×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. oktobris, 2017
Drukāt

Vērienīga krāpšana “Ogres namsaimniekā”: aizturētas 11 personas (10)

Foto Valsts policija. Ilustratīvs attēlsFoto Valsts policija. Ilustratīvs attēls

Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde aizdomās par Ogres novada pašvaldības aģentūrai “Ogres namsaimnieks” piederošu naudas līdzekļu izkrāpšanu 90 961 eiro apmērā aizturējusi 11 personas, tajā skaitā arī trīs vadoša līmeņa pašvaldības uzņēmuma darbiniekus, aģentūru LETA informēja VP.

Sadarbībā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu policija ieguva informāciju par iespējamu naudas izkrāpšanu pašvaldības uzņēmumā. Veicot izmeklēšanas darbības, policija noskaidroja, ka, visticamāk, izkrāptie naudas līdzekļi tiek legalizēti, tos pārskaitot uz trešo personu bankas kontiem.

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki veica 15 kratīšanas vairākās adresēs Rīgas reģionā, kuru laikā izdevās iegūt vairākus priekšmetus ar iespējamu pierādījumu nozīmi – dažādus dokumentus, informācijas datu nesējus, zīmogus, skaidras naudas līdzekļus, kā arī divus ieročus.

Aizturēšanas laikā divas personas centās iznīcināt kādu datu informācijas nesēju, kā arī daļēji izdzēsa informāciju no datora. Lai atgūtu šo informāciju, tika piesaistīts Kriminālistikas pārvaldes eksperts, kurš šo informāciju atguva.

Minētās izmeklēšanas laikā otrdien policija kopumā aizturējusi 11 personas, no kurām trīs ir pašvaldības uzņēmuma vadoša līmeņa darbinieki. Aizdomās par noziedzīgo nodarījumu vakar trīs no aizdomās turētajām personām – 1979., 1974. un 1978.gadā dzimušiem vīriešiem tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Pārējām astoņām personām pašlaik piemērots statuss – persona pret kuru sākts kriminālprocess.

Policijā sākts kriminālprocess par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai, ja to izdarījusi organizēta grupa. Tāpat sākts kriminālprocess par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā vai, ja to izdarījusi organizēta grupa.

Ogres novada pašvaldības aģentūrā “Ogres namsaimnieks” minēto informāciju aģentūrai LETA nekomentēja.

Savukārt Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (VL-TB/LNNK) minēto informāciju aģentūrai LETA nedz noliedza, nedz apstiprināja, sakot, ka viņa rīcībā pagaidām nav oficiālas informācijas no tiesībsargājošajām iestādēm par “Ogres namsaimniekā” notikušo.

“Ogres namsaimnieka” direktors pagaidām atrodoties atvaļinājumā un darbā viņam vajadzētu iznākt nākam pirmdien, tad arī varētu kļūt vairāk zināms par notikušo.

Pašvaldības vadītājs pieļāva, ka kratīšana uzņēmumā varētu būt veikta par darbībām ūdens saimniecības jomā, kas bijušas pavasarī. Par kādām tieši darbībām ir runa, Helmanis neprecizēja.

Portāls “Pietiek.com” vēsta, ka starp apcietinātajiem ir arī “Ogres namsaimnieka” direktors Aigaram Briedis.

Viņš tiekot turēts aizdomās par noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 177.panta 3.daļā – “krāpšana, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, vai ja tā izdarīta, iegūstot narkotiskās, psihotropās, stipri iedarbīgās, indīgās vai radioaktīvās vielas, sprāgstvielas, šaujamieročus vai munīciju”.

Šī nav pirmā reize, kad ar Ogres pašvaldību saistītu iestāžu darbinieki nokļuvuši tiesībsargājošo iestāžu aizdomu lokā. Tā šopavasar prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā Ogres bērnudārza “Riekstiņš” amatpersona un pieci darbinieki apsūdzēti par fiktīvu nodarbināšanu. Pieci Ogres vispārējās pirmsskolas izglītības iestādes darbinieki veica fiktīvi nodarbināto personu pienākumus, saņēma viņu vietā naudu, kā arī viltoja dokumentus, parakstoties fiktīvo darbinieku vārdā.

