×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
31. marts, 2015
Drukāt

Mazie muļķi, Dibeni un Zildeguņi – jocīgāko vietvārdu desmitnieks (8)

Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

1. aprīlis atgādina, ka ikdienā biežāk vajag pasmaidīt, rast kādu joku un ar to uzjautrināt arī citus. Latvijā netrūkst humorīgu vārdu, nosaukumu, tostarp vietvārdu. Ja dzirdat kādu sakām: “Es esmu no Lieliem Muļķiem un sievu noskatīju “Līķos”, bet atpūšamies “Nabītē”,” tad tik tiešām dažs pārbīlī var nobālēt. Neuztraucieties, viņš vienkārši pateica, ka dzīvo Krāslavas novada Ūdrīšu pagasta Lielo Muļķu ciemā un savu sievu ir iepazinis Kuldīgas novada Pelču pagasta “Līķu” viensētā, un ar viņu atpūšas tā paša novada kempingā pie Lielā Nabas ezera. Re, cik prozaiski!

Kā lai aizmirst pasaku tēlu vientiesīti! Acīmredzot tam tēlam par godu nosaukts Antiņciems Engures novada Lapmežciema pagastā.

*

Īstu zemnieku launagu varat izbaudīt Ventspils novada Usmas pagasta Desuciemā, kur uzņēmēji izveidojuši arī nelielu zoodārzu un seno lietu krātuvi.

*

Ļaudis bez kompleksiem dzīvo Krāslavas novada Ūdrīšu pagasta Lielo Muļķu un Mazo Muļķu ciemos. Tas pats sakāms par Zelta Dibena ciema iedzīvotājiem Preiļu rajona Saunas pagastā un saimniecību “Dibeni” Daukstu pagastā Gulbenes novadā.

*

Iespējams, pat Šekspīrs no skaudības kostu pirkstos, uzzinādams par Krāslavas novada Ūdrīšu pagasta viensētu “Kazanova”. Kādas tur varētu risināties kaislības! Droši vien vētrainākas nekā Kazdangas pagasta Aizputes novada “Nespējniekos” vai Alūksnes novada Liepnas pagasta “Mazpisāņos”.

*

No Tukuma novada Tumes pagasta Sivēnezera varam aizceļot uz Cēsu novadu, kur Raiskuma pagastā Gaujai ir pieteka Kuilene. Gaujas ūdensritei piepalīdz arī pieteka Pīsla.

*

Lepni ar savām “spalvām” dižojas pauguri Tītarkalni – Dobeles novada Naudītes pagastā.

*

Vai droši spert kāju Cūkkāju purvā (Ogres novads, Taurupes pagasts), kurā iegūst kūdru pakaišiem un mēslojumam? Varbūt tomēr drošāk doties uz Kreklu purvu (ja grimst, tad tikai līdz kreklam) Lubānas novadā vai uz Lindraku grāvi (pavisam sekli!) Jaunsvirlauku pagastā.

*

Izdzirdot par Jelgavas novada Zaļenieku pagasta viensētu “Zildeguņi”, prāts velk uz Nīgrandes mazciemu Dziras, vienīgi jāpiedomā, ka neiekuļamies Pļurās (Kursīšu pagasta skrajciemā)…

*

Paņem kuli padusē un laidies, kur siltāks… Kad sirds iesildīta Dobeles novada Penkulē, lustējamies Kandavas novada Matkulē, līdz nonākam Priekulē (Kurzemes dienvidaustrumos).

*

Strupdeguņu kapi – Platones pagastā Jelgavas novadā. Ar izcilu humora izjūtu ir jābūt apveltītam cilvēkam, kas savu māju līdzās Ciļviču kapsētai Ludzas novada Isnaudas pagastā ir nosaucis par “Iedvesmu”!

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Bobijs Varenais Šāvējs Atbildēt

  Esmu dzirdējis, ka arī ir tāds lauku ciems Pidriķis, tas atrodas Burtnieku novadā. Iedzīvotāji dzīvo ap 50, ja nemaldos.

 2. Blomē, kas pie Smiltenes, ir Kalna Jeberi, Lejas Jeberi un Jeberleja!

 3. Kur palikušas Iesalkājas? Bija tāda šilte starp Limbažiem un Cēsīm.

 4. dursupe ar vienmēr liek pasmaidīt !

 5. ir ari Matkule Kandavas novada.. hehe

 6. Pllllllāņu pagastā ir Jaunpaežas

 7. Un kur “Lielās kļockas” netālu no Vaboles ?

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Sūde Dundagā, Slampe un Džūkste Tukumā, Pidriķi Burtniekos, Gambija Pūņās, Ipiķi Rūjienā….

Draugiem Facebook Twitter Google+