×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. jūnijs, 2015
Drukāt

Ventspilī pēc Jāņiem sāks ražot filmēšanai no gaisa paredzētos “AirDog” (1)

Foto- FotoliaFoto- Fotolia

Ilustratīvs foto, kam nav tieša saistība ar rakstā minēto modeli.

“HansaMatrix” grupas uzņēmums “Ventspils elektronikas fabrika”, paplašinot savu darbību Ventspilī, sāks ražot filmēšanai no gaisa paredzētas lidojošās tālvadības platformas jeb tā sauktos dronus “AirDog”, aģentūru LETA informēja “Ventspils elektronikas fabrikas” valdes loceklis Ilmārs Osmanis.

Trešdien Ventspilī svinīgi tika atklāts Elektronikas centrs, kurā galvenais no četriem nomniekiem būs uzņēmums “Ventspils elektronikas fabrika”, kas jau pašlaik strādā esošajā Ventspils Augsto tehnoloģiju parka ēkā, bet vēlas savu darbību Ventspilī būtiski paplašināt. “Šogad ir palielinājies pieprasījums pēc maršrutētāju ražošanas, ko mūsu klients “Mikrotīkls” uztic mums darīt jau kopš 2002.gada. Maršrutētāju ražošanu plašāk izvērsīsim arī jaunajās telpās. Būs arī jauni produkti – filmēšanas lidojošās platformas mūsu klientam “Helico Aerospace Industries”,” informēja Osmanis. Pirmo dronu partiju uzņēmums plāno sākt ražot jau pēc Jāņiem.

Kā aģentūrai LETA sacīja viens no “AirDog” projekta virzītājiem Agris Ķipurs, iepriekš izskanējusī informācija par to, ka “AirDog” tiks ražoti Latvijas uzņēmumā “Mikrotīkls”, neatbilst patiesībai. “”Mikrotīkls” ir tāds pats produktu radītājs kā mēs, un nekad nav bijusi runa par “AirDog” ražošanas uzticēšanu “Mikrotīklam”,” piebilst Ķipurs. “”AirDog” tiks ražoti “Ventspils elektronikas fabrikā”, un pirmie droni pie pasūtītājiem nonāks septembrī.”

SIA “Ventspils elektronikas fabrika” īpašnieks ir SIA “Hanzas elektronika”. “Ventspils elektronikas fabrikas” apgrozījums pērn bijis 1,4 miljoni eiro. Uzņēmums 2014.gada strādājis ar 103 809 eiro zaudējumiem. Sabiedrība reģistrēta 2005.gadā. Tās pamatkapitāls ir 426 852 eiro. Uzņēmumā strādā 85 darbinieki.

No Ventspils brīvostas pārvaldes telpas Elektronikas centra ēkā sākotnēji nomās vēl trīs ar elektronikas nozari saistīti uzņēmumi – SIA “Aspired”, SIA “Oram Mobile” un SIA “EuroLCDs”.

“Mēs rēķināmies – kad sāks strādāt visi paredzētie uzņēmumi, minimālais nodarbināto skaits Elektronikas centrā būtu ap 70,” šodien preses konferencē norādīja Ventspils mērs, Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”).

Elektronikas centra būvniecības projekts tika īstenots Eiropas Savienības līdzfinansējuma programmā “Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu izveidei vai rekonstrukcijai”, ko administrē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Elektronikas centra atklāšanā šodien piedalījās ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), kura atzina, ka Ventspils Augsto tehnoloģiju parka paplašināšanās viņai ir saviļņojošs brīdis ne vien tādēļ, ka viņai kā ekonomikas ministrei ir prieks par kārtējo realizēto uzņēmējdarbības veicināšanas projektu un jaunām darbavietām, bet arī tāpēc, ka Ventspils Augsto tehnoloģiju parks bijusi viena no pirmajām ministres nozīmīgajām darba vietām: “Kad es sāku šeit strādāt pirms 10 gadiem, mēs būvējām Ventspils Augsto tehnoloģiju parku. Šajā vietā bija liela zaļa pļava, un nu, jau pēc vairākiem gadiem, tehnoloģiju parks tiešām sāk izskatīties pēc parka.”

“Ja mēs domājam, kādiem uzņēmumiem būtu jābūt, tad skaidrs, ka tie vairs nebūs 20.gadsimta uzņēmumi – tādi milzīgi monstri. Tiem vajadzētu būt maziem un vidējiem dinamiskiem uzņēmumiem – amfībijām. Man prieks, ka ar vienu šāvienu ir jau četri tādi jauni zaķi šajā vienā ēkā – četri elektronikas uzņēmumi,” atzina Reizniece-Ozola.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ministri omonieši sarga Atbildēt

    tagad kriminālie no gaisa izostīs kur kas mājā nolikts un izsevīgā brīdī pievāks …
    Latvijā jauna sērga sāksies …

Draugiem Facebook Twitter Google+