Kriminālprocesā par cietušo atzīta Ogres novada pašvaldība.

Savukārt Helmanis apsūdzēts par izspiešanu un pirmā instance viņam piespriedusi 38 000 eiro sodu. Spriedumu vēl ir iespējams pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā. Helmani 2009.gadā aizturēja saistībā ar lietu, kas ierosināta par mēģinājumu izspiest naudu, lai Ogres televīzijā netiktu demonstrēts kompromitējošs sižets. Vienlaikus aizturēts arī tā brīža Ogres televīzijas īpašnieks Artūrs Robežnieks.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Man šķiet, ka uz Ogres novadu ir pastiprināti uzēdušies.
  Tas notiek visur, bet ķer metodiski tikai Ogres novadā. tātad politisku zemteksti

 2. Vajag ari citas pilsetas tadas parbaudes….nav labaka situacija ari daudz kur…namu apsaimniekotaju fitmas saraksta ka daudzi remonti veikti un liela nauda iztereta bet isteniba nav darits nekas bet naudinu kads ir sanemis…un mes mulkishi tik maksajam

 3. Sandra – muļķe …

 4. Ņem katru namsaimnieku pie dziesmas un nekļūdīsies. Un vai maz blēdīgbu ir Rīgas namu pārvaldnieka’? Maz atkklāja Valsts kontrole? Uz tās pamata varēja arestē visu valdi, varbūt pat Ušakovu par naudas izsaimniekošanu, iespējams, pat par 3 miljonu pārskaitīšanu arodbiedrībai LABA, par nedarīto darbu tāmēm mājās, par ko ietur miljonus, proti:

  Ņem vienas mājas TĀMi, nopratini dzīvokļu īpašniekus paanalizē aktus par darbiem, nopratini strādniekus, amatpersonas un redzēwsi – pazūd Rīgas māju miljoni.

  • Pag, pag – tiklīdz uzcelsim jaunu cietumu, ķersimies arī pie Rīgas namu pārvaldnieka un citiem namu pārvaldniekiem. Kur ta’ citādi tos simtu simtus blēžu liks?

 5. Varbūt vajag tādu pašu pārbaudi uztaisīt LNA

 6. mūsu ģimeni apkrāpa Mairita Nellija un Gunārs Ūdri dzīvo Jūrmalā alauksta4 gadiem ilgi šie cilvēki ir ņirgājušies par atraitni ar 2 bērniem nesaņemot nekādu sodu!!!!!

 7. sandrana_credito@hotmail.com Atbildēt

  Sveiki, kungs / kundze!

  Es esmu Sandra Kelly Maskuller sekretāre naudas aizdevumu sabiedrība starp privātpersonu.

  Vai jums ir nepieciešami naudas aizdevumi starp privātpersonām, lai saskarētos ar finansiālajām grūtībām, lai beidzot izkļūtu no strupceļa, kas izraisa bankas, noraidot jūsu kredītprasību failus? Sandranas kundze spēj jums aizdot jums nepieciešamo summu un apstākļus, kas padarīs jūsu dzīvi vieglāku. Tāpēc sazinieties ar mani, lai uzzinātu vairāk par mūsu labvēlīgajiem apstākļiem.

  Mēs piedāvājam no 10 000 eiro līdz 10 000 000 eiro ar atmaksas termiņu no 5 gadiem līdz 25 gadiem ar likmi 2% gadā. Jūs varat sazināties ar mani:

  paldies

  • starp mums, privātpersonām Atbildēt

   Paskat tik – muskuļotā sekretāre vēl dzīva! Ļaunas mēles melš, ka tālajā Āfrikā ce-ce mušas vispirms klūpot virsū finanšu krāpniekiem; tie esot visgaršīgākie …

  • Ataa, Sandra! Ar Dievu, Sandra! Taisies, Sandra!

Draugiem Facebook Twitter Google+