Kultūra
Māksla

VIDEO: Valmierā apskatāma Agneses Kauperes pirmā soloizstāde0

Ekrānuzņēmums no Youtube.com

Valmieras muzeja Izstāžu namā apskatāma mākslinieces Agneses Kauperes gleznu izstāde “Tasmānijas zilā”.

“Tā ir liela saņemšanās, tas nav, kā kad kaktiņā glezno, zīmē un n evienam nerādi. Tās bailes jau ir vislielākās, ko teiks, kāds būs vērtējums. Tam jātiek pāri, lai turpinātu, jo šis ir tikai sākumposms,” saka Agnese Kaupere.

Agneses Kauperes mākslu raksturo krāsas košums, spēle starp abstrakto un reālo pasauli. Lai arī savos darbos viņa variē ar dažādām tēmām un sižetiem, māksliniecei patīk atstāt lauku, kurā skatītājs pats var ļauties iztēlei un sajūtām.

Jaunākie lielformāta darbi tapuši Liepājā kādā nefunkcionējošā aktu zālē, kur laiks ir iekapsulējies padomju laika estētikā. Darbos autore sasaista piedzīvoto šogad Austrālijā ar padomju laika perforētajiem rozā dēļu nospiedumiem. Emocionāli katra glezna ir dvēseles stāvokļa portretējums mirklī, ko gribas apstādināt. Darbi tapuši gan eļļas, gan citās tehnikās.

“Man ļoti patīk ka viņa iet pa to ceļu, ko viņai saka sirds. Viņa sajūt vienā brīdī, ka grib būt teātrī un iet studēt scenogrāfiju, viņa to pabeidz un darbojas teātrī. Un tad viņa izdomā… pat neizdomā, gleznošanas kāre viņā ir jau no bērnības, un man prieks, ka viņa tagad ir nonākusi līdz formatizētam notikumam, pirmajai izstādei,” saka mākslinieces vīrs, pazīstamās grupas “Prāta vētra” solists Renārs Kaupers, kurš dažas sievas gleznas redzot pirmoreiz.

Saistītie raksti

Agnese Kaupere beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas scenogrāfijas nodaļu (2017). Viņa rada kostīmus un scenogrāfijas izrādēm dažādos Latvijas teātros. Pašlaik māksliniece strādā pie maģistra darba glezniecībā.

Agnese Kaupere piedalījusies vairākās grupu izstādēs, bet Valmierā būs mākslinieces solo “pirmizrāde” glezniecībā. Savukārt poētiskais izstādes nosaukums nākot no apzīmējuma uz zilās krāsas tūbiņas.

Izstāde apskatāma līdz 7. decembrim.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Notikusi Ogres teātrī iestudētās liriskās komēdijas “Rītdiena ir tālu” pirmizrāde
9 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Visu sabojāt ir nereāli.” Saruna ar latviešu kibertrillera autori Svetlanu Ambergu
10 stundas
DJ
DIĀNA JANCE
Kultūra
Mākslai vajag mājas. Kaimiņos – tās ir
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
ASV nosaka sankcijas Lembergam
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Latgalē veiktas nežēlīgas laupīšanas: aizturēti divi sevišķi bīstami noziedznieki 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
ĀM izplata brīdinājumu bankām par sadarbības risku ar Lembergu
9 minūtes
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Rīga jāatpūtina no Ušakova un viņa sekotājiem 2
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Brīžiem līs, vietām gaidāms arī sniegs. Prognoze otrdienai
4 stundas