×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
18. oktobris, 2016
Drukāt

Zināmi, kuri četri kandidāti pretendē uz VID ģenerāldirektora krēslu

Foto: LETAFoto: LETA

Papildināta.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora konkursa trešajai kārtai tiek virzīti četri pretendenti, informē Valsts kanceleja.

Konkursa trešajā kārtā pretendentiem būs jātiekas ar ārējiem ekspertiem – neatkarīgiem personālvadības speciālistiem, kuri vērtēs pretendentu vadības kompetences.

Pēc tam konkursa komisija pieņems lēmumu, kuru pretendentu, vai vairākus, virzīt sarunai ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS).

Konkursā uz VID ģenerāldirektora amatu tika saņemti 19 pieteikumi.

LTV raidījums “Panorāma” vēstīja, ka trešajai kārtai tiek virzīti Andris Ņikitins, Kaspars Rumba, Kristaps Klauss un Ilze Cīrule.

Kā iepriekš ziņoja TV3 raidījums “Nekā personīga”, tad Ņikitins ir Latvijas Bankas finanšu stabilitātes pārvaldes vadītāja vietnieks, kurš savulaik bijis “Rīgas miesnieka” valdes priekšsēdētājs, vēlāk strādājis AS “Nordeka” un AS “Balta”. 2004.gadā viņš sāka darbu Latvijas Bankā, kur bijis valdes loceklis un atbildējis arī par iepirkumiem.

Rumba ir nodokļu plānošanas speciālists no auditorfirmas “Deloitte Latvia” un VID vadītāja konkursā pieteicies, jo gribot palīdzēt attīstīt Latvijas tautsaimniecību. “Galvenais pamudinājums ir tas, ka VID ir pietiekoši liela nozīme tautsaimniecības attīstībā un tuvākajos gados mums ir pietiekoši daudz izaicinājumu, IKP neaug un es ceru, ka izvēršot noteiktas izmaiņas ieņēmumu dienestā Latvijas tautsaimniecība varētu augt straujāk un ilgtspējīgāk,” teicis Rumba.

Cīrule gribot izmainīt VID darbu, un tam palīdzēšot viņas līdzšinējā pieredze apdrošināšanas kompānijās “Balta” un “Gjensidige Baltija”. Savukārt Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss pieteicies konkursā, jo jūtot lepnumu par savu valsti. Viņš gan apzinoties, ka citi kandidāti būšot par viņu spēcīgāki.

TV3 raidījums “Nekā personīga” nedēļas nogalē vēstīja, ka starp astoņiem no 19 atlasītajiem pretendentiem ir cilvēki no auditorfirmas “Deloitte”, apsardzes uzņēmuma “Grifs AG”, Latvijas Bankas, bijušais Finanšu policijas pārvaldes direktors Jānis Kalugins un bijusī šīs pašas pārvaldes direktora vietniece Ļubova Švecova.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” pauda nožēlu, ka publiskajā telpā jau izskanējuši kandidātu vārdi, kas pieteikušies konkursam, un izteica cerību, ka tas netraucēs komisijai izvērtēt kandidātus.

Šogad jūnija vidū izsludinātais atklātais konkurss uz VID ģenerāldirektora amatu beidzās bez rezultāta, jo komisija pieņēma lēmumu nevienu no pretendentiem nevirzīt uz atlases trešo kārtu vadības kompetenču izvērtēšanai.

Pēc tam Reizniece-Ozola mēģināja dienesta vadītāju atrast neformālās sarunās un izraudzījās Valsts vides dienesta ģenerāldirektori Ingu Koļegovu, kura gan atsauca savu kandidatūru. Kā vēlāk izrādījās, VID izvērtēja Koļegovas administratīvā pārkāpuma lietas materiālus un secināja, ka viņa valsts amatpersonas deklarācijās nav norādījusi pilnīgu un patiesu informāciju par darījumiem lielā apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+