Apbrīno

Varis Brasla aicina uz pirmo Simtgades filmu augustā 1

Agneses Zeltiņas foto

Sākas vasaras piedzīvojumu laiks, un ir īstais brīdis ieplānot tā noslēgumu augustā, kad lieliski iederēsies visu darbu un nedarbu nosvinēšana kopā ar jaunu spēlfilmu. Režisors Varis Brasla aicina jau no 18. augusta gan skolēnus, gan vecākus pulcēties kinoteātros, lai noskatītos ģimenes spēlfilmu „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” – pirmo pirmizrādi Nacionālā Kino centra programmā „Latvijas filmas Latvijas simtgadei”.

Filma “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” stāsta par lielpilsētas puiku Oskaru, kuram vasara jāpavada mazpilsētiņā pie vectēva. Diemžēl vectēvam nepatīk nīkšana pie datora, netīras krūzītes un meli, turklāt viņam ir arī daži principi. No kariņa līdz sadarbībai un pat draudzībai – kā tas iespējams? „Vectēvs piesaista mazdēlu nevis ar to, ka ir labs meistars, sava amata pratējs, bet galvenokārt ar cilvēcisko godīgumu un stāju,” skaidro režisors Varis Brasla.

Bērnu lomās – Markuss Jānis Eglītis no Carnikavas un Eva Ozola no Kuldīgas. Pieaugušo lomās Mārtiņš Vilsons, Akvelīna Līvmane, Mārtiņš Meiers, Lauris Dzelzītis, Uldis Dumpis, Alise Polačenko, Vizma Kalme, Inese Pudža un citi. Kaķa Bambāna lomā – ventspilnieks Samuraj Lux Hugo Boss, otrā plāna kaķa lomā rīdzinieks Muris. Epizodēs piedalās arī citi dzīvnieki.

Kinodarba “Vectēvs”, kas bīstamāks par datoru scenārija autors ir Vara Braslas ilggadējais domubiedrs Alvis Lapiņš, arī pārējie komandas biedri ir pieredzējuši profesionāļi – operators Uldis Jancis, mākslinieks Mārtiņš Milbrets, skaņu režisors Anrijs Krenbergs, mūzikas autors Emīls Zilberts un producents Gatis Upmalis. Filmu producē studija “F.O.R.M.A.”, kam Latvijā ir vislielākā pieredze ģimenes filmu veidošanā – skatītāju mīlestību jau izpelnījusies režisora Armanda Zvirbuļa filma “Mazie laupītāji” (2009) un režisora Vara Braslas iepriekšējā filma “Ūdensbumba resnajam runcim” (2004). Latvijas kino klasiķis Varis Brasla kopā ar scenārija autoru Alvi Lapiņu savulaik veidojis arī ārkārtīgi populārās ģimenes filmas “Emīla nedarbi” (1985) un “Ziemassvētku jampadracis” (1993).

Nacionālā kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei kopumā top 16 pilnmetrāžas filmas – sešas spēlfilmas, divas animācijas un astoņas dokumentālās filmas. Vectēvs, kas bīstamāks par datoru ir pirmā Latvijas simtgades filma, kas nonāk uz ekrāniem jau šogad, vēlāk rudenī plānotas vēl divas dokumentālo filmu pirmizrādes.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: kā Latvijā atpazīstami cilvēki atzīmēja valsts simtgadi un sveica mīļo Latviju svētkos
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: supervaronis “Venoms” saņēmis prestižo Britu impērijas ordeni no prinča Čārlza
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Japānis Masaki Latvijai svētkos dāvina patriotisku video
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Pirmie, kas kaut ko tādu izdomāja. Latvijas uzņēmums iekaro pasaules mūzikas industriju
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Tuvojas sals, iespējama stipra snigšana: jaunākā prognoze par laikapstākļiem novembra izskaņā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Komentē Saeimas komisiju vēlēšanas: vai kāds ir atstāts “aiz borta”?
21 minūtes
LA
LA.lv
Ekonomika
Zināmi lielākie nodokļu parādnieki Latvijā
1 stunda
LA
LA.lv
Latvijā
Jaunas vadlīnijas bērnudārziem jau rudenī. Kā sekmēs valsts valodas apguvi?
2 stundas