Mobilā versija
+9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
8. marts, 2016
Drukāt

VID “melnajā sarakstā” iekļauti 29 darbinieki (4)

Foto - VIDFoto - VID

Valsts ieņēmumu dienesta ēka.

Finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS) iesniegtajā iespējami negodprātīgo Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieku sarakstā ir iekļauti 29 VID darbinieki, šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē apstiprināja VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

VID Sabiedrisko attiecību daļā norādīja, ka informācijai, kas saistīta ar, iespējams, negodprātīgo darbinieku vērtēšanu, ir ierobežota pieeja (noteikts slepenības statuss), līdz ar to VID sīkāk nekomentēs šo sarakstu.

Iepriekš mediji bija vēstījuši, ka sarakstā esot iekļauti 173 darbinieki. Pētersone jau pagājušajā nedēļā norādīja, ka medijos izskanējušais darbinieku skaits – 173 – nekādā veidā nav saistīts ar to sarakstu, ko Pētersone iesniegusi Reizniecei-Ozolai. Šo VID amatpersonu deklarāciju padziļināta izvērtēšana par 2014.-2015.gadu tiek veikta jau kopš septembra.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Pētersone finanšu ministrei iesniegusi Finanšu policijas un VID atbildīgo amatpersonu novērtējumu un priekšlikumus, kā atbrīvot no darba dienestā darbiniekus, pār kuriem krīt šaubu ēna un ir aizdomas par negodprātīgu rīcību.

Finanšu ministre uzdevusi Pētersonei līdz 1.maijam nodrošināt, ka tie darbinieki, uz kuriem kritusi nopietna aizdomu ēna, nestrādātu esošajās VID struktūrās.

Tuvākajā laikā Reizniece-Ozola arī uzdevusi veikt visu svarīgāko VID struktūrvienību vadītāju un viņu vietnieku rotāciju. Turpmāk šāds rotācijas mehānisms VID struktūrās būs regulārs, un ik pa pieciem gadiem būs jānodrošina vadītāju rotācija.

Reizniece-Ozola norādīja, ka patlaban nevar komentēt, vai šī rotācija tiks veikta arī reģionālajās struktūrvienībās, taču pilnīgi noteikti tā ir jāveic svarīgākajās struktūrās, proti, Finanšu policijas pārvaldē, Muitas policijas pārvaldē, Nodokļu kontroles pārvaldē un Nodokļu parādu piedziņas pārvaldē. Ja Pētersone redzēs nepieciešamību veikt plašākas rotācijas, viņa tās var īstenot, sacīja Reizniece-Ozola.

Pētersone, jautāta, vai šāda rotācija nozīmēs, ka struktūrvienību vadītāji varētu zaudēt darbu vai tikai tiktu norīkoti darbā dienesta citā struktūrā, sacīja, ka tas vēl ir jāanalizē.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Vai tās babuļas,kuras slēpa faktus arī???????

  2. Publicejiet VID varoņus, lai visi zin savus varoņus!

  3. Publicejiet VID varoņus, lai visi zin savus varoņus!

  4. pārejie vairāk nekā simts atpirkās no pētersones? viņa tagad gadijumā nav bagātākā sieviete valstī?

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+