×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
23. jūlijs, 2014
Drukāt

Jāatdod parāds aizsardzībai. Saruna ar Raimondu Vējoni (12)

Foto-LETAFoto-LETA

Kādus jautājumus par valsts drošību vēl vajadzētu noskaidrot? Ar aizsardzības ministru Raimondu Vējoni (Zaļo un zemnieku savienība) sarunājas Voldemārs Krustiņš un Māris Antonevičs.

V. Krustiņš: – Kas jums kā aizsardzības ministram šobrīd ir vissvarīgākais?


– Stājoties amatā, secināju, ka iepriekšējos gados neesam pietiekami attīstījuši savus bruņotos spēkus. Ukrainas krīze ir palīdzējusi mums pamosties, taču nu ir nepieciešama diezgan strauja rīcība, lai atgūtu iekavēto. Piemēram, Krievijai jau divus gadus ir helikopteru bāze Ostrovā, netālu no Latvijas robežas, taču mums joprojām nav iekārtu, kas varētu pamanīt, ja zemu lidojoši helikopteri tuvotos Latvijas robežai.

M. Antonevičs: – Kam jūs veltāt pārmetumu par nevērīgu attieksmi pret valsts aizsardzību?


– Es negribu neko pārmest konkrētiem cilvēkiem, tas ir plašāks secinājums par līdzšinējo valsts politiku.

V. Krustiņš: – Varbūt jāsāk ar jautājumu – kura premjera un ministra laikā tika atcelts obligātais dienests armijā? Igaunija to neizdarīja…


– Nezinu, vai te ir kāda viena ministra vaina, drīzāk runa ir par valsts politiku – iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO radīja ilūziju, ka mūsu drošības problēmas ar to ir atrisinātas. Patiesībā arī Rietumos tobrīd bija pavisam cits skatījums, nekā tas ir tagad, – Krievija tika uzskatīta par draugu, nevis par potenciālo draudu. Jā, bija Gruzijas karš, taču laikam tie “tauki” bija tik biezi, ka tajos ieaugušās nieres pirmo sitienu nesajuta. Un tad nāca Ukraina, Krimas aneksija… Lai gan, iespējams, arī tagad viss būtu atslābis, bet nu ir šī notriektā Malaizijas lidmašīna.

– Būsim godīgi – neviena pasaules valsts negrib karot Ukrainas dēļ.


– Protams, vispirms tiek meklēti diplomātiski risinājumi, ieviestas ekonomiskās sankcijas, taču Krievija diemžēl ir pieradusi runāt no spēka pozīcijām. Ja nav pretestības, tad iet tālāk. Tātad, ja Krimu izdevās viegli pārņemt un Rietumi uz to diezgan pasīvi noraudzījās, tad seko nākamais cēliens.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Jāsāk pašiem ražot armijai pašu nepieciešamāko,nevis jāiepērk importa brāķa apavi (bija tāds gadījums)! Tad arī būs darba vietas!

 2. Jāsamazina pilnīgi liekus un nevajadzīgus izdevumus,piemēram,apvienojot ministrijas!Neizskatās,ka nabadzīgajai Latvijai būtu nepieciešams divreiz vairāk ministriju,nekā bagātajā Šveicē-valstī ar piecreiz lielāku iedzīvotāju skaitu!

 3. Ar “citiem mērķiem” novirzīto sociālā budžeta miljardu ar procentiem-šogad vajadzētu pietikt!

 4. Nāksies izvēlēties Atbildēt

  Vai nu papildus amati partiju liekēžiem valsts uzņēmumu padomēs,vai valsts aizsardzība!

 5. BRAVO BITEI UN PIEROBEŽNIECEI!!! ZZS tikai IZLIEKAS LABIŅI, JO PAR KATRU CENU JĀTIEK SAEIMĀ UN VALDĪBĀ!!! Muļķīgi būtu cerēt, ka ZZS TAGAD MAINĪSIES!???????? KĀDS STULBUMS UN MUĻĶU MIERINĀJUMS!!!

 6. Stipri nepiekrītu: “Par mediju telpas jautājumiem mums atbildīgā ir Kultūras ministrija, kurai tas ir uzlikts par pienākumu.”
  Kultūra no kariem ir tikpat tālu kā Saule no Mēneša. Kultūra var tikai tautai jau no skolas gadiem piedāvāt attiecīgas tēmas, bet ne PROFESIONĀLI izglītot “karu” u.c. tml. lietās, man domāt – pašlaik jaunieši pat lāga nezina, kas ir šautene… Pareizāka doma, kura jau pavīdēja, būtu atjaunot jauniešu obligāto dienestu armijā, kaut vai tikai pusgadu…
  (Te nedomāju to saujiņu profesionālo karavīru.)

 7. … Zel, ka Aizsardzibas atkal ministrs no nepareizas partijas … tam janak no NA vai ari V … kamdel vel gruti ticet un uzticeties …. bet sak izlikties, ka varetu but virs ar kerienu … vismaz runa norada par Bezabrenes krizes pareizu izpratni … bet ari gen. Balodis toreiz tapat … tomer darbi atpalika, dzivosim redzesim …!

  … Bet kamdel Bezabrene un tas Aizsardzibas ministrs atklati neatbalsta Lietuvas protestu Francijai par karakugu pardosanu Kremlim … jo sie desanta kugi tiesi apdraud Baltijas valstu drosibu … !!!!

 8. Kāds parāds? Kā vispār mēle pagriežas ko tādu teikt! Un kā tad ar veselības nozari, izglītību un zinātni, – tur nevajag līdzekļus, lai labotu situāciju? Murgs.

 9. Labi ka Nīderlandē ražotā un Krievijas separātistu lidmašīnas notriekšanai izšautā raķete nebija uzlādēta ar kodolgalviņu.

 10. Kad TAUTAI atdosiet parādus.

 11. Latvija var visu savu budžetu ieguldīt militārās tehnikas iegādei, bet mēs tāpāt nebūsim sējīgi karot pret Krieviju. Latvijas valsti pametīs vēl 100 tūkstoši darba spējīgo un tad te varēs saimniekot krievi, ukraiņi, kīnieši un NATO kara bāzes. Tāds laikam ir valdības mērķis. Primārais ir radīt darba vietas un paaugstināt cilvēku dzīves līmeni, tad krievu propogandai nebūs atbalsta Latvijā.

 12. Izlasīju. Nožēlojami, ka aizsardzmin ir tik truls un uz pirmo svilpienu skriet, kur āesvē pavēl. Bezmugurkaulnieks. paskatieties filmu Mauglis. Kādu lomu pildīja šakālis. man nez kāpēc tas lops asociējas ar Latvijas valdību.

Draugiem Facebook Twitter Google+