×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
22. jūnijs, 2017
Drukāt

Vējonis: 2019. gadā Valsts prezidentu jāvēl visai tautai (36)

Valsts prezidents ierodas uz Saeimas sēdi. Foto: Reinis Inkēns, Saeimas AdministrācijaValsts prezidents ierodas uz Saeimas sēdi. Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicina Saeimu lemt par to, lai jau 2019. gadā Valsts prezidents tiktu ievēlēts visas tautas vēlēšanās, kā arī tiktu paplašinātas valsts vadītāja pilnvaras, informē Valsts prezidenta kanceleja.

Ceturtdien, uzrunājot Saeimas deputātus pavasara sesijas noslēgumā, Raimonds Vējonis norādīja, ka Latvijas iedzīvotājus jau ilgstoši neapmierina valsts pārvaldības un lēmumu pieņemšanas kārtība. To varētu uzlabot, paplašinot Valsts prezidenta pilnvaras, kā arī piešķirot Ministru prezidentam plašākas pilnvaras valdības izveidē un darbības programmas īstenošanā.

“To varētu panākt, ja Saeima apstiprinātu Ministru prezidentu, bet viņa aicinātos ministrus ieceltu Valsts prezidents. Tāpat Valsts prezidentam būtu piešķiramas pilnvaras izsludināt Saeimas ārkārtas vēlēšanas, nevis tikai ierosināt tautas nobalsošanu par Saeimas atlaišanu. Šāds Valsts prezidenta pilnvaru paplašinājums prasa, lai Valsts prezidentu ievēlētu visa tauta tiešās vēlēšanās,” teica Vējonis, aicinot deputātus jau rudenī virzīt nepieciešamos likumu grozījumus.

Uzrunā Saeimai Valsts prezidents aicināja parlamentu uz apņēmīgāku rīcību, lai radītu labas pārmaiņas nodokļu sistēmā, veselības, izglītības un citās Latvijas valsts attīstībai un iedzīvotājiem nozīmīgās jomās.

“Saeimā ierastā nogaidošā attieksme ir jāmaina. Koalīcijas partijām aktīvāk jāiesaistās pārmaiņu vadībā un jāuzņemas iniciatīva reformu īstenošanā. Tā vietā, lai raudzītos no malas un kritizētu, valdībai nepieciešams jūsu atbalsts un iesaiste lēmumu pieņemšanā. Cilvēki ir noguruši no nemitīgas runāšanas par reformām. Viņi grib redzēt reālus darbus,” uzsvēra Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents aicināja Saeimu nodrošināt skaidru un caurskatāmu lēmumu pieņemšanas procesu. “Savu tiesību zināšana un izprašana nedrīkst kļūt par ekskluzīvu lietu. Saeimai jānodrošina iespējas ikvienam ērti un viegli pieejamā veidā izsekot līdzi likumu izmaiņām”, pauda Valsts prezidents, atgādinot par rudenī rosinātajiem priekšlikumiem likumdošanas procesa pilnveidošanai un likumu kvalitātes uzlabošanai.

Vējonis arī uzsvēra, ka Saeimas rudens sesijā iesniegs likumdošanas iniciatīvu par Latvijas pilsonības piešķiršanu Latvijā jaundzimušiem nepilsoņu bērniem viņu piedzimšanas brīdī. “Latvijai svarīgs un nozīmīgs ir ikviens bērns. Mums jādara viss, lai stiprinātu un saliedētu mūsu cilvēkus Latvijas zemē,” teica Valsts prezidents.

Visu prezidenta uzrunu lasiet šeit

Pievienot komentāru

Komentāri (36)

 1. Aha tautai… Saeima to nekad nepieņems, tas nav izdevīgi.. Galvenais, ka tik sev kabatās iegrābt vairāk. Pie tam prezidentam nepieder vara, lai kaut ko mainītu, drīzāk, lai kaut ko “iztērētu”.
  Tfu b**

 2. Vienīgais ko tur saeimā vajag mainīt….samazināt uz pusi saeimas galvas, jo 100 cilvēki, tur ir par daudz, ja reāli kaut ko dara tikai 15 procenti no viņiem….

 3. Saglabājot pašreizējo vēlēšanu sistēmu,tas būtu pārāk riskanti!

 4. Vējonis jau nav nekāds teorētiķis valsts jautājumos un nevajag jaukties tur kur maz ko saproti. Tā dāma no LVU, aizmirsu uzvārdu, jau vairākus gadus cenšās dabūt cauri šo ideju. Nešaubos, ka pilda pasūtijumu. Levits, cik saprotu, gan klusē. Satversmē ir viss, kas nepieciešams valsts attīstībai, vajadzīgi tikai godīgi vīri kas uzrauka likumu ievērošanu. Gribētos dzirdēt no Vējoņa k-ga, kur ražotāji ir atdurušies satversmes nepilnībās, tā ka nevar tikt galā.

 5. Vējonis īsteno to ko apsprieda trīs A Rīdzenē,varas pārņemšanu,savs prezidents,savs ministru prezidents jau ir,prezidents no ZZS jau otrais,vajadzīgas lielākas pilnvaras lai vara būtu pilnīga. PSKP skola jau ir atliek mācību īstenot.

