radītos kāzu tērpus Milānā.  Ar to vēl Vanesas talantu saraksts nebeidzas.  2014. gadā vijoļspēles meistare pārsteidza visus, parādoties Soču olimpiskajās spēlēs kā kalnu slēpotāja slaloma un nobrauciena disciplīnās, pārstāvot Taizemes valsts izlasi.

Vanesa Meja Rīgā uzstājusies vairākkārt – iepriekšējo koncertu vijolniece sniedza 2012. gadā. Saulainajā 2015. gada pavasarī skaistā dīva atgriezīsies uz skatuves, lai sniegtu pielūdzējiem savu jauno lielisko priekšnesumu. Par “Vijoles princesi” dēvētā mūziķe Rīgā izpildīs klasiķu un mūsdienu autoru darbus orķestra un kora pavadījumā.

Varbūt noder

29. III 19.30 “Arēnā Rīga”

Biļetes “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 25 – 89.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+