Mobilā versija
-1.6°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
22. aprīlis, 2015
Drukāt

Vidējā piena iepirkuma cena martā pieaug par 0,9%; gada laikā sarūk par 36,6%

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijā vidējā piena iepirkuma cena šogad martā salīdzinājumā ar februāri ir pieaugusi par 0,9%, savukārt gada laikā tā ir sarukusi par 36,6%, pastāstīja Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Viņš norādīja, ka martā vidējā piena iepirkuma cena bija 223 eiro par tonnu, kas ir pieaugums salīdzinājumā ar februāri, tostarp lielāks nekā prognozēts. “Marta mēnesī un aprīļa sākumā bija zināma tirgus atdzīvošanās, un tāpēc arī nedaudz cena pieauga, bet šobrīd atkal viss ir atpakaļ. Situācija industriālo piena produktu tirgū ir, es teiktu, kritiska. Cenas ir tiešām zemas,” sacīja Šolks.

LPCS valdes priekšsēdētājs pieļāva, ka aprīlī vidējā piena iepirkuma cena varētu būt aptuveni tādā pašā līmenī.

Vienlaikus Šolks pastāstīja, ka martā vidēji dienā pārstrādei iepirkts aptuveni tikpat daudz piena, cik februārī.

Šā gada februārī vidējā piena iepirkuma cena bija 221,1 eiro par tonnu. Savukārt 2014.gada martā vidējā piena iepirkuma cena bija 351,51 eiro par tonnu.

LPCS apvieno 13 piena pārstrādes uzņēmumus un piecus sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 80% no Latvijā pārstrādātā piena.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (3)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (3)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+