 6. uz ko psrs cer???????????????

 7. “To varētu uzlabot, paplašinot Valsts prezidenta pilnvaras, kā arī piešķirot Ministru prezidentam plašākas pilnvaras valdības izveidē un darbības programmas īstenošanā.” – vārdi bez kaut minimāla pamatojuma, proti, tukši vārdi. Starp pirmo un otro nav nekādas sakarības. Viens tāds labs saimnieks, kas dažu gadu laikā atdevis Latviju atpakaļ krievam un pats pazudis, mums jau ir bijis. Īstam latvietim nepietiek ar vienu reizi uzkāpt grābekļiem? Interesanti kā ir ar Vāciju? – tur viņi tiek galā ar valsts vadīšanu? Kāpēc mums obligāti jātuvojās krievu modelim, kas ir parādijis galīgu nespēju vadīt valsti ar visām diktātora tiesībām.

 8. Vai Vējonis patiesam vēlas, lai prezidentu ievel kremlis?
  Prezidents ir jāvēl Saeimai – ATKLĀTĀ BALSOŠANĀ

  • Visa viņa darbība par to liecina.

  • Ak Dievs! Vilma? Sēdi virtuvē un nelien pie komja Ja būsi prātīga un mīļa, vīrs tev vakarā izstāstīs, ka pasaulē ir daudz valstu un valstiņu, kuras vada prezidenti un kuras plaukst un zeļ [ ASV- vai kremļa jūgā?, Francija, Brazīlija,Filipīnas ?

 9. prezidents BŪTU jāievēl tautai, BET NE TAGAD… Tāpat riebjas tie PRETĪGIE deputātu kandidātu saraksti, kurus VIENĀ MIERĀ ŠTANCĒ VADOŠĀS PARTIJAS NE UZ KO NEREAĢĒJOT… Sabiedrība runā tukšam gaisam… Riebjas, ka nupat izskanēja frāze radio: sabiedrība NEVĒLAS KAUT KO MAINĪT… NEKO MAINĪT NEVĒLAS PIE VARAS ESOŠIE KADRI!?? TĀPĒC ESAM TUR, KUR ESAM…

 10. Ko tad spēs viens pats prezidents,ja viņu neatbalstīs vairākums politiķu???

 11. Nepiekrītu Vējoņa kungam. Pašreizējā šķeltā sabiedrībā (par to var pateikties šķeltajai skolu sistēmai) latviešiem būtu ducis vai vairāk pretendentu, kamēr krieviem būtu viens. Rezultātu varam visi uzminēt.

 12. Kaut kāds “sviests”ko tādu dzirdēt no šī prezidenta kurš ir NULLES vērtībā pats !!Kā šim mēle pagriezās kritizēt Saeimas deputātus par švaku darbu.KO Vējonis pats ir paveicis valsts labā bez analfabētiskas muldēšanas un gozēšanās modes lapelē,pieprasot luksus mašīnu un lielu pielikumu savas kancelejas prēmijām?Velti cerat Vējoni,ka tauta jūs ievēlēs !!MUMS nevajag valstī autoritāru režīmu kā Rasejā,kur lemj viens parazīts par visu.Jau tā mums ir valstī faktiski noziedzīga prezidenta iestumšana amatā — 51 !!!!korumpēts deputāts no VIAS !! valsts to izlemj.Vajag vismaz 2/3 no Saeimas ++ pašvaldību korpuss.Mums nav vēl tādu politiķu,kuriem varētu uzticēt vēl lielāku varu!!Tāpat viens premjers sastums sev apkārt savus draugus par ministriem.NEKO nedrīkst mainīt kamēr krimiķis no Ventspils nav nolikts pie vietas !!Vējoni ATDZIESTI. Vai ne L.A.?Ko saka par to 100.p.?

 13. Tauta nevar atļauties Atbildēt

  “Tauta nevar atļauties uzturēt Saeimu un deputātus,kas nav atbildīgi tās priekšā arī starpvēlēšanu periodā,sēžot tur desmitiem gadu,pat ne reizi neuzkāpjot tribīnē.Saeima nav stipendija populāriem komponistiem un sportistiem.Izeja ir mažoritārā sistēmā,sadalot Latviju 100 vienmandāta apgabalos ar aptuveni 10 000 vēlētājiem katrā,kur kandidāts uzstājas,tiek ievēlets,atbild vēlētāju priekšā un var tikt priekšlaikus atsaukts.”
  Skat.”Tautas varas atjaunošanai Latvijā jāmaina līdzšinējā valsts orientācija”,Juris Bojārs,profesors,Dr.Jur.,LZA akadēmiķis,Latvijas Avīze,2007.gadsa 27.novembris.

 14. Prezidents ir jāvēl atbildīgi:
  – tauta vēlēs un ievēlēs kādu Pamper – tas ir pēc reklāmas…
  – Saeima jau vēlē tikai tā atbildība – iznākumā tikai pēdējie 3 vackari kaut kur Zoo vai Puzes pirtī amatā celti.
  – vēlēt varētu Latvijas deputātu kopsapulce ~ ap 1700 dažādu līmeņu deputāti – tas būtu atbildīgi un ne Pamperus ievēlēs, nebūs ievēlēts arī “lielākais kretīns”, kā izteicās A. Šķēle Jūrmalgeitā…pie apspriešanas šaurā ”draugu” lokā.
  Gribi jaunu dienu – sāc ar sevi – sāc darīt . Tas tām 100 ”gudrajām” galvām – nu neies jau atteikties no darījuma ”prezidents”…Laikam nožēlojami, ka latvijā nav Valstvīru, ka to varētu iedvest – tikai sīki steļmaņi…

 15. Raimis galīgi galvu saspiedis, vai arī tas ir Puzes švauksta pirksts, lai tas hūtes švīts tiktu par prezidentu un izmuktu no soda, un varētu brāļoties ar kremļa fīreru.

 16. Nekādā gadījuma Latvijai nevajag tautas vēlētu prezidentu. Lai iemācās pa priekšu Saeimu ievēlēt.

 17. NU TIKAI PAŠAM NEVAJADZĒTU KANDIDĒT

 18. tas ir Satversmes grozījums, vajadzīgas 2 trešdaļas balsu. Ceru, ka demokrātiskie spēki ņems visroku.

 19. Ušakov Huilo. Lemberg Huilo Atbildēt

  2019.gadā par prezidentu nedrīkst ievēlēt bijušo komjaunieti, bijušo komunistu un okupācijas varas pakalpiņu, par pilsoni naturalizētu civilokupantu, visādus desantnieku dēliņus un automātiskas pilsonības piešķiršanas atbalstītājus okupantu un kolonistu pēcnācējiem.

 20. nekādā gadījumā, jo tad ievēlēs kādu kremļonoku vai puzeslenoku.

 21. Ne jau tikai prezidentu,bet arī deputātus jāvēl tautai,nevis vien jābalso par partiju sastādītajiem sarakstiem!

  • Kad vientiešiem pamet kaulu, daži arī uzķeras. Tādiem kā tev, kas neko nejēdz no šādas kārtības sekām, šis paziņojums arī domāts.
   Balsosi par savu sarakstu un kaimiņu Janku kā prezidentu ?Taču tev nebūs naudiņas, lai Janku slavinātu, un Janjka paliks savā vietā, bet tu – savā.
   Prezidents jāvēl saeimai ATKLĀTĀ BALSOŠANĀ.

 22. Kuru Pleskavas desantnieka delins ,ka tautas parstavis,velas” ievelet ” par ES un NATO Valsts Prezidentu ? NATO ienaidnieku no Puzes bunkura, vai kadu citu “zalo” kandidatu ? Vai varbut kadu no kremla cekistu politiskas apvienibas ,ES un NATO Valsti Latvija,Vienotas Launuma Imperijas & GKR ?

  • par to “Pleskavas desantnieka” izcelsmi pārmest ir neproduktīvi, jo nevaram izvēlēties no kurienes izlīst.
   Bet to, ka jauktajās ģimenēs augušie būs kā mūris par latviešiem nav ko cerēt.
   Ir jābūt spēcīgai materiālai atkarībai no latviešu materiālā stāvokļa, bet ir otrādi. Gaļdeguņi iegrozījās atdot atpakaļ plikus, samuļļātus hektārus, bet par atdodamo vilcējspēku un lauksaimniecības mašīnām izlikās nedzirdam, tie, lielāko tiesu, tika padomijas laikā ieklīdušajiem. Nodokļus gan vajadzēja maksāt no 1.dienas un pilnā apmērā, vēl cīnoties ar absurdiem un pretrunīgiem likumiem un noteikumiem gan no “valdības”, gan pašvaldību puses.

 23. Prezidentu ir jāievēl saeimai. Un balsojumam ir jābūt atklātam, lai katrs redz, kā viņa ievēlētais saeimas deputāts pilda savus priekšvēlēšanu solījumus.

  • To :Temida.
   Kaut kas tads var notikt tikai Tiesiska Valsti,kura tiek ieveroti un izpilditi visi likumi.Vai Latvija ir Tiesiska Valsts ?

 24. Tautas vēlētu prezidentu nevajag. Būs tāpat, kā ar Rīgas mēru. Pietiks, ja saeimā vēlēs prezidentu, un saeimas balsojumam ir jābūt atklātam.

  • Atvainojiet, kas Rīgas mēram vainas? Patreizējais gluži normāli strādā, saviem vēlētājiem dotos solījumus pilda.

   • Aljo,Aljka !
    Pasreizejais Rigas meris solijumus saviem sefiem ,kremla cekistiem,nav izpildijis un nekad neizpildis,jo vina laiks ir beidzies.

 25. Par kadu “tautu” Pleskavas desantnieka delins murgo ? Vai pec vina saprasanas pie “tautas” pieder ari visi okupanti ,vinu pecnaceji un kremla cekistu “investori” kuriem ir pardotas uzturesanas atlaujas ES un NATO Valsti Latvija ?

Draugiem Facebook Twitter Google+