×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Veselības problēmu dēļ Zatlers vasarā atstās RP priekšsēdētāja amatu

LETALETA

Veselības problēmu dēļ eksprezidents un pašreizējais Saeimas deputāts Valdis Zatlers pēc Reformu partijas (RP) valdes pilnvaru termiņa beigām šovasar nolēmis atstāt partijas priekšsēdētāja amatu, aģentūru LETA informēja RP.

 

Par šādu lēmumu Zatlers esot paziņojis trešdien notikušajā RP valdes sēdē.

Zatlers norāda, ka veselības stāvoklis viņam patlaban neļauj pilnvērtīgi pievērsties partijas vadībai. Viņš vēlējies informēt kolēģus jau laikus, lai savlaicīgi varētu notikt jauna partijas vadītāja izvirzīšana.

“Šis lēmums nav bijis viegls, jo kopā ar saviem domubiedriem esmu šo partiju veidojis, tomēr tas ir ļoti pārdomāts un izsvērts,” sacīja Zatlers.

Jaunais priekšsēdētājs būs jāievēl RP kongresā, un Zatlers savu balsi atdošot par RP Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Vjačeslavu Dombrovski.

“Uzskatu, ka viņš [Vjačeslavs Dombrovskis] ir labākais piemērs tam, kādam jābūt jaunās paaudzes politiķim – ar augstu kompetenci, pragmatiskam un bez mazākās šaubu ēnas par viņa reputāciju. Viņš ir RP kopš tās dibināšanas un ir mūsu ekonomikas programmas un darba spēka nodokļa samazināšanas plāna autors, turklāt jau ir pierādījis sevi kā Saeimas frakcijas vadītājs un līderis,” sacīja Zatlers.

Viņš piebilda, ka Vjačeslavs Dombrovskis ir spējīgs saliedēt cilvēkus ar dažādiem uzskatiem un veidot dialogu. To viņš esot spilgti parādījis, arī uzrunājot partijas kongresa dalībniekus, gūstot daudzu partijas biedru atzinīgus vārdus.

Pats Vjačeslavs Dombrovskis jau atzinis, ka, saņemot biedru uzticības balsojumu, viņš būtu gatavs uzņemties RP vadību.

“RP ir nesen izveidots politiskais spēks, kas ienesis daudzas jaunas un progresīvas idejas Latvijas politikā un konsekventi strādājis, lai tās realizētu. Tas ir liels izaicinājums pierādīt Latvijas vēlētājiem, ka RP pārstāv principiāli citādu politiku, un pārliecināt, ka viņu balsis bija atdotas spēkam, pateicoties kuram valstī notiek reālas pārmaiņas,” uzskata Vjačeslavs Dombrovskis.

Viņš uzsvēra, ka, saņemot partijas biedru uzticības balsojumu, partijas priekšsēdētāja amatā par saviem galvenajiem uzdevumiem izvirzīs darbu pie partijas saliedētības un skaidras politiskās un ekonomiskās programmas izstrādes, jo partijai esot jāatgūst un jānostiprina savu vēlētāju uzticība.

Kā ziņots, Zatleram Latvijā pērn tikta veikta operācija, jo viņam ārsti konstatēja prostatas vēzi. Taču tas diagnosticēts tikai pēc tam, kad viņš pie ārstiem vērsies ar citām veselības problēmām, proti, muguras sāpēm. Izmeklējumos atklājies, ka viņam ir reta saslimšana, kas saistīta ar asinsvadu veidojumu mugurkaula kanālā.

Pēc tam Zatleram tika veikta sarežģīta operācija Briselē, kas noritējusi veiksmīgi.

Jau pērn, laikā, kamēr RP priekšsēdis partiju nevarēja pilnvērtīgi vadīt, to darīja viņa vietnieki – ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, viņa padomniece Sandra Sondore-Kukule un Liepājas domnieks Jānis Vilnītis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+