×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
11. maijs, 2012
Drukāt

Viesabonēšanas tarifiem ES – griesti


telefons_leta

Eiropas Parlamentā Briselē atbalstīta iecere samazinās mobilo sarunu un datu pakalpojumu viesabonēšanas tarifus.
 Jaunie nosacījumi paredz, ka, pārvietojoties Eiropas Savienības (ES) robežās, mobilo tālruņu, viedtālruņu un planšetdatoru lietošanas izmaksas no 1. jūlija kļūs stipri zemākas.

 

Par to EP deputāti jau neoficiāli vienojušies ar dalībvalstu valdībām un vakar to apstiprināja oficiālā balsojumā.

Pašlaik nav nekādu ierobežojumu cenām, ko mobilo sakaru operatori var prasīt par datu pakalpojumu vies-abonēšanu, taču jaunie noteikumi nosaka turpmākus tarifu griestus pārrobežu telefonsarunām un datu pakalpojumiem, piemēram, e-pastiem un tīmekļa pārlūkošanai.

No jūlija viena megabaita lejupielādes cena Eiropas Savienības patērētājiem nevarēs pārsniegt 70 eiro centus, kas ir aptuveni40 santīmu. Līdz 2013. gadam tarifu griesti samazināsies līdz 45 eiro centiem jeb 31 santīmam par megabaitu, bet līdz 2014. gadam summa saruks līdz 20 eiro centiem jeb 14 santīmiem.

Savukārt jaunie mazumtirdzniecības tarifi telefonsarunām no 2012. gada 1. jūlija būs 29 eiro centiem jeb aptuveni 20 santīmu par vienu sarunas minūti, bet no 2014. gada 1. jūlija maksa par minūti nedrīkstēs pārsniegt 19 eiro centus jeb aptuveni 13 santīmus. Pašlaik noteiktie cenu griesti ir 35 eiro centi jeb 24 santīmi.

Arī īsziņu sūtīšana būs lētāka – no pašreizējās maksimālās cenas 0,11 eiro jeb 0,7 santīmiem tā šā gada 1. jūlijā samazināsies līdz 0,9 eiro jeb 0,6 santīmiem, savukārt 2014. gada 1. jūlijā tā būs vien 0,06 eiro jeb 0,04 santīmi.

Klientiem no 2014. gada 1. jūlija būs iespēja iegādāties vietējos un viesabonēšanas pakalpojumus no dažādiem sarunu operatoriem, paturot to pašu numuru un nemaksājot papildus par cita operatora pakalpojumu izmantošanu. Vietējo sarunu nodrošinātājiem būs pienākums informēt patērētājus par viņa tiesībām attiecībā uz viesabonēšanu.

Esot ārzemēs ārpus ES teritorijas mobilo tālruņu vai viedtālruņu un planšetdatoru lietotāji saņems brīdinošu īsziņu gadījumā, ja interneta pakalpojumu izmantošana draudēs pārsniegt 50 eiro jeb 35 latu robežu, lai pasargātu cilvēkus no nepatīkama pārsteiguma, atgriežoties mājās un saņemot rēķinu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+