Mobilā versija
Brīdinājums +13.2°C
Māris, Mārica, Maigurs
Piektdiena, 22. septembris, 2017
1. septembris, 2016
Drukāt

Vēstures muzejs apskatei izliks gandrīz 200 gadus senus tautiskos cimdus

Foto: Roberts Kaniņš, LNVMFoto: Roberts Kaniņš, LNVM

Cimdi no LNVM krājuma.

26. oktobrī Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) izstāžu zālē Brīvības bulvārī 32, Rīgā, atklās latviešu etnogrāfisko cimdu izstādi “Kūlainis, pērstainis, delnainis…”, LA.lv uzzināja muzejā.

Līdzīgi iepriekšējām šāda veida izstādēm, tā sastāvēs no divām daļām: ceļojošās izstādes – stenda un priekšmetiem vitrīnās, taču šoreiz ekspozīcija sastāvēs no unikāliem adītajiem cimdi no muzeja krājuma, kas datējami ar 19. gadsimta vidu un pirmo pusi, stāsta muzeja speciālisti.

Tā būs vienreizēja iespēja redzēt priekšmetus, kas cimdu adītājiem pazīstami tikai no dažādu laiku publikācijām. Savukārt ceļojošā izstāde ar fotoattēlu starpniecību ļaus ieskatīties adīto cimdu kolekcijā, kas tiek glabāta LNVM krājumā un iepazīties ar cimdu adīšanas tradīciju Latvijā

Fotogrāfijās no 20. gadsimta 20.-30. gadu Pieminekļu valdes ekspedīcijām varēs iepazīt vilnas apstrādes procesu līdz pat gala rezultātam – gatavam cimdam.

Pievienot komentāru

Andris Keišs, sarkanais paklājs Kannās un nepilsoņu bērni"Skatoties filmu, esi tā pārņemts, ka tikai beigās, uz ekrāna parādoties titriem, atceries, kur sēdi..." Andreja Zvjaginceva filmas "Nemīlestība" pirmizrādi šopavasar Kannās atceras aktieris Andris Keišs
Draugiem Facebook Twitter Google+