×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

“Vienoti Latvijai”: neesam ne “Vienotības”, ne SC satelītprojekts

Foto-LETAFoto-LETA

Partija “Vienoti Latvijai” 14.aprīlī izplatījusi paziņojumu medijiem, kurā uzsver, ka politiskā apvienība ir pilnīgi neatkarīga un tiek finansēta no pašu biedru, viņu atbalstītāju, radinieku un draugu ziedojumiem, par kuriem var uzzināt Korupcijas novēšanas un apkarošanas biroja (KNAB) mājas lapā.

“Mēs uzskatām, ka jebkādas interpretācijas par to, ka partija “Vienoti Latvijai” ir jebkādas citas partijas satelīta projekts, ir provokācija un apmelojumi. “Saskaņas centrs” (SC) Valērija Agešina personā jau var teikt, ka mēs esam “Vienotības” projekts, un Olafs Pulks no “Vienotības” jau arī var teikt, ka mēs esam SC projekts. Bet mēs nepieļausim ne “Vienotības”, ne SC mēģinājumus nomelnot mūsu mērķi beidzot pa īstam saliedēt Latvijas tautu un reģionus,” uzsver partijas biedri.

“Vienoti Latvijai” saraksta līderis un Rīgas mēra amata kandidāts Mareks Zeltiņš no Rīgas Tehniskās universitātes ir pašlaik vienīgais bezpartijiskais kandidāts, bet kampaņas “Pievienojies.lv” laikā organizācijai esot pievienojies liels skaits atbalstītāju un dažādu nozaru speciālistu.

“Mums vismazāk gribētos, lai mūs asociē ar “Vienotību”, “Visu Latvijai” vai “Saskaņas centru”, jo mūsu partijas vērtības ir citādākas – mēs aicinām atbalstīt mūsu partijas programmu visus Rīgas iedzīvotājus, nešķirojot tos pēc tautības, ādas krāsas vai reliģiskās pārliecības. Rīgai katastrofāli ir nepieciešama svaiga politika, kas nedalīs rīdzinieku vajadzības opozīcijā un koalīcijā, bet pārstāvēs rīdziniekus kā vienotu kopumu,” uzsvērts “Vienoti Latvijai” paziņojumā.

Fakts, ka Rīgā katrs trešais iedzīvotājs nezina, par ko balsot, norāda uz to, ka līdzšinējās partijas pašas ir pievīlušas savus vēlētājus, tādēļ apgalvot, ka “Vienoti Latvijai” šķeļ kādas partijas elektorātu, ir nekorekti un neloģiski, norāda partijas pārstāvji.

Jau ziņots, ka “Vienoti Latvijai” Rīgā vēlēšanām plāno pieteikt 30 līdz 35 kandidātus. Patlaban partijas Rīgas reģionālajā nodaļā reģistrēti 20 aktīvi biedri, bet kopumā partijā darbojas ap 250 cilvēku. “Vienoti Latvijai” aktīvi meklē jaunus biedrus un 3.aprīlī ir sākusi īstenot kampaņu “Pievienojies!”, aicinot partijai pievienoties arī bezpartejiskus kandidātus.

“Mūsu vīzija ir Rīga – Baltijas jūras reģiona metropole,” norādīja Zeltiņš, raksturojot partijas uzdevumus. Viņš uzskata, ka Rīga gadu no gada kļūst arvien vājāka, tomēr tam esot pieci risinājumi, kurus partija arī noteikusi par saviem galvenajiem uzdevumiem – Rīgas iedzīvotāju pieaugums, dinamiska un pievilcīga uzņēmējdarbības vide, Rīga – izglītotākā un gudrākā pilsēta Baltijā, sociāli nodrošināti jaunāki un gados vecāki pilsētas iedzīvotāji, kā arī ērta, tīra un pieejama dzīves telpa Rīgas iedzīvotājiem.

Par izglītības jautājumiem atbildīgā “Vienoti Latvijai” biedre Dace Vītola teica, ka partija vēlas izveidot Rīgas Zinātnes un jaunrades namu, kas varētu kalpot kā mūžizglītības centrs rīdziniekiem.

Savukārt partijas atbildīgais nekustamo īpašumu jautājumos Uldis Bušs stāstīja, ka “Vienoti Latvijai” jau izstrādājusi rīcības plānu nekustamo īpašu jomas sakārtošanai Rīgā. “Man apnicis skatīties, cik nemākulīgi tiek apsaimniekots Rīgas dzīvojamo māju fonds,” izteicās Bušs. Partija vēlas dibināt Dzīvokļu īpašnieku biedrību un palielināt Rīgas enerģētikas aģentūras kapacitāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+