Mobilā versija
+3.0°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
22. aprīlis, 2015
Drukāt

Vidējā piena iepirkuma cena martā pieaug par 0,9%; gada laikā sarūk par 36,6%

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijā vidējā piena iepirkuma cena šogad martā salīdzinājumā ar februāri ir pieaugusi par 0,9%, savukārt gada laikā tā ir sarukusi par 36,6%, pastāstīja Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Viņš norādīja, ka martā vidējā piena iepirkuma cena bija 223 eiro par tonnu, kas ir pieaugums salīdzinājumā ar februāri, tostarp lielāks nekā prognozēts. “Marta mēnesī un aprīļa sākumā bija zināma tirgus atdzīvošanās, un tāpēc arī nedaudz cena pieauga, bet šobrīd atkal viss ir atpakaļ. Situācija industriālo piena produktu tirgū ir, es teiktu, kritiska. Cenas ir tiešām zemas,” sacīja Šolks.

LPCS valdes priekšsēdētājs pieļāva, ka aprīlī vidējā piena iepirkuma cena varētu būt aptuveni tādā pašā līmenī.

Vienlaikus Šolks pastāstīja, ka martā vidēji dienā pārstrādei iepirkts aptuveni tikpat daudz piena, cik februārī.

Šā gada februārī vidējā piena iepirkuma cena bija 221,1 eiro par tonnu. Savukārt 2014.gada martā vidējā piena iepirkuma cena bija 351,51 eiro par tonnu.

LPCS apvieno 13 piena pārstrādes uzņēmumus un piecus sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 80% no Latvijā pārstrādātā piena.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+