Viedokļi
Komentāri

Māris Antonevičs: Kaujinieki, separātisti… Nē, teroristi! 16

Foto-LETA/AFP

Vismaz viens nu ir skaidrs. Vairs nav jautājuma – kā dēvēt tos bruņotos ļaudis, kas ar Maskavas labvēlību Austrum­ukrainā izveidojuši savas “republikas” un iesaistījušies bruņotās cīņās. Nevis kaut kādi “kaujinieki”, “separātisti”, “federāļi”, “antifašisti” vai kas nu tur vēl, bet skaidri un nepārprotami – teroristi, uz kuru sirdsapziņas ir 298 nevainīgu cilvēku slepkavība. Upuri ir Ukrainas konfliktos neiesaistīti civiliedzīvotāji – Nīderlandes, Malaizijas, Austrālijas u. c. 
valstu pilsoņi, kuriem vienkārši nepaveicās – 
viņi atradās lidmašīnā, kas lidoja virs teroristu kontrolētās teritorijas un kļuva par viņu mērķi.

Pat Krievijas propaganda šobrīd ir nelielā izmisumā, jo pastrādāto noziegumu ir diezgan grūti uzvelt Ukrainas varai, kā to bijis ierasts darīt pēdējos mēnešos. Uz ātru roku tapušie izgudrojumi ir vairāk nekā jocīgi (piemēram, ka ukraiņu spēki notriekuši lidmašīnu, jo domājuši, ka tajā lido Krievijas prezidents Putins). Taču paši prokrieviskie teroristi jau paguvuši pietiekami daudz izpļāpāties. Viens no Doņeckas “republikas” vadoņiem interneta sociālajos tīklos lielījies, ka notriekta lidmašīna, kas nav ņēmusi vērā brīdinājumu – “nelidot virs mūsu debesīm”.

Viņu “debesis”… Veču avantūristu bariņš, iedvesmojies no Krievijas “žilbinošās” operācijas Krimā un saklausījies stāstus par “ukraiņu fašistiem”, nolēmis uzspēlēt karu Eiropas vidū. Savukārt Eiropas līderi iedomājušies, ka, iespējams, varētu mēģināt dzīvot paralēlajā realitātē un izlikties, ka tas viņus tiešā veidā neskar. Mierīgi paskatīties futbolu kopā ar Putinu, noslēgt kādu izdevīgu biznesa darījumu par karakuģu būvi un vēlāk aicināt ukraiņus uz “mierīgu” konflikta risinājumu u.tml. Izņēmums – atsevišķas Austrumeiropas valstis, Latviju ieskaitot, kas sajutušas sviluma smaku, baidoties, ka līdzīgs scenārijs varētu tikt izspēlēts arī viņu teritorijā. “Nē, nē, uztraukumam nav pamata, jūs taču esat NATO,” skanējušas mierinošas balsis. Taču izrādās, ka pašus rietumeiropiešus NATO nepasargā no atrašanās tajā nolādētajā lidmašīnā… Ukraina ir tuvāk, nekā mums liekas.

LA.lv