×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. novembris, 2012
Drukāt

Var sakārtot bez maksas

Foto - Aldis JermaksFoto - Aldis Jermaks

Līdz 30. novembrim dabā neeksistējošas palīgēkas no Kadastra reģistra var dzēst bez maksas. Kā rīkoties?

 

Ja Kadastra reģistrā ir reģistrētas palīg­ēkas, kuras dažādu iemeslu dēļ dabā vairs nepastāv (ir nodegušas, sabrukušas un nojauktas), līdz 30. novembrim tās no reģistra var dzēst bez maksas, iesniedzot Valsts zemes dienestā pašvaldības būvvaldes izziņu.

Vispirms jādodas uz savas pašvaldības būvvaldi, jāiesniedz iesniegums un jāsaņem izziņa par ēkas neesamību dabā. Lai būvvalde atzītu ēkas neesamību, tai jābūt pilnībā nojauktai, nevar būt saglabājušies pat pamati. Dažas pašvaldības par šo izziņu maksu neņem, citur jāmaksā pāris latu.

Pēc tam izziņa par ēkas neesamību jāiesniedz Valsts zemes dienesta nodaļā. Līdz 30. novembrim to var izdarīt bez maksas, vēlāk būs jāmaksā apmēram 6 lati par vienu ēku.

Kādēļ no kadastra ir vērts dzēst ēkas, kuru vairs nav? Šogad daļa pašvaldību vēl nerēķina nekustamā īpašuma nodokli par palīgēkām, taču nākamgad to darīs. Nodoklis joprojām nebūs jāmaksā tikai par mazēkām (palīgēkām, kuru platība mazāka par 25 m2, izņemot garāžas).

Neskaidrību gadījumā var zvanīt uz Valsts zemes dienesta zvanu centru pa tālruni 67038800.

Ziņas par īpašumu – tā kadastra numuru, zemes un ēku kadastra apzīmējumus un kadastrālās vērtības var sameklēt mājaslapā www.kadastrs.lv.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+