×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. janvāris, 2014
Drukāt

Villaine mūsdienu valkātājai – sarunas Liepājas muzejā

Foto: Valdis ĢibietisFoto: Valdis Ģibietis

Iepazīst Kurzemes greznās villaines, austenes un seģenes 22. janvārī aicina Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrs un Kuldīgas muzeja rokdarbnieču kopas “Čaupes” dalībnieces, portālu LA.lv informēja tautastērpu informācijas centra vadītāja Lia Ģibiete.

Sarunas par kurzemnieku tautastērpu vēsturi, valkāšanas tradīcijām un mūsdienu tērpos izmantojamām etnogrāfiskām vērtībām jau kļuvusi par tradicionālu un iecienītu sarīkojumu. Lia Ģibiete stāsta, ka pat nav gaidījusi tādu apmeklētāju atsaucību: “Ja sagatavojamies 30 dalībniekiem, atnāk 60. Īpaši liela interese ir tajos laikos, kad uz Latviju var atbraukt ārzemēs dzīvojošie latvieši – Ziemassvētku un Jāņu laikā.”

Sarunu papildinās ekspresizstāde “Kurzemes villaines, austenes, seģenes”, kurā būs skatāmas austas un izšūtas villaines no muzeja krājuma un smalki mūsdienu meistaru darinājumi.Sarunās piedalīsies un savās prasmēs dalīsies arī aušanas un izšūšanas meistares. Tiks demonstrētas villainēm atbilstošas rotas, un analizētas to valkāšanas tradīcijas dažādos Kurzemes novados.

Sarunu noslēgumā tiks pārrunātas iespējas un idejas mūsdienu apģērbos izmantojamām etnogrāfiskām iezīmēm. To bagātīgi demonstrēs un komentēs Kuldīgas muzeja rokdarbnieču kopas “Čaupes” dalībnieces. Lia Ģibiete teic: “Vienmēr cenšos parādīt, kā etnogrāfisko materiālu iespējams izmantot mūsdienās.” Šajā ziņā īpaši auglīga solās būt nākamā – jau februāra – tikšanās muzejā, jo tad sarunu centrā būs košās un siltās adītās zeķes